Jan Daneček: V sobotu potřebujeme fakt velkou podporu fanoušků!

11.04.2013 | Josef Nudera

P Í S E K - Havířovští hokejisté dokázali výhrou v Písku výrazně posunout postupové naděje na svou stranu. AZet se sice musel během téměř celého utkání bránit nebezpečným šancím Písku, vše dokázal ustát a bojovným výkonem, který ještě umocnil skvělý Lukáš Daneček, dokázal zápas otočit. Možná klíčová havířovská branka byla ta na začátku třetí třetiny, kterou vsítil Jan Daneček. Přinášíme vám s ním rozhovor, který byl pořízen těsně po utkání v Písku, ale my vám ho přinášíme nyní, jelikož se nám to večer z technických důvodů nepodařilo realizovat.

Honzo, měli jste velmi těžký vstup do utkání, soupeř na vás vletěl a po celé dvě třetiny, možná z části i ve třetí, vás tlačil. I přesto jste to ustáli a dokázali jste vyválčit cenné 3 body.

Po dlouhé době jsme měli hodně dobře hrající mužstvo z první ligy, jako je Písek, který na nás vletěl, napadal nás ve dvou, ve třech, dohrával souboje, na to jsme nebyli z posledních zápasů zvyklí. Proto nám trvalo déle se z toho dostat. Po většinu zápasu měli písečtí hráči navrch, ale podařilo se jim dát pouze jeden gól, což bylo málo. Nám se v začátku třetí třetiny podařilo dát branku, což je položilo (za stavu 1:1), a pak si myslím, že už to bylo v naši režii. Fyzicky a psychicky odpadli a my jsme přidali další dva góly a pohlídali si to.

Takže za zlom toho utkání se dá označit ten tvůj gól na 1:1?

(smích) Já bych neřekl, ale hodně nám to pomohlo.

Několikrát jsme tam měli velké štěstí, ale Steve dnes chytl neuvěřitelné věci, nad tím zůstával rozum stát v některých situacích.

Ono to tak někdy je, někdy dostanete špatný gól, třeba z rohu nebo odkudkoliv z boku – a dneska mu to prostě vyšlo. Byli tam několikrát hráči sami mezi kruhama a z první to chytl lapačkou, nádherný semafor. Velké díky patří také jemu, který ty šance vychytal, a my jsme mu pak těma 3 brankama pomohli. Získali tři body a jedeme šťastní domů.

V současné době vedeme baráž s 9 body, stejně bodů má také Beroun, se kterým budeme hrát v sobotu. Označil bys to utkání jako možná klíčové?

Tak určitě, pokud získáme tři body a porazíme ten Beroun u nás doma, budeme k tomu mít velmi blízko. Ale musíme si dát pozor, to bude podobně těžký zápas jako tady s Pískem. Potřebujeme podporu fanoušků, fakt velkou, protože ti nás k tomu musí hnát a věřím, že bysme je mohli doma porazit a přiblížit se k té 1. lize.

Když už ses vyjádřil k fanouškům, co říkáš dneska na tu podporu z hlediště, která byla myslím ohromná, na to jak je Písek daleko.

Když si vezmeme, že našich tu bylo více jak Píseckých, tak to klobouk dolů. Pro písecký hokej jen ostuda, nic víc.