JUN: Šumperský Drak nad síly havířovského AZ

David Motloch | 22.01.2013

Po 26 kolech Ligy juniorů je situace v kabině našich hokejistů lehce na vážkách. Tým měl bojovat o mety nejvyšší, to se ale vzhledem k aktuálnímu postavení Azetu v tabulce už zcela jistě nepodaří. Možná i tento fakt trochu působí na hráče, kteří si v neděli neporadili s celkem Šumperka. V polovině zápasu přitom otevřel střeleckou listinu Tomáš Matějek. Ostatní spoluhráči se však k němu nepřidali a v posledním dějství sami dvě branky inkasovali. Třetí porážka z posledních čtyř kol znamená pro svěřence trenéra Paskera ještě tvrdý boj o aktuální čtvrtou pozici.

Liga juniorů - 26.kolo ne 20.1.
Draci Šumperk - AZ Havířov
2:1
(0:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Prokopec (Langr), 45. Langr (Kobza, Prokopec) - 29. Matějek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Draci Šumperk: Řoutil - Navrátil, Vepřek, Feledík, Pražák, Prokopec, Stanislav, Galuška, Langr, Kobza, Kovář, Žalčík, Nedopil, Hodulák
AZ Havířov: Tomšů - Bureš, Dýrr, Flamík, Glos "C", Graca, Kostelník, Křibík, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří "A", Přívara "A", Řehulka, Smuž, Szewieczek, Weisser, Carbol, Sonnek

První třetina příliš atraktivní hokej nepřinesla. Minimální počet brankových příležitostí znamenal, že po úvodních dvaceti minutách hry se nikdo nedokázal prosadit. Přitom diváci mohli vidět tři přesilové hry, ani jednou se však obrannou hráz jednoho či druhého celku překonat nepodařilo. Jinak vyrovnaná partie pokračovala dále, v polovině zápasu trochu rozčeřil dosud klidné vody Tomáš Matějek. Individuální akce nejlépe nastínila, kde jsou největší zbraně tohoto nadějného juniora. Hráč s devítkou na zádech zasáhl do rozehrávky soupeře, se získaným pukem dokázal objet obránce Draků a střelou nad lapačku brankáře Řoutila otevřel skóre zápasu.

Nadějné vedení 1:0 vydrželo havířovským hokejistům do 44. minuty. Poté si vzal slovo agilní Pavel Prokopec, jehož střela z mezikruží skončila v síti svatyně hostů. Vyrovnaný stav nesvítil na tabuli ani minutu, jelikož na konečných 2:1 pro domácí upravil po brejkové situaci 2 na 1 Tomáš Langr. 3 body tak zůstaly doma v Šumperku, který se bodobě dotáhl na Havířov. Bodový odstup mezi oběma celky činí pouhý bod.