Dorost ve třetí třetině otočil zápas s Porubou

Petr Miklas | 19.09.2019

Třetí kolo extraligy dorostu postavilo havířovským mladíkům jako soupeře Porubu. I přes velkou střeleckou převahu AZetu dlouho na ukazatali skóre svítil stav 0:1. Až ve třetí třetině, díky zásahům Kubíka, Horvátha a Urbančíka, strhli havířovští vedení a výhru na svou stranu. Další utkání sehraje AZ v sobotu doma s Třincem.

ELIOD Extraliga dorostu - 3.kolo čt 19.9.17:45
AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba
3:1
(0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 46. Kubík (Horváth, Kremnický), 48. Horváth (Kremnický, Kubíček), 54. Urbančík (Becher, Kolat) – 9. Hlaváč (Ślusarczyk). Rozhodčí: Rapák – Vengřín, Zicháček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 60:27 (16:12, 17:6, 27:9). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnický, Kubíček "A", Puzoň, Zmarzlák – Belan, Pavlačka "A", Kubík, Moškoř "C", Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Kusak, Horváth
HC RT TORAX Poruba: Slíž – Kosina, Macias K. M. "A", Kríž, Černý, Borkovec, Gelnar – Stibor "C", Hlaváč "A", Ślusarczyk – Chovanec, Halata, Kovalčík – Stodůlka, Hradil, Macias K. T., Vehovský, Koudelný.

Utkání začalo opatrně z obou stran, oba soupeři se dlouho oťukávali. V polovině 9. minuty přišla obrovská šance domácího Moškoře, který mohl po Pavlačkově přihrávce pálit do odkryté branky, ale netrefil puk tak, jak by chtěl.

Z následného protiútok padla první branka utkání - dal ji Filip Hlaváč, jenž dorazil střelu Slusarczyka. Nic dalšího zajímavého se nestalo a po první třetině vedli hosté 0:1.

Ve druhé části gól nepadl, i když oba týmy měly šance. Tu největší domácí Horváth, který ve 26. minutě při přesilovkce trefil tyč. V polovině utkání jeli domácí Becher s Horváthem 2 na 1, ale celou situaci překombinovali.

Ve 36. minutě mohlo udeřit na obou stranách. Nejprve to zkoušel domácí Becher z otočky z zpoza branky, ale Slíž byl pozorný. Z následného protiútoku nebezpečně pálil Stibor, ale Zlatnický zasáhl levým betonem. Hosté se neprosadili ani při přesilovce v závěru druhé třetiny a po dvou třetinách proto platil stav 1:1.

Ve třetí třetině AZ předvedl parádní obrat - ve 46. minutě vyrovnal Martin Kubík, který dorazil Horváthovu střelu. O dvě minuty později AZ využil přesilovku, když Slíž dokázal vyrazit Kremnického střelu, ale na dorážku Kevina Horvátha už nedosáhl.

V 54. minutě přidal pojistku Jakub Urbančík, který vyjel s pukem zpoza branky a překonal Slíže mezi betony. Poruba hrála v závěru přesilovku a odvolala brankářem, ale gól už nedala. AZ tak bere 3 body za vítězství a v tabulce skupiny východ mu patří 4. místo.

Další utkání dorostu AZetu se odehraje v sobotu 21.9. na domácím ledě proti Třinci.

Tomáš Urbánek (HC AZ RESIDOMO Havířov): Jsou to velmi ceněné tři body, protože jsme po dvou třetinách prohrávali 0:1, i když jsme měli víc střel. O to víc si vážím toho, že jsme to ve třetí třetině zlomili. Náš výkon gradoval a ukázali jsme charakter týmu, že jsme si šli za vítězstvím, i když jsme prohrávali. Jsem rád, že hrajeme zodpovědně dopředu i dozadu. Konečně nám napadaly góly a dokázali jsme se prosadit z předbrankového prostoru. Doufám, že jsme tím prolomili střeleckou nemohoucnost a potvrdíme to v sobotu proti Třinci.