Junioři zahájili skupinu o pořadí porážkou

Petr Miklas | 30.11.2018

Havířovští junioři nepostoupili do skupiny o pořadí v play-off a tak musejí hrát skupinu o umístění na 13. - 24. místě DHL extraligy juniorů. První utkání sehráli na kladenském ledě,kde prohrávali od 10. minuty, když inkasovali v oslabení 5 na 3. Ve druhé třetině zařídil vyrovnání v přesilovce Dominik Pawliczek, jenže domácí si ještě do konce třetiny vzali vedení zpět. To na začátku třetí třetiny ještě navýšili a udrželi až do konce zápasu. V nadstavbě se hrálo prodloužení, v kterém branka nepadla a pokračovalo se samostatnými nájezdy. V těch rozhodl o bodu navíc pro Kladno Tomáš Bernat. Další utkání sehrají naši junioři už zítra v Mladé Boleslavi. Začátek je ve 13 hodin.

DHL Extraliga juniorů - 21.kolo pá 30.11.16:00
Rytíř Kladno - AZ Residomo Havířov
3:1
(1:0, 1:1, 1:0 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Bláha (Volráb, Filip), 39. Husarik (Volráb, Jelínek), 53. Šmatlák (Jelínek, Husarik), rozh. náj. Bernat – 27. Pawliczek (Dufek, Ševěček). Rozhodčí: Kraval – Svoboda, Šimánek. Vyloučení: 7:8, navíc Koubek (HAV) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:29 (11:4, 8:7, 11:11, 2:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Rytíř Kladno: Jiroušek – Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák
AZ Residomo Havířov: Matoušek – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel, Juhász, Adámek, Pawliczek, Bochnak, Kylnar, Tomeček, Revaj, Janeček, Dufek

První třetina patřila domácím Rytířům, kteří AZ přestříleli 11:4, k čemuž jim pomohlo i množství přesilovek. V polovině 10. minuty mělo Kladno přesilovku 5 na 3, kterou zásluhou Martina Bláhy i využilo.

AZ se ve druhé třetině zlepšil a ve 27. minutě se dočkal vyrovnání, když při přesilovce Jirouška překonal Dominik Pawliczek. Jenže vyrovnané skóre nevydrželo ani do konce třetiny, protože ve 39. minutě vrátil Rytířům vedení Pavel Husarik.

Ve třetí třetině se AZ snažil o vyrovnání, ale skórovali opět domácí. Dvoubrankový náskok jim zajistila trefa Patrika Šmatláka. Tento náskok už Kladno urželo až do konce třetí třetiny a získalo první tři body ve skupině o pořadí na 13. – 24. místě.

V nadstavbě se při prodloužení nikdo neprosadil a šlo se na samostatné nájezdy. V těch vystřelil bod navíc pro Kladno Tomáš Bernat. Hokejisté AZetu tak odešli z ledu s prázdnou.

Další šanci získat první body budou mít už zítra ve 13 hodin na ledě Mladé Boleslavi.