Junioři podlehli i Mladé Boleslavi

Petr Miklas | 01.12.2018

Ve druhém utkání DHL extraligy juniorů ve skupině o pořadí na 13. - 24. místě AZ nestačil na domácí BK Mladou Boleslav. Bruslaři od začátku dominovali a nakonec dokráčeli k suverénní výhře 5:1. Kaňkou na utkání je zranění brankářské jedničky AZetu Jiřího Matouška, jenž musel v 11. minutě odstoupit. Další utkání sehrají junioři v pátek 7.12. na domácím ledě proti Přerovu.

DHL Extraliga juniorů - 22.kolo so 1.12.13:00
BK Mladá Boleslav - AZ Residomo Havířov
5:1
(2:0, 1:1, 2:0 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Dlask (Vasilev), 16. Flynn (Hovorka), 31. Foerster (Klikorka, Houška), 44. Rudolph (Hovorka, Houška), 49. Závora (Flynn), 62. Klikorka (Flynn) – 32. K. Dufek. Rozhodčí: Barek – Axman, Serbus. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 51:28 (22:6, 11:13, 15:9, 3:0). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1

BK Mladá Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Flynn, Moucha, Foerster, Houška, Grim, Vasilev, Moravčík.
AZ Residomo Havířov: Matoušek (od 11. M. Dufek) – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Šěvěček – Béreš, Pindel, Juhász, Adámek, Pawliczek, Bochnak, Kylnar Tomeček, Revaj, Janeček, K. Dufek

Začátek utkání mnoho šancí nepřinesl, i když si domácí zahráli přesilovku. První branka padla v polovině 8. minuty, když havířovský Kylnar namazal Vasilevovi, který našel před brankou Tomáše Dlaska, jenž z první prostřelil Matouška.

Nehezký obrázek byl k vidění v polovině 11. minuty, když dva hráči v souboji o puk srazili brankáře AZetu Jiřího Matouška, který musel být z ledu odnesen na nosítkách. V brankovišti jej nahradil Michal Dufek.

Toho po rychlém protiútoku překonal v 16. minutě bekhendovou střelou Oscar Flynn. Po první třetině proto vedli domácí 2:0.

Ve druhé třetině se hráči Havířova vybičovali k velkému tlaku - na začátku 23. minuty Adámek zkusil zakončit po obkroužení branky, ale Mašek se rychle přesunul a zlikvidoval i následnou dorážku. Ve 25. minutě zastavila Ševěčkovu ránu tyč a tak se opět projevilo otřepané nedáš-dostaneš. V polovině utkání totiž navýšil vedení domácích Petr Foerster, jenž zakončoval z hranice brankoviště.

AZ se nakonec dočkal branky o minutu a půl později, když se ve zkrumáži v Mladoboleslavském brankovišti nejlépe orientoval Karel Dufek. Po dvou třetinách tak domácí vedli 3:1.

Do třetí hráči AZetu vlétli a snažili se o snížení. To se jim ale nepovedlo a naopak ve 44. minutě inkasovali. Úspěšným střelcem byl Michael Rudolph, na jehož ránu si sice Dufek sáhl, ale přesto puk skončil v síti. Ve 49. minutě navýšil vedení bruslařů Jan Závora a výsledek 5:1 vydržel až do konce utkání.

V prodloužení nadstavby Havířov špatně střídal a byl vyloučen za příliš mnoho hráčů. Toto vyloučení Mladá Boleslav potrestala, gól dal Karel Klikorka. Domácí tak brali všechny body, AZ zůstává ve druhé části soutěže bez bodu.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Pro nás to jsou, po té černé sérii, určitě důležité body. Z víkendu jsme dokázali vytěžit šest bodů, což by nám mohlo trochu pomoct i po té psychické stránce a nabudit nás to k lepším výkonům. Po dlouhé době jsme vyhráli první třetinu, což se nám dlouho nedařilo. Bojovali jsme, a to položilo základ vítězství. Důležitý byl závěr druhé třetiny, kdy měl soupeř velký tlak a my jsme ho ustáli. Ve třetí třetině, kdy jsme dali čtvrtý gól, jsme si to utkání potom už pohlídali. Bonusový bod v prodloužení je pro nás důležitý, jelikož jsme v něm někdy ty body ztratili. Jsem rád, že jsme tomu teď šli naproti a konečně jsme to překlopili na svou stranu a dali víc gólů.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): My nejsme v úplně dobrém rozpoložení. Chyběli nám asi dva klíčoví hráči a to mužstvo podalo špatný, nezodpovědný výkon. Pokud se někteří hráči na tom ledě nevydají a nezačnou do toho dávat srdíčko, tak s takovým výkonem nemůžeme porazit vůbec nikoho. Musím poblahopřát Boleslavi, která hrála výborně, měli vynikající pohyb. V jejich řadách hrálo několik hráčů, kteří jsou na vysoké úrovni, jako třeba Flynn nebo Foerster a další. My takové hráče bohužel nemáme, což byl i rozhodující fakt.