Junioři porazili Chrudim především díky skvělému úvodu

Lukáš Jandora, Michal Farmačka | 17.02.2024

V páteční podvečer se v Gaconstrol aréně střetli junioři AZetu proti svému sokovi z Chrudimi, domácí šli do utkání jako favorit, což potvrdili hned na úvod. Na soupeře rychle vletěli a po dvou gólech v prvních 80 vteřinách zápasu dali celému utkání určitý ráz... Hosté zbraně nesložili, nicméně AZ měl v bráně velmi dobře chytajícího Maňáska...

Liga juniorů - 34.kolo pá 16.2.18:30
AZ Havířov - HC Chrudim
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kreutz (Bortoli), 2. Apolenář, 23. Apolenář (Ćmiel), 33. Vizváry (Bohatý), 53. Vizváry (Toma) – 40. Černý (Kubíček, Hemský), 44. Kubíček (Dvořák, Matýs). Rozhodčí: Hranoš – Hladík, Vojtášek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

AZ Havířov: Maňásek – Maršálek, Kreutz "A", Činčala, Bohatý, Ćmiel, Bortoli, Juřík – Ščerba, Toma, Barnošák, Kolat "C", Middleton, Bielesz, Kubečka, Lipka "A", Apolenář, Vizváry, Kósa, Zálesńák
HC Chrudim: Pithart – Straka, Vašek, Dvořák, Kubišta, Pazdera "A", Krejčík – Kubíček, Štepnička, Kafka, Matýs "C", Hemský, Novák "A", Černý, Mandys, Jirout, Macas

Domácí zápas s Chrudimí začal jako silné tornádo. V Gascontrol aréně totiž zavířil domácí tým dvěma góly. Po 55 sekundách hry skóroval střelou z mezikruží Adam Kreutz, když mu nahrával mu Mario Bortoli - 1:0. Další gól přidal AZ za 25 sekund, když Vítek Apolenář ujel celé chrudimské obraně a střelou na vyrážečku zvýšil na 2:0.

Chrudim také hrozila, po chybě domácího hráče se před Maňáskem ocitl sám Hemský, Maňásek ale puk našel v lapačce. Druhou šanci třetiny měl Mandys, obkroužil bránu, ale přesně nezamířil.

Druhou třetinu začal AZ jako tu první. Již po dvou minutách a šesti sekundách podruhé v zápase skóroval Vítek Apolenář, který dostal i s přispěním matky Štěstěny puk za záda hostujícího brankáře navýšil na 3:0. Chrudim darovala Havířovu v polovině třetí třetiny první přesilovku. Havířov na nic nečekal a přesilovku okamžitě využil. Dobře se na brankovišti zorientoval Richard Vizváry a dorazil puk za Pitharta, 4:0.

Chrudim se ale na konci třetiny vzmohla na jednu branku. Byl to Marek Černý, který ve velmi nepřehledné situaci dobře zorientoval před bránou a dorazil puk za záda bezmocného Maňáska a upravil na 4:1.

Do třetí třetiny vletěla aktivněji Chrudim. Sice po 19 sekundách jel sám na branku Kolat, gól nadal. Chrudim své aktivity využila v přesilovce, když Josef Kubíček, i s přispěním havířovských hráčů, dopravil puk za nic netušícího Maňáska a snížil na 4:2. Polovinu třetí třetiny zdobily samostatné úniky, nejdříve Jirout, který ani netrefil bránu a minutu po něm jel na hostující branku Vizváry, Pithartův beton byl proti.

Havířov přidal pátý gól taktéž v přesilovce, když ji využil Richard Vizváry, když se přesně trefil z mezikruží - 5:2. Tento gól byl již definitivní tečkou za gólovým účtem zápasu.

V závěru jsme byli svědky ještě svědky malé šarvátky. Rozhodčí ale celou situaci vyřešili celkově 10 trestnými minutami.