Junioři ztratili důležité utkání v Porubě

Lukáš Jandora | 23.02.2024

K důležitému utkání zajížděli havířovští junioři do Poruby, se kterou svádějí bitvu o 4. příčku v tabulce, která by zajistila postup do vyřazovacích bojů. Právě na našeho ostravského soupeře ztrácel AZet před zápasem pouhý bod. A hned úvod utkání sliboval, že by ztráta mohla být smazána. Jenže...

Liga juniorů - 36.kolo pá 23.2.19:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
3:2
(0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 32. Kalužík (Kosina, Koida), 43. Hansel (Sobol), 56. Hansel (Sobol, Svozil) – 4. Vizváry (Juřík), 57. Kubečka (Juřík, Kolat). Rozhodčí: Čelechovský - Hladík, Návrat. Vyloučení: 8:5, navíc Zálesňák 5+OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

HC RT TORAX Poruba: Mareček — Bodnar, Kalužík, Janeček, Telnov, Kosina, Karal, Shevchuk — Koida, Matějka, Khromyshyn, Sobol, Šrubař, Krasnohorský, Veselý, Hansel, Skřipčák, Graněčný, Svozil
AZ Havířov: Michalik — Jurček, Kreutz, Bohatý, Čmiel, Bortoli, Juřík, Maršálek — Vizváry, Kubečka, Kósa, Bielesz, Apolenář, Lipka, Toma, Kolat, Middleton, Zálesňák, Jarolím, Konesz

Začátek utkání vyšel lépe hostům z Havířova, už ve 4. minutě využil přesilovou hru Richard Vizváry, který zužitkoval příhru Juříka - 0:1. Hráče AZetu držel dlouho nad vodou gólman Michalik, i díky němu se šlo do kabin za jednobrankového vedení hráčů z nejmladšího města republiky.

Přesilovka pomohla i domácím, zápas vyrovnali ve 32. minutě, po přihrávkách Kosiny a Koidy se trefil Kalužík - 1:1. Za tohoto hubeného stavu se šlo do kabin podruhé, oba týmy měly oporu ve svých gólmanech.

Ve třetím dějství se při takto nízkém skóre nabízelo, že kdo vstřelí první branku, mohl by se radovat z vítězství v zápase. Tohle se povedlo domácím, asistenci Sobola zužitkoval výborně hrající Hansel a poslal Porubany do jednobrankového vedení - 2:1. Na rozdíl dvou gólů zvýšil opět aktivní Hansel - 3:1. Psala se 56. minuta a s havířovskými nadějemi to nevypadalo dobře. O pár vteřin později však domácí Janeček putoval na trestnou lavici, hostující střídačka si vzala oddechový čas a... Jiskru naděje minutu a 17 vteřin po Hanselově brance vykřesal Nikolas Kubečka, kterému nahrávali Juřík a Kolat - 3:2. Však to bylo od našich hráčů, co se týče gólového příspěvku, bohužel vše, nepomohla ani dlouhá hra bez brankáře...

Naši junioři tak z Poruby, po vyrovnaném utkání, odjíždějí se svěšenými hlavami, další šance na bodový zisk budou mít už v neděli, kdy v pravé poledne hostí silný celek ze Vsetína.