MDO: Předehrávku s Mladou Boleslaví urval AZ v prodloužení

Petr Miklas | 05.01.2018

Předehrávku 7. kola 2. části ELIOD extraligy mladšího dorostu dnes sehrál AZ na domácím ledě s Mladou Boleslaví. Na začátku se zdálo, že naši hráči splní roli favorita, ale do vedení šli hosté. AZ pak otočil skóre, jenže hosté dvakrát vyrovnali. Rozhodnutí tak muselo přinést až prodloužení, které rozhodl domácí kapitán Maxim Mastič. Třemi body se blýskl Lukáš Adámek, který dal 2 góly a 1 připravil. V dobrém světle se ukázal i nový hráč týmu Maroš Jedlička, jenž vstřelil gól a na jeden nahrál.

ELMD - 25.kolo pá 5.1.17:45
AZ Residomo Havířov - BK Mladá Boleslav
4:3p
(1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Adámek (Pavlačka, Jedlička), 34. Jedlička (Dabrowski), 40. Adámek (Bílek), 62. Mastič (Koubek, Adámek) – 19. Sommer, 34. Ďuráč (Sommer), 40. Dlask (Ďuráč, Sommer). Rozhodčí: Malík – Novák, Klimek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Zmarzlák – Pavlačka, Jedlička, Čempel, Mastič, Adámek, Bárta, Vojkůvka, Zapletal, Szturc, Byčkov, Horváth
BK Mladá Boleslav: Hradiský – Kredba, Sommer, Přenosil, Žabka, Rajgl, Holoubek – Závora, Bartoň, Plíšek, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Ďuráč, Haas, Šíma

Lepší vstup do zápasu měli domácí hráči, už po necelé minutě měl obrovskou šanci Pavlačka, který se obtočil kolem levé tyče Hradiského branky, ale nedokázal překonat gólmana hostí. V 6. minutě měl dobrou šanci Mastič, Hradiský puk vyrazil, ale nevěděl, kdy má puk. Nakonec mu pomohli obránci a nic z toho nebylo.

Poté se hra vyrovnala a v 17. minutě mohli skórovat hosté, konkrétně Bartoň, ale jeho bekhend při přesilovce zastavil parádní zákrok Nowaka. V té samé přesilovce ale mohli hosté také inkasovat, když se do úniku dostal Szturc, jenže neprostřelil Hradiského.

První branka přišla v 19. minutě jako blesk z čistého nebe, když hostující Albert Sommer vypálil z poměrně těžkého úhlu od mantinelu a puk skončil v Nowakově brance.

Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat - jen něco málo přes minutu. Při signalizovaném trestu pro hostujícího hráče našel Pavlačka volného Lukáše Adámka, který pálil z levého kruhu pro vhazování do odkryté branky. Po první třetině tak byl stav 1:1.

I začátek druhé třetiny patřil domácím hráčům, při přesilovce jel domácí Pavlačka sám na Hradiského, ale se střelou k pravé tyči si na něj nepřišel. Branky přišly až ve druhé polovině třetiny - ve 34. minutě využil AZet zásluhou šikovné teči Maroše Jedličky přesilovku.

Jenže vedení domácím nevydrželo ani dvacet vteřin, když po střele Dominika Ďuráče přepadl Nowakovi puk přes lapačku. Další góly jsme viděli až v poslední minutě, nejprve šel zásluhou povedené kombinace po ose Bílek a zakončující Lukáš Adámek znovu do vedení AZ. Jenže za dvacetpět vteřin srovnal povedenou střelou z první Tomáš Dlask.

Po dvou třetinách tak byl stav vyrovnaný 3:3.

Ve třetí třetině už byla vidět snaha hostů nedostat gól, Mladá Boleslav hrála výborně do těla a nepouštěla domácí hráče do šancí.

Za zmínku stojí situace z 52. minuty, kdy Pavlačka nahrál Mastičovi, který zasáhl puk ze vzduchu, ale trefil jen beton Hradiského. Hosté mohli dát vítězný gól půl minuty před koncem třetiny, kdy byl po chybě domácí obrany Šíma sám před Nowakem, ale nedokázal jej překonat.

Šedesát minut nestačilo k určení vítěze a tak se hrálo prodloužení. To trvalo jen minutu a osmnáct vteřin, když si po Koubkově střele vzal puk Maxim Mastič a bekhendem překonal Hradiského, čímž zajistil AZetu bod navíc.

Další utkání sehrají mladší dorostenci již zítra na domácím ledě se Zlínem, začátek je ve 14:15.