Junioři vynulovali Kladno

Petr Miklas | 11.02.2022

Juniorka AZetu si připsala povinné vítězství za tři body, když porazila poslední Kladno. Nebylo to zadarmo, hosté si vytvářeli dobré šance, ale domácí brankář Antonín Nowak byl stoprocentní. Dvěma góly se pod výhru podepsal obránce Petr Kubíček. Zítra čeká naši juniorku těžký zápas proti Spartě, které patří druhé místo v tabulce a je v laufu.

DHL extraliga juniorů - 37.kolo pá 11.2.17:00
AZ Heimstaden Havířov - Rytíř Kladno
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 11. Kubíček (Kočí, Valach), 47. Horváth (Zavřel, Valach), 59. Kubíček (Kyselý, Špaček). Rozhodčí: Šutara, Kubičík – Hanzlík, Vengřín. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 43:25 (9:7, 17:8, 17:10). Průběh utkání: 3:0.
AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí "A" – Kotrba, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Byčkov "C", Špaček, Lysoněk, Hledík, Bárta
Rytíř Kladno: Gabriška – Strnad, Robovský, Staněk "A", Perný, Burger, Koštoval, Funk "C", Sýkora – Kulich, Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Sachr "A", Kouba, Vimmer, Nedvěd

První třetina nepřinesla moc zajímavé podívané, spíše úporný boj. První branka dnešního utkání padla na konci 11. minuty, když Petr Kubíček vypálil po Kočího přihrávce od modré čáry a puk prošel mezi Gabriškovými betony do sítě, protože gólman Rytířů měl zakrytý výhled.

Hosté mohli srovnat na konci 13. minuty, ale přečíslení dvou na jednoho zakončil Sachr střelou pouze do připraveného Nowaka.

Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a po dvaceti minutách tak AZ vedl 1:0.

V prostřední části jsme branku neviděli, i když šancí měly oba týmy dost. Ve 26. minutě mohl srovnat Sachr, jenž pálil z pravého kruhu, ale Nowak vytáhl zákrok pravým betonem.

Na druhé straně zahrozil o minutu později Horváth, jenž ale při samostatném úniku minul levý horní růžek Gabriškovy branky. V polovině utkání neuspěl se střelou z levého kruhu Kubíček, protože Gabriška se rychle přesunul a zasáhl pravým betonem.

Na konci 38. minuty se Rytíři dostali do přečíslení dvou na jednoho, Sachr našel Koubu, ale ten minul odkrytou branku Havířova!

Po dvou třetinách to stále bylo 1:0.

Ve třetí třetině AZ přidal dvě branky a došel si pro povinnou tříbodovou výhru. Ve 47. minutě se Kevin Horváth dostal před Gabrišku a prostřelil jej mezi betony. Další gól přidali domácí hráči minutu a osm vteřin před koncem utkání, když Petr Kubíček svou ranou od modré čáry využil přesilovku a prosadil se podruhé v zápase.

Další utkání sehrají junioři v sobotu 12.2. na domácím ledě proti Spartě. Zápas začíná ve 12:00.