Mladší dorost po dobrém výkonu porazil Olomouc 5:2

Josef Nudera | 22.01.2012

H A V Í Ř O V - Do utknáí vstoupila lépe Olomouc, která dokázala AZet v úvodu zatlačit, ale Havířov se z tlaku vymanil a dostával se do šancí. Ve druhé periodě jsme viděli 5 branek a domácí odcházeli s náskokem dvou zásahů. Třetí třetina se ale Olomouci z hlediska hry podařil mnohem lépe, v celé třetině byla lepší a Šimeček musel několikrát zasahovat.Zápas nakonec zapečetil do prázdné branky Kryštof Fejko, který se tak v utkání zaskvěl hattrickem.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 25.kolo ne 22.1.13:00
AZ Havířov - HC Olomouc
5:2
(1:0, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Kotala (Fejko), 24. Pořízek (Bednář), 38. Fejko (Pořízek), 40. Fejko (Kotala, Pořízek), 59. Fejko - 22. Holiš (Medek), 38. Medek (Horák, Holiš). Rozhodčí: Havel D. - Krenželok D., Urbánek T. Vyloučení: 5:4 navíc Požízek (HAV)10 min. za nesp. chov.. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 34:49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
AZ Havířov: Šimeček (Veselý) - Heinzl, Hudeček, Stružík, Chroboček, Medve, Kalus, Trombík, Kiss - Kotala, Peterek, Pořízek, Fejko, Kurovský, Pacas, Holeš, Gajdoš, Polak, Bednář
HC Olomouc: Venkrbec (od 32.Šoustal M.) - Hes, Kolovratník, Hrabica, Škoda, Spurný, Klvaňa - Malý, Štefka, Heža, Krejčiřík, Holiš, Pavlovský, Šoustal T., Zabloudil, Horák, Medek, Sázel

Do zápasu vstoupila lépe Olomouc, když se do dvojšance dostal Pavlovský a následně na to se Horák pokoušel prostřelit Šimečka, ale havířovský brankář puk vyrazil ramenem nad. Havířov na svou šanci ale nakonec tak dlouho nemusel čekat, Daniel Kurovský jel sám na Venkrbece, vystřelil pěknou střelu, ale ta letěla těsně nad horní tyčkou! Poté co seděl na trestné Kotala se Olomouc mohla dostat do vedení, ale Šimeček puk v brankovišti zalehnul. Ale hokej je rychlá hra, potrestaný Kotala dostal z trestné pěkný pas a jel sám na Venkrbece. Kotala se pokusil o bekhendový blafák, který mu ale nevyšel.

V 10. minutě se už ale domácí radovali z branky. Kryštof Fejko přihrál volnému Jakubu KOTALOVI, který se po křídle dostal před branku Olomouce a bekhendovým blafákem zavěsil pod horní tyčku! Ve 12. minut někdo tečoval střelu Kolovratníka těsně před Šimekem,ale štěstí bylo na havířovské straně a kotouč se odrazil mimo branku. Ve 13. minutě se Kotala zase dostal před Venkrbece a ani v této pozici neuspěl, trefil se pouze do plastronu gólmana. Stejný hráč o tři minuty později nahodil puk na branku a Venkrbec ekvilibristicky puk vyrazil nad branku, s nutnou dávkou štěstí.

Ve 22. minutě Olomouc zamrazila Havířov rychlou brankou. Robin Medek nastřelil puk na Šimečka a z druhé vlny najel David HOLIŠ, který puk dorazil. Ve 24. minutě se ale Havířov do vedení dostal znovu. Velmi rychle kontroval Bednář, který vystřelil na branku od modré a Radek POŘÍZEK puk tečoval za Venkrbece. Ve 26. minutě zahrozil olomoucký Pavlovský, ale jeho tvrdou střelu odrazila havířovská obrana.

O minuty později měl Radek Pořízek obrovskou šanci, když stál sám před Venkrbcem. Venkrbec ale vytáhl úžasný zákrok lapačkou! Ve 29. minutě ale Azet spálil obrovskou šanci. Lukáš Pacas a Polak Erich jeli sami na jednoho obránce, kterého se zbavili, ale Polak přihrál Pacasovi, který puk dorazil pouze do betonů Venkrbce! Ve 32. minutě tým z Hané vystřídal brankáře a do branky se postavil Michal Šoustal.

Ve 33. minutě trefil Robin Medek pouze tyčku Šimečkovy branky! Olomouc se ještě jednou dostala do pozice, kdy rozezvonila tyčku. Zdeněk Zabloudil byl možná nejmenším mužem na ledě, ale střela to byla krásná, bohužel pro Moru je do tyče. Nedáš, dostaneš a 38. minuta, to se ke kotouči dostal Kryštof FEJKO, který puk procedil kolem betonu. Pouze 17 sekund stačilo týmu z Hané, aby se dostal opět na dostřel. Robin MEDEK se prosadil na brankovišti a puk dorazil za Šimečka.

V poslední minutě to bylo ale pro oko diváka nejlepší. Krásnou šachovou kombinaci ukázal Havířov, kdy Olomoucká obrana nevěděla, kde ji hlava stojí. Na konci byl Kryštof FEJKO, který se trefil pod víko! Třetí perioda patřila herně Olomouci. Ve 47. minutě se dostal David Holiš do obrovské šance, když stál před Šimečkem, ale havířovský brankář vytáhnul pohledný zákrok lapačkou. Ani Horák se před Šimečka neprosadil, to byla v permanenci zase vyrážečka. Ve 49. minutě Krejčiřík minul ve velké šanci branku Havířova.

Olomouc tlačila na havířovskou obranu ale vytouženou branku to nepřineslo, a proto se Mora rozhodla odvolat brankáře. V 59. minutě pečetil zápas střelou od červeneé do prázdné klece Olomouce Kryštof FEJKO , který tak dokončil hattrick!