Havířov čeká dlouhá cesta do jihočeského Písku

09.04.2013 | Josef Nudera

Po dvou odehraných zápasech se Havířov nachází na 1. pozici barážové skupiny. Do teď to byly souboje s vítězi 2. ligy, ať už západu nebo středu. Nyní přichází boj s prvním ze soupeřů z vyšší ligy, Havířov odjíždí do jihočeského Písku. Bude pokračovat AZ v sérii výher? Zápas v Písku startuje ve středu od 18 hodin.

Poslední zápasy středečních soupeřů

Poslední zápas havířovských hráčů není možná ani nutné připomínat, ale pro úplnost se na toto utkání zaměříme. Havířov nastoupil doma proti Táboru a od začátku zápasu ukazoval Kohoutům svou velkou sílu, soupeř, který přijel do Havířova pouhých 70 minut před zápasem, působil pasivně a šanci si připravil až v 9. minutě. V utkání se blýsknul hattrickem Robert Říčka, dvě branky přidal Petr Prokop. Po brance přidal Bursík a junior Tomáš Mráz.

To Písek se nakonec i přes papírové předpoklady ve svém utkání na výhru hodně nadřel. Technika Brno předváděla dobrý defenzivní hokej, což dělalo píseckým velké problémy. Kdyby se dařilo píseckému IHC proměňovat vypracované příležitosti, mohlo utkání vypadat jinak.

Ve 35. minutě se poprvé měnil stav utkání, účet povedených pokusů otevřel brněnský Brzobohatý. O dvě minuty později Písek vyrovnal zásluhou dvojnásobné přesilovky, když se trefil Kučera. Utkání tak dospělo až do prodloužení, kde o zisku dvou bodů rozhodl Polodna. I přesto je to pro písecké ztráta a s utkání nemohou být spokojeni.

Náš soupeř: IHC Písek

Písek patří po několik let mezi tradiční účastníky 1. hokejové ligy, vždy tomu ale nebylo pravidlem. V sezoně 2005/2006 hrál Písek 2. ligu střed, ve které „vydržel“ dokonce pět sezon. Pak se ale podařilo mezi prvoligovou smetánku opět postoupit. V této soutěži nečekalo na písecké nic jednoduchého, důkazem je, že Jihočeši vždy museli bojovat o udržení a museli podstupovat těžké záchranářské práce. V sezoně 2010/2011 se dokonce hned při první účasti, po návratu o ligu výš, musela odkoupit licence od Vrchlabí.

Kádr našeho středečního soupeře je velice rozmanitý, jelikož se v základní části protočilo týmem neuvěřitelných 52 hráčů a v brance chytalo hned 7 brankářů! Velký pozor si budou muset dávat naši hráči na Tomáše Drtila, jako obránce vyprodukoval 2 branky a 6 asistencí. Písečtí se budou muset v baráži obejít bez Vladimíra Kameše, nejproduktivnější hráč Písku nemůže startovat, protože jako kmenový hráč Kladna nemá dostatečný počet startů.

Kádr Písku dostal nový impuls v podobě výměny hlavního trenéra, Jihočechy od minulého utkání v Brně trénuje Josef Řeháček, který nahradil Jindřicha Setikovského. Je zajímavostí, že přesně opačná situace se konala i na začátku této sezony, trenéři si pouze vyměnili pozice.

Co může zápas rozhodnout? Je potřeba si uvědomit, že naše hráče nečeká vůbec jednoduchá práce. Už dlouhá cesta může být menší zátěží, ale AZ je na podobné cestování už z loňské zkušenosti s baráži připravený. „Chceme tam vyjet dřív, protože víte, jak vypadá situace na našich silnicích, chceme si dát po cestě oběd. Zastavit se někde blízko Písku na kafe. Chceme tam být dřív, to je jediná cesta jak předejít problémům“ dokončil své vyjádření o první dlouhé cestě trenér AZ Tomáš Potěšil.

V posledním utkání se do střelecké pohody dostal Robert Říčka, který zaznamenal hattrick, ale i celý Havířov může být spokojený, vždyť svěřenci Tomáše Potěšila vedou tabulku. „Uvidí se až na konci baráže, zatím ji máme rozehranou parádně. Vyhráli jsme v Brně, které hrálo velmi defenzivní styl a tím, že jsme dostali první gól, tak jsme byli rádi, že jsme to tam otočili. Před zápasem jsem věřil, že dneska vyhrajeme. Uvidíme, co s náma udělá ta dlouhá cesta, věřím, že můžeme udělat nějaké body v Písku“ komentoval baráž a nadcházející utkání v Písku Robert Říčka.

Zajímavost z historie

Celek Havířova potkal v historii středečního soupeře v několika případech. Poslední zápas se datuje k 14. únoru 2005, kdy vyhrál Havířov na svém ledě 4:1. V této sezoně se Havířovu na Písek poměrně dařilo, dokázal si připsat 2 výhry, jedinou porážku a v jednom z utkání neodešel vítězně nikdo, utkání skončilo remízou 6:6. Všechny zápasy byly vyrovnané a Písek vždy tahal spíše za tu kratší stranu provazu. Přenesme se zpět do současnosti a máme tu úplně jinou situaci a jiné sestavy, i přesto jsou v současném kádru AZ dva pamětníci – Petr Prokop a kapitán Jiří Krisl.

On-line přenos

Utkání se bude hrát ve středu od 18 hodin. Pokud nevyjedeš na zimní stadion v Písku, můžeš sledovat klasický textový on-line přenos, který bude z Písku opět připraven.

Novinka našeho webu

Jelikož je Písek od Havířova hodně vzdálený, připravili jsme si pro vás novinku. Po příjezdu do jihočeského města se objeví na našem webu článek, kde budou informace z místa utkání a krátký názor na zápas z úst jednoho z vybraných hráčů. Pravděpodobně i po třetinách se na webu objeví krátké shrnutí přímo z místa, co je ale jisté – na konci duelu bude v tomto článku, který se bude aktualizovat po celé utkání, umístěn rozhovor s nejlepším hráčem AZ v utkání. Pokud budeš doma, neváhej a měj zapnutý i náš web.

Sestavy v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. (od 40. Matoušek) – Prokop "A", Vydra, Krisl "C", Hegegy, Zientek M., Rimmel "A", Hartmann, Graca – Kanko, Pechanec, Kolařík - Klimša, Říčka, Daneček J. - Maruna, Bursík, Matějek - Mráz, Kotala

IHC Písek: Halmoši - Kužel, Drtil, Makovský, Kříž, Dvořák, Semrád – Polodna, Vaniš, Ferebauer - Heřman, Kučera, Marek – Kubeš, Vlček, Slavík