Dorostenci Havířova si body z Brna po slibných dvou třetinách neodváží

Jakub Piskoř | 25.09.2021

V 6. utkání extraligy dorostu se AZ představil na ledě Komety Brna. Pro mladé Azeťaky to byl zároveň šestý zápas na venkovním kluzišti. Po první třetině odcházeli hosté do šatny s mankem jedné branky. V paté minutě druhého dějství se ovšem povedlo srovnat havířovskému Grygarovi. V polovině zápasu si Kometa vzala vedení zpět. Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 2:1. Azetu se povedl vstup do třetí třetiny a zásluhou Junga bylo opět srovnáno. Nakonec si však Havířov žádné body neodvezl, jelikož se Kometa v poslední třetině prosadila dvakrát a zápas tak skončil 4:2. V příštím kole se Havířov konečně představí doma, a to v úterý 28.9. od 17:00. Jejich soupeřem bude Přerov.

Extraliga dorostu - 6.kolo so 25.9.16:30
HC Kometa Brno - AZ Heimstaden Havířov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Pavlík (Halačka, Červenka), 30. Nekvapil (Šantora, Škodík), 48. Rakus (Bělohlav), 55. Bělohlav (Rakus, Kos) – 25. Grygar (Middleton), 43. Jung (Zielinski). Rozhodčí: Pavel – Polesný, Smetková. Vyloučení: 2:5  Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 79. Střely na branku: 40:17 (12:3, 13:6, 15:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2 .

HC Kometa Brno: Matoušek – Svoboda, Zubíček, Máša, Španěl, Eich (C), Mitro, – Kos, Rakus, Pavlík, Halečka, Zduba, Červenka, Škodík, Bělohlav, Nekvapil, Šantora.
AZ Heimstaden Havířov: Maňásek – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Bošek, Mlýnek, Middleton, Hansel, Jelének, Grygar, Jung, Svozil, Loza.

Do zápasu vstoupili oba týmy vcelku vlažně. Na první nebezpečnější šanci si fanoušci museli počkat až do 10. minuty a byl z toho hned gól. Po dlouhém boji o kotouč v obranném pásmu Havířova se ke slovu dostali domácí. Nejprve předvedli souhru Dominik Halačka s Michalem Červenkou, kdy z před brankového prostoru zakončoval první jmenovaný. Maňásek zasáhl pravým betonem a Červenka následně našel MATĚJE PAVLÍKA - 1:0, jenž kotouč bekhendem poslal nad gólmanův levý beton. Kometa byla po vstřeleném gólu aktivnější ovšem brankář Maňásek si se všemi zbývajícími pokusy poradil.

I hosté se prosadili také z první větší příležitosti. Adam Middleton  na levém kruhu obstál proti domácímu obránci a přihrál do mezikruží KRYŠTOFU GRYGAROVI, který se trefil přesně k levé tyči - 1:1. Ve 28. minutě  jel havířovský Maršálek úplně sám vstříc gólmanovi. Dva dojíždějící hráči mu nestačili a Spanel hákoval. Z následného nařízeného trestného střílení se ale AZ neprosadil. Matoušek včas přiložil svou levou brusli k tyči a nedovolil tak Havířovu strhnout vedení na svou stranu. Tuhle nevyužitou příležitost dokázala Kometa potrestat o dvě minuty později. Zmatku před havířovskou brankou využil MICHAL NEKVAPIL. Právě on stál připraven na hranici brankoviště a po přesné přihrávce Tomáše Šantory poslal puk mezi betony přemisťujícího se gólmana - 2:1. A s takovýmto skóre se šlo i do kabin.

AZ vstoupil do třetí třetiny aktivněji. Nejprve v 43. minutě vystřelil Grygar z pravého kruhu při přečíslení dva na jednoho. Matoušek ale zasáhl pravým ramenem. O 20 sekund později už ale bylo vyrovnáno. Po nepovedeném přečíslení zůstali hosté v útočném pásmu a SAMUELA KAROLA JUNGA, který se v předchozí situaci dva na jednoho ke střele nedostal, vybídl Aleš Zielinski. Na Jungovu střelu z první nestačil domácí brankář zareagovat a AZ ve vlastním oslabení srovnává - 2:2

Kometa ovšem utkání opět zvrátila na svou stranu 12 minut před koncem. Matěj Bělohlav vyzval v protiútoku v oslabení ROBINA RAKUSE, který sám před gólmanem zakončil k levé tyči - 3:2. Kometa se po brance dostala do velkého tlaku, který vyústil ve čtvrtý gól. předbrankovém prostoru dobře pracovali Ondřej Kos a Robin Rakus, kteří připravili střeleckou pozici pro MATĚJE BĚLOHLAVA, jenž poslal kotouč do levého horního rohu - 4:2. Brno se ve zbytku utkání vedení pohlídalo a odnáší si 3 body.

Radek Bělohlav (HC Kometa Brno): S dnešním výkonem jsem spokojený, čtyři góly jsou dobrou vizitkou pro tým. Soupeř hrál výborně do defenzivy a nebylo vůbec lehké se přes něj prosadit. O to víc těší, že jsme utkání s velkou střeleckou převahou zvládli za tři body a najeli jsme zpátky na vítěznou vlnu.

Jan Daneček (AZ Heimstaden Havířov): Domácí měli zápas pod kontrolou. My jsme bojovali, snažili jsme se, abychom nedostávali góly. Zápas bohužel rozhodla chyba v naší přesilové hře. Soupeř měl zápas pod kontrolou, ale nedařilo se mu dávat góly a myslím si, že v momentě, kdy se zápas mohl překlopit na naši stranu, kdy jsme mohli využít přesilovku, tak jsme naopak inkasovali a domácí už si to v klidu pohlídali. Vyhráli zaslouženě, protože měli celý zápas jasnou převahu.