Junioři na Olomouc nevyzráli a z Hané se vrací bez bodů

Josef Nudera | 17.11.2021

Sváteční středa nabídla další kolo Extraligy juniorů, ve kterém zajížděl AZ Heimstaden Havířov na led Olomouce. Havířov inkasoval v první třetině jednu branku, kterou následoval gól ihned po začátku druhé části. V závěru druhé třetiny AZ snížil zásluhou Ondřeje Bechera a mohl tak pomýšlet na body. Bohužel ale přišly dva slepené góly v 55. a 56. minutě, které zápas rozhodly. AZ Havířov nenavázal na dvě přechozí výhry a vrací se bez bodů. Další utkání sehrají naši junioři na ledě Kladna v pátek 19.11.2021.

DHL extraliga juniorů - 18.kolo st 17.11.17:30
HC Olomouc - AZ Heimstaden Havířov
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Kučera (Ministr, Tichý), 21. Groch, 55. Gréč (Zapletal), 56. Ministr (Matašovský) – 39. Becher (Kočí, Fědor). Rozhodčí: Vrba – Mikšík, Bezděk. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 38:21 (6:4, 13:11, 19:6). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC Olomouc: Kmec – Kočí V., Gréč, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledna (C) – Tichý, Ministr (A), Kučera, Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), Tarnoczy, Ruda
AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický – Kremnický, Kubíček (A), Zavřel, Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí F. (A) – Bochorishvili, Plevka, Horváth, Pastor, Valach, Becher, Byčkov (C), Špaček, Hledík, Bárta

Do utkání vstoupili lépe Olomoučtí, kteří se již od počátku drželi v útoku. To nakonec v osmé minutě vyústilo v gól, který z pravého kruhu vstřelil Jan Kučera. Hosté z Havířova chtěli jednogólovou ztrátu rychle dohnat a snažili se více probojovávat do útočného pásma. Olomouc jim však jejich snažení pokaždé překazila.

V druhé polovině třetiny si hráči nedávali moc pozor na chyby, a tak se vylučovalo na obou stranách. Další branka už ale nakonec v této části nepadla.

Druhá perioda začala přesilovou hrou domácích. Přesně po 22 sekundách ji po individuální akci využil Šimon Groch. To Havířovské nakoplo a hra začala být herně vyrovnanější. Na straně hostů se do větší šance dostal Becher, jenž se objevil před Kmecovou bránou, olomoucký gólman však kotouč odrazil lapačkou.

U domácích naopak zahrozili Matašovský s Ministrem. První jmenovaný se s kotoučem dostal přes celé útočné pásmo až k bráně, jeho vyslanou střelu však havířovský gólman odrazil přímo k Ministrovi, který nezaváhal a také vystřelil. Puk však opět do brány nespadl. Dvě minuty před sirénou se havířovským nakonec podařilo využít početní převahu, a to díky střele Ondřeje Bechera.

Do třetí třetiny vstoupili Slezané zostra a snažili se zopakovat akci z konce předešlé periody. Místo toho však docházelo na jejich straně k častému vylučování, v jednu chvíli hráli kohouti dokonce v pěti proti třem.

Rozhodující úder si však schovali na moment, kdy už obě mužstva byla v plném počtu. Do konce zápasu zbývalo pět minut, když se prosadili dvakrát v krátkém sledu. Jako první se za záda Zlatnického trefil Matyáš Gréč. Jeho akci pak o tři čtvrtě minuty později zopakoval Daniel Ministr

V poslední dvouminutovce se ještě Havířov snažil bojovat a využít nabídnuté přesilové hry. V útočném pásmu se hostům sice dařilo držet, ale puk za Kmecova záda již ani jednou nespadl. Olomoučtí hokejisté si tak po výhře 4:1 připsali další důležité tři body.

Autor reportáže: Anna Pavlína Sedláčková (hc-olomouc.cz)