Junioři v Přerově prohráli 3:1

Vít Káňa | 13.12.2019

H A V Í Ř O V - Junioři dnes nastoupili k prvnímu zápasu po delší odmlce, ta byla způsobena rozsáhlou marodkou v havířovském kádru. Dva zápasy s Porubou a Šumperkem byly přeloženy na náhradní termíny. AZ 25. kolo REDSTONE Extraligy juniorů zavedl na led Přerova. Zubři byli před zápasem na druhém místě tabulky, šlo tedy o zápas prvního s druhým. Lépe do zápasu vstoupil AZ, v zápase skóroval jako první, v 5. minutě se trefil Marek Revaj, byl to jediný gól první třetiny. Zubři měli dobrý úvod do druhé třetiny, ve 21. minutě srovnal Lukáš Zmeškal. Třetí třetina přinesla dvě branky zubrů, když se prosadili nejprve ve 47. minutě Tomáš Dřímal a v 59. Lukáš zmeškal. Havířov v Přerově prohrál 3:1 a odjíždí z Přerova jako poražený. Náskok AZetu se ztenčil na jeden bod, ale má k dobru ještě dva neodehrané zápasy.

Extraliga juniorů - 21.kolo pá 13.12.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Zmeškal (Borot, Hradil), 47. Dřímal (Hanák, Kolařík), 59. Zmeškal – 5. Revaj (Bochnak, Ivašenko). Rozhodčí: Grygera – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 30:27 (6:12, 14:11, 10:4). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC ZUBR Přerov: Postava – Vohrabal, Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Šabršula – Kuba, Rozsahegyi, Kleniar, Petr, Fencl, Kolařík, Hradil, Zmeškal, Borot, Šimanský, Hanák, Mynář.
AZ Residomo Havířov: Štipčák – Uhlíř, Kočí, Koubek, Pavelek, Kubíček, Šěvěček – Mrkvica, Tomeček, Vlček, Pindel, Kubík, Ivašenko, Juhász, Urban, Bochnak, Byčkov, Čempel, Revaj.

V 5. minutě se prosadil havířovský Marek Revaj, ten dal první gól zápasu a stav byl 0:1. V 7. minutě se proti pravidlům provinil hostující Koubek a šel si na dvě minuty odpočinout za podrážení. Přesilovou hru domácí tým nevyužil. V 16. minutě měli Zubři možnost si zahrát v početní výhodě znovu, ale AZ v této početní výhodě nekapituloval. První třetina skončila stavem 1:0.

Hráči Přerova do druhé periody zápasu vtrhli jako uragán. Ve 21. minutě se trefil Lukáš Zmeškal po přihrávce Hanáka, stav utkání byl 1:1. Ve 23. minutě měl AZ výhodu přesilové hry, domácí Rozsahegyi šel na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení. Ale přesilová hra zůstala nevyužita. Přerov měl svou přesilovou hru ve 27. minutě. Havířovský Vojtěch Ševěček se provinil sekáním a šel si na dvě minuty vyzkoušet pohodlí trestné lavice. Gól v početní výhodě nepadl. V závěru druhé třetiny měl AZ k dispozici výhodu jednoho muže na hřišti, přerovský Borot dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Havířov přesilovou hru nevyužil, po druhé třetině na světelné tabuli svítilo skóre 1:1.

Třetí třetina přinesla zvýšené úsilí domácích a ti se také ve 47. minutě zásluhou Tomáše Dřímala dostali do vedení 2:1. Havířov se snažil se zápasem něco udělat, ale vyloučení Byčkova za napadení, na dvě minuty změnilo jejich útočné plány. V 58. minutě si havířovská lavička vzala oddechový čas a snažila si naplánovat závěrečný tlak. Ale nebylo jim to nic platné v 59. minutě se prosadili domácí do prázdné branky, konkrétně Lukáš Zmeškal, ten uzavřel dnešní skóre zápasu na 3:1. Havířov měl k dispozici ještě v čase 59.10 výhodu přesilové hry, když byla potrestána hráčská lavice Přerova za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si šel odsedět Rozsahegyi. AZ ještě odvolal brankáře Štipčáka, zkoušel hrát v šesti proti čtyřem. Nicméně gól z toho nebyl. Ve vyrovnaném utkání tak zvítězili domácí Zubři nad Havířovem 3:1

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Dnes se odehrálo vyrovnané utkání, které rozhodl šťastný gól Přerova. Zubři si vítězství zasloužili větší aktivitou ve třetí třetině. Já jim gratuluji k vítězství.