Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet slaví první výhru v sezoně, Ďábly vynuloval skvělý Štipčák

Jan Šimek, FOTO: Michal Polák | 28.09.2022

Hokejisté AZetu zapsali premiérové vítězství v novém druholigovém ročníku. Havířovští zvítězili na ledě Nového Jičína, kde jim k výhře stačila jediná branka. O ni se postarala čerstvá posila do ofenzivy Petr Antoníček. Gólman Marek Štipčák zlikvidoval všechny šance domácích a vychytal čisté konto.

2. liga - 2.kolo st 28.9.18:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov

Branka a nahrávky: 7. Antoníček (Apolenář, Čmiel). Rozhodčí: Škach – Gančarčík, Veselý. Vyloučení: 10:12. Bez využití. Diváci: 458. Střely na branku: 32:32 (9:14, 9:9, 14:9). Průběh utkání: 0:1.

HC Nový Jičín: Šimonů – Foltýn, Hladiš, Hruška, Pospíšil, Tomeček, Váňa, Kožený, Holáň – Gebauer, Konečný, Škarka, Handl, Pecha, Hilšer, Lehečka, Flok, Sluštík, Franek, Štefka, Maliník.
AZ Havířov: Štipčák – Mrowiec, Bílek, Havlík, Kuboš, Ščurek, Kunc, Dudáš – Ćmiel, Pastor, Mrva, Krupa, Tvrdý, Plevka, Urbančík, Pawliczek, Antoníček, Apolenář, Foltyn, Kofroň.

Havířovský trenér Jiří Raszka řešil před zápasem trable se složením jednotlivých formací. Na marodce jsou zraněný kapitán týmu Michael Kolarz a forvard Marek Haas. K nim navíc pro nemoc přibyli útočníci Daniel Spratek a Jiří Zdeněk.

Slezané tak na novojičínský led vyjeli v kombinované sestavě a úvod patřil domácím. Váňovu ránu vyrazil gólman Štipčák na tyčku, o chvíli později havířovský gólman výborně zlikvidoval únik a bekhendové zakončení domácího Franka. A pak to přišlo.

Havířovští využili zaváhání domácích v rozehrávce, Ćmiel vypíchl puk, za kterým vystartoval Apolenář. Ten poslal puk mezi kruhy, kam si nebruslil Antoníček a povedenou střelou bez přípravy propálil brankáře Šimonů. Borec, který má do AZetu vyřízeny střídavé starty ze Šumperka, tak ve svém druhém utkání za Havířov poprvé skóroval.

Ve druhé části rozhodčí rozdali i vinou šarvátek řadu trestů, ale skóre se neměnilo, byť šance měly oba celky. Domácí se tlačili za vyrovnáním, ale AZet držel svými zákroky spolehlivý Štipčák. Domácí to v závěru zkusili bez brankáře s šesti bruslaři, ale skvěle chytajícího Štípačka překonat zkrátka nedokázali.

Naopak Havířov byl blízko gólové pojistky, tu sice nakonec nepřidal, ale v okleštěné sestavě odjížděl nadmíru spokojen s vítězstvím 1:0. Slezané tak vrátili Ďáblům porážku z generálky před startem aktuální sezony.

Další utkání čeká hokejisty AZetu v sobotu 1. října od 17:30 hodin na ledě Velkého Meziříčí.

Kamil Gebauer (trenér HK Nový Jičín): Dneska nám chybělo štěstí. Dnes mi to přišlo jako zápas play-off, i když se hraje teprve druhé kolo. To jen potvrzuje, jak je druhá liga našlapaná a vyrovnaná. Obě mužstva předvedla bojovný výkon. Kluky musím dnes pochválit. V zakončení nám bohužel chyběla troška klidu a přesnosti. Bez vstřelené branky nemůžete vyhrát, to je staré pravidlo, které se dnes potvrdilo. V utkání bylo také spoustu vyloučení. Na situace při vyloučení máme nachystané formace, ale na ty dnes tolik nedošlo. Byl to bojovný zápas a kluci si na ledě nedarovali ani metr. Kluci opravdu bojovali, dřeli a dostávali se do šancí. Dnes vyhrál šťastnější tým, ale sportovně musím Havířovu pogratulovat. Zablokovali několik střel, což se příliš často nevidí v takové lize.

Autor ohlasu domácího trenéra: Bořek Kopecký (HK Nový Jičín)

Jiří Raszka (AZ Havířov): Bylo to těžké utkání, ale já musím pochválit kluky za přístup a za nastavení k zápasu. Ukázal se silný charakter týmu, zblokovali jsme spoustu střel. Vyhráli jsme 1:0, takže to celé utkání bylo na vážkách. Vytvořili jsme si nějaké šance, hlavně ve třetí třetině jsme tam měli gólovky. Utkání bylo bohužel hodně rozkouskované vyloučeními. Musíme si dát pozor hlavně na útočné fauly, ale na druhou stranu musím vyzdvihnout naše oslabení. Kluci to ubránili parádně, přesně, jak jsme si před zápasem řekli. Předvedli jsme obětavost. A velká zásluha patří brankáři, který nám dal jistotu a pomohl nám ke třem bodům.