On-line: Cesta za snem 1. část – Zápas s jihočeským Pískem

09.04.2013 | Josef Nudera

P Í S E K / H A V Í Ř O V- Další krok čeká naše hokejisty právě dnes, kdy zajíždí AZ na led Písku. Poprvé jsme pro vás našem webu připravili tento typ článku, který se bude v průběhu večera několikrát doplňovat. Můžete se těšit na názor hráče těsně po příjezdu, krátké shrnutí utkání a závěrečný rozhovor s vybranou hvězdou našeho celku. To vše pro Vás připraví Josef Nudera, který bude přímo na místě. PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO!

Pro zobrazení doplněných informací je potřeba stránku obnovit pomocí F5

Na úvod se Vám omlouváme, že nebyl k dispozici článek tohoto typu už z utkání v Brně, ale bohužel jsme pro nemoc nemohli článek tvořit.

9:30 Tým Azetu Havířov se připravuje na odjezd od K&K Pneu arény. Záběry si můžete prohlédnout zde.

12:30 - Během tak dlouhé cesty, jako je právě ta dnešní, je potřeba se kvalitně najíst. Naše výprava je nyní u Velké Bíteše. Našim hráčům můžeme popřát dobrou chuť, i vám, pokud právě jíte.

Dlouhá cesta je u konce, AZ dorazil do Písku

15:55 Po dlouhé cestě jsme dorazili do města Písek. Cesta probíhala dobře, v pohodovém tempu. Před zápasem jsme se zeptali na pár vět Petra Prokopa, který si jako jediný, spolu s Jiřím Krislem pamatuje poslední vzájemné měření sil.

„Těžko říct, co můžeme od Písku čekat. Každopádně my chceme dneska vyhrát, uděláme proto všechno. Písek má mladý manšaft, tak uvidíme, s čím na nás vyrukují. My máme také většinou mladé hráče a jsme na tom fyzicky dobře. Cesta se na tom může trochu podepsat, ale nemělo by to mít až takový vliv.“

17:45 Na zimním stadionu v Písku je zatím víceméně prázdno. Fanoušků AZetu dorazilo nyní asi 25. Rolba připravuje ledovou plochu.

18:30 Máme konec první třetiny, domácí Písek v ní byl aktivnější a připravil si několik šancí, většinu z nich pokryl výborně chytající Daneček, na jednu z nich neměl. Domácí vedou 1:0. I přesto si Havířov vypracovává čím dál více šancí, při jedné z nich chybělo jen malinko k vyrovnání. Havířovský sektor je plný, na utkání je tak 50 fanoušků AZetu.

19:30 Právě skončila druhá třetina, ve které se skóre neměnilo. Písek dále předvádí aktivní hru a zatápí havířovským hráčům, jak může. Havířov ustál dvě těžká oslabení, na čemž má velký podíl Lukáš Daneček, který zastavil při jedné z šancí puk na brankové čáře! V závěru třetiny mohl AZet vyrovnat, ale nevyužil nabídnutou přesilovou hru, ta druhá bude ještě 27 sekund pokračovat ve třetí periodě.

20:11 Havířov dokázal zápas otočit díky brankám Jana Danečka a Tomáše Bursíka. Do úniku se nyní dostal Antonín Pechanec a střelou mezi betony pečetí pravděpodobně dnešní utkání! Písek spálil neuvěřitelné šance, na zmaření mnoha z nich má podíl Lukáš Daneček.

20:25 Havířov už si konec utkání pohlídal a se svými fanoušky slaví cennou výhru!

2:15 Tým AZ dojel do Havířova k zimnímu stadionu. Během dnešního dne pro vás máme už přichystaný rozhovor s Janem Danečkem, který zařídil vyrovnání na 1:1.