Juniorka zdolala Hodonín a upevnila si pozici v první čtyřce

Petr Miklas | 07.11.2014

H A V Í Ř O V - O vítězství AZetu se v podstatě rozhodlo v první třetině, kterou domácí vyhráli 3:1. Na dvou gólech se podílel Jan Křibík. Havířov se touto výhrou nad Hodonínem odpoutal svému soupeři v tabulce a drží tak čtvrtou příčku.

LJ - 16.kolo pá 7.11.18:00
AZ Havířov - SHK Hodonín
3:2
(3:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Vyčesaný (Křibík), 14. Křibík (Chroboček, Churý), 14. Sap (Šmíd, Heinzl) – 13. Melichárek (Prčík), 22. Melichárek (Hložánek). Rozhodčí: Mrkva – Moravec, Štěpán. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
AZ Havířov: Turšner – Chroboček, Gawlas, Heinzl, Potočný V., Potočný J., Regoš – Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Sap, Schmied, Taras, Staš.
SHK Hodonín: Juračka – Kulyk, Přichystal, Hložánek, Venclík, Ling, Kučera, Frolek, Prčík, Tomešek, Kukliš, Vanek, Sedlák, Šála, Černohous, Melichárek, Flora.
Havířovská juniorka začala zápas velmi dobře a v 6. minutě se dostalai do vedení. Jan Křibík nahrál puk do brankoviště, kde se snažil puk dostat do bezpečí obránce Hodonína, ale dokázal jej pouze sklepnout k Michalu Vyčesanému, který už neměl problém puk dorazit za záda Juračky – 1:0.

V 8. minutě si vypracovali velkou šanci i hosté, ale střelu Venclíka Turšner schoval do své lapačky. Ve 13. minutě dokázal Hodonín vyrovnat. Václav Melichárek si počkal na přihrávku na modré čáře a tvrdým příklepem prostřelil brankáře Turšnera – 1:1. Ve 14. minutě havířovský AZet využil přesilovou hru. Po Chrobočkově střele do modré se puk vykutálel na brankovou čáru, kde jej nejrychleji viděl Jan Křibík a stačilo mu jen puk doklepnou do branky – 2:1.

O 11 vteřin později už Havířov odskočil svému soupeři o dvě branky. Jaroslaw Sap se dostal po přihrávce Šmída do výhodné pozice v mezikruží, kterou dokázal skvěle využít – 3:1. Na konci první třetiny se do velké šance dostal Hložánek, ale ani nadvakrát v obrovské šanci nedokázal překonat brankáře Turšnera.

Začátek druhé třetiny vyšel mnohem lépe Drtičům z Hodonína. Ve 22. minutě dokázal Václav Melichárek protlačit puk k levé tyčce brankáře Turšnera – 3:2. Ve 38. minutě mohl vyrovnat hostující Kučera, ale i v dobré pozici jej dokázal vychytat domácí brankář. V poslední minutě druhé periody se dokázal dostat Hložánek do výhodné pozice, ale jeho rána pouze sundala brankáři AZetu masku.

Třetí třetinu začal AZ aktivně a po dvou šancích dostal možnost přesilovky. Drtiči ji však s přehledem ubránili a po jejím skončení se naopak v v samostatném úniku objevil Černohous. Turšner však okrajem lapačky puk vytěsnil mimo. Havířov mohl navýšit své vedení v 50. minutě, ale Churý při samostatném úniku Juračku nepřekonal. Podobně dopadl i Caruk v minutě 55., když nejprve zasáhl skvěle Juračka a poté i hodonínská obrana. Hosté byli i v závěru zápasu nebezpeční, jenže je srážely fauly a následná oslabení. A právě v přesilovce v 59. minutě mohl definitivně rozhodnout po Carukově příhře Šmíd, jenže netrefil odkrytou branku.

V poslední minutě zápasu se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ale vyloženou šanci si už nevypracovali a AZ tak uhájil těsnou výhru 3:2. Ta jej udržela na 4. místě tabulky zajišťujícím postup do nadstavbové skupiny A

Michal Janeček (AZ Havířov): Do dnešního utkání jsme nastoupili dobře, dokázali jsme navázat na výkon s Přerovem. To nám vydrželo pouze první třetinu. Od druhé třetiny byl soupeř aktivnější, lépe bruslil, dohrával nás v osobních soubojích a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. I když byl soupeř dvě třetiny lepší, dokázali jsme to uhrát. Pomohlo nám, že Hodonín hrál hodně v oslabení. Tenhle výsledek nás odrazil do čtvrtého místa, které už musíme udržet.

Stanislav Beťko (SHK Hodonín): Po první třetině, kterou jsme prohráli, jsme klukům řekli co, a jak na Havířov hrát. Ve zbytku zápasu to naši hráči dodržovali a dvě třetiny zápasu jsme byli lepším týmem. Závěr zápasu ovlivnil rozhodčí, který nás dvakrát nesmyslně vyloučil. Hokej měl oboustranně vysokou úroveň, ale myslím si, že dnes nevyhrál lepší tým.