Dorostenci zvládli utkání s Polskem a mají tři body

Petr Miklas | 08.10.2022

Dorostenci AZetu hráli utkání s Polskem na vlastním ledě, i když byli uvedeni jako hosté. Reprezentace Polska do 16 let totiž hraje své domácí zápasy na stadionech soupeřů. AZet se s touto zvláštní rolí vypořádal dobře a v první třetině si vypracoval dvoubrankový náskok. Domácí Polsko sice snížilo, ale ve druhé třetině AZ přidal 3 branky a udělal rozhodující krok k vítězství. Polsko ve třetí třetině pouze korigovalo výsledek na konečných 2:5. Pod výhru Havířova se podepsal Filip Konesz, jenž nasázel hattrick, důležitý byl i výborný výkon brankáře Stanislava Žbánka. Další utkání sehrají naši dorostenci v neděli 9.10. ve 14:45 na domácím ledě proti Břeclavi.

Liga dorostu - 7.kolo pá 7.10.18:00
Polsko 16 - AZ Havířov
2:5
(1:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Laszkiewicz (Mosćinski), 57. Majerczyk (Bober) – 4. Konesz (Jurček, Toma), 11. Konesz (Toma), 24. Toma (Bielesz, Zvejška), 33. Konesz (Bielesz), 35. Lacina (Sedlák, Zvejška). Rozhodčí: Lukáš Janda — Michal Vengřín, Filip Návrat. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.

Polsko 16: Kapusta (od 33. Tyczyński) — Bieda, Hanzel, Mościcki, Kuklinski, Bober, F.Blazej — Stolarski, Ziober, Myszka, Lojas, Laszkiewicz, Borys, Klucznik, Majerczyk
AZ Havířov: Žbánek — Burgert, Beleš, Zvejška, Jurček, Šenkyřik, Řehulka, Krpec — Bielesz, Makula, Jarolím, Barnošák, Ščerba, Morillas, Konesz, Sedlák, Lacina, Toma

První třetina dnešního utkání přinesla tři branky. Skóre otevřel ve 4. minutě hostující Filip Konesz, jenž tečoval nahozený puk z Jurčkovy hole do protipohybu gólmana Polska. V 11. minutě navýšil vedení Havířova opět Filip Konesz, když dostal pěknou nahrávku zpoza branky od Tomy a poslal puk nad Kapustovu vyrážečku.

Ve 14. minutě snížil domácí Oskar Laszkiewicz, jenž šikovně tečoval Mosćinského střelu mimo Žbánkův dosah. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a proto po první dvacetiminutovce platil stav 1:2.

Ve druhé třetině dominovali hráči Havířova, kteří vstřelili tři branky. Ve 24. minutě z rychlého protiútoku težil Jakub Toma, jenž se po ledě trefil k pravé tyči Kapustovy branky. Ve 33. minutě Filip Konesz završil hattrick, když dorazil puk do odkryté branky po Biesleszově střele. Tím ukončil i účinkování Dawida Kapusty v brance Polska, jeho místo převzal Igor Tyczyński.

Ale ani nový brankář nezastavil Havířov ve vstřelení branky. Ve 35. minutě totiž Daniel Lacina poslal puk z levého kruhu pod horní tyč Taczyńského branky. Po dvou třetinách tak Polsko prohrávalo 1:5.

Ve třetí části bylo k vidění několik dobrých šancí, ale ujala se pouze střela Tomasze Majeczyka, kterýse z prosadil z rychlého protiútoku, když se trefil mezi Žbánkovy betony. Polsko ještě v závěru hrálo přesilovku, ale gól už nepadl.

Havířov tedy bere tři body za zaslouženou výhru 2:5. Další utkání sehrají naši dorostenci v neděli 9.10. ve 14:45 na domácím ledě proti Břeclavi.

Marek Pavlačka (AZ Havířov): Dnes nás čekal dobře bruslící, individuálně, silově i po taktické stránce velmi kvalitně vybavený soupeř. To se v průběhu zápasu potvrdilo. Měli jsme znovu dobrý vstup do utkání, což jsme do poloviny první třetiny zúročili dvěma góly a dobře si utkání rozehráli. Po několika špatných řešeních v naší obranné třetině jsme inkasovali, naše hra začala postrádat přesnost a ztráceli jsme spoustu puků ve středním pásmu. Neplnili jsme to, na co jsme před zápasem důrazně upozorňovali, takže jsme mohli být rádi, že jsme po první třetině šli do kabiny s jednobrankovým náskokem. Do druhé třetiny lépe vstoupil soupeř, který většinu času trávil v našem obranném pásmu. Jedním z klíčových okamžiků zápasu bylo ubráněné dvojnásobné oslabení, kde nás několika těžkými zákroky podržel gólman a které kluci odehráli velice slušně. Poté se nám podařilo z brejkových situací navýšit náskok až na rozdíl čtyř gólů. Před vstupem do třetí třetiny jsme klukům zdůrazňovali, že v hokeji výsledek 5:1 vůbec nic neznamená a že nás čeká dlouhých dvacet minut. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, za což jim chci poděkovat a pochválit je za odvedenou práci a za to, že dovedli zápas do vítězného konce. Každý bod se počítá a je důležitý, protože tabulka je zatím hodně vyrovnaná. O to více si ceníme, že z dnešního utkání bereme plný počet bodů.