Mladší dosrost jede ze Zlína s čistým kontem a třemi body

Tomáš Vlček | 11.12.2011

19. kolo Eliod extraligy mladšího dorostu, předposlední před reprezentační přestávkou, zavedlo hráče AZetu letos podruhé do Zlína. A stejně jako v úvodním kole, přesně před třemi měsíci, i tentokrát dokázali na ledě třetího celku soutěže zvítězit. Utkání, kterému i přes značnou střeleckou aktivitu dominovali oba brankáři, prakticky svou brankou z poloviny utkání rozhodl havířovský Kryštof Fejko. Domácí totiž brankáře AZetu Kamila Šimečka nepřekonali ani jednou a tak druhý gól Havířova z hole Radka Pořízka do prázdné branky znamenal už jen potvrzení vítězství havířovských mladíků.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 19.kolo ne 11.12.12:00
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
0:2
(0.0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Fejko (Polak E.), 60. Pořízek (Bednář). Rozhodčí: Škach - Goňa, Knap. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 52:31. Průběh utkání: 0:0, 0:2.
PSG Berani Zlín: Haloda - Gabrhelík, Kobylík, Procházka, Schmied, Řezníček - Bumbál, Gago, Hladiš, Kolařík, Kuncek, Pavlůsek, Peška, Rezek, Stiksa, Valášek, Vyoral, Werbik.
AZ Havířov: Šimeček - Bahounek, Chroboček, Ďurčák, Kiss, Mareček, Medve, Trombik - Bednář, Fejko, Holeš, Kotala, Kurovský, Pacas, Peterek, Polak E., Pořízek, Stružík.

Oba týmy od počátku praktikovaly aktivní hokej s dobrým pohybem a častou střelbou. Střelecky aktivnější byli v první třetině o něco více domácí, k čemuž jim napomohly tři přesilovky. Ale žádná střela za záda brankářů nepronikla, a tak svítilo na ukazateli po 20 minutách skóre 0:0.

Podobný obraz hry nabídla i druhá část zápasu. Jediným, ale pro další vývoj utkání podstatným, rozdílem byl vstřelený gól. Docílil jej ve 31. minutě havířovský Kryštof Fejko.

V závěrečné třetině se domácí sice snažili srovnat skóre, ale také AZet měl skvělou příležitost navýšit vedení. Jenže trestné střílení nařízené proti Zlínu v 53. minutě Radek Pořízek neproměnil. Chuť si však stejný hráč spravil 29 vteřin před koncem, kdy střelou do prázdné branky pojistil výhru AZetu.

Havířov tak letos podruhé ve Zlíně zvítězil a potvrdil tak pravidlo, že v této sezóně ve vzájemných duelech AZetu a PSG domácí nevyhrávají.