AZ Havířov

Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Na jednu desítku s... Díl 18.

08.09.2023 | Lukáš Jandora

Ve čtvrtek sehráli naši hokejisté přípravné utkání v Hodoníně, proto už osmnáctý díl naší letní rubriky má pokračování opět trochu netradiční - v sobotu. Spějeme pomalu do finiše, kromě dnes představeného hráče nám už z A týmu AZetu zbývají jen David Sachr, Jakub Mrva, kapitán Marek Haas a nejčerstvější posila Dominik Ficek. A koho vám představíme dnes? Hráče, který na první pohled vypadá, že emoce se v něm při utkání moc neperou. Ale kdoví, třeba jen zdání klame, do hlavy výborného útočníka fanoušek přeci jen nevidí...

Osmadvacetiletý Šimon Kratochvil je rodákem i odchovancem Přerova. Právě na Hané prožil drtivou část své hokejové kariéry, ve které si v osmi případech zkusil extraligu ve Zlíně. U nás v Havířově působil už ve smolné sezóně 21/22, která skončila sestupem, tehdy si ve 24 zápasech připsal 8 bodů. Když už to vypadalo, že na vyšší úrovni už Šimon hokej hrát nebude, zlanařil jej v průběhu minulého ročníku manažer Milan Mikulík. Šimon přišel v rozehrané soutěži a hned se stal jedním z nejdůležitějších útočníků našeho týmu. Ve 28 zápasech zaznamenal 33 bodů, z našeho týmu byl vůbec nejlepším hráčem co se dosažených kanadských bodů na jedno utkání týče. I díky tomu si po skončené sezóně v Havířově vybojoval její prodloužení, zlínským klubem byl povolán na nejdůležitější zápasy sezóny Beranů. Na Valašsku si sice příliš nezahrál, ale už jen být u vyvrcholení Chance ligy byla jistě velmi zajímavá zkušenost. Fanoušci měli obavy, zda Šimona Kratochvila, jehož příjemní se píše možná trochu netradičně s krátkým "i", udržíme i pro nadcházející ročník, avšak jak nám sdělil manažer Milan Mikulík, jednání s tímto výborným forvardem byla docela jednoduchá a rychlá. I proto se havířovské publikum může na tohoto zajímavého hráče těšit i v nadcházející sezóně. 

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Své první krůčky na ledě jsem dělal v Přerově, na tamním zimním stadionu. K hokeji mě, jak to tak docela často bývá, přivedl otec.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Pokud bych nehrál hokej, uměl bych si docela dobře představit, že bych se dal na tenis.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Číslo dresu? Asi bych si vybral #26, měl sem ji v dětství a provází mě prakticky celou kariéru. Tedy pokud jej zrovna neměl někdo starší, kdo má přednost.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Vzpomínám si na zápas proti Kladnu, proti nám nastoupil Jarda Jágr a my je tehdy porazili. Jo, byl to docela zážitek. 

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Všechno Přerováci. V útoku já s bráchou a Jirkou Goišem v obraně pak Radomír Pala a Mikuláš Zbořil.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Řeknu zrychlení, první tři kroky. Pak se nebojím říct, že dobrá střela a hlava nahoře... 

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Asi přímo nějaký hokejový vzor nemám, takhle bych to nedovedl říct. Ale je pravda, že rád sleduju Davida Krejčího. 

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Sorry, tady budu stručný, tady Ti toho moc neřeknu, tyhle hry vůbec nehraju. 

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Neměnil bych. Jsem spokojený s tím, co mi život nadělil a jak to v životě aktuálně mám. 

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Budu volit jistotu, protože led by v té době už nebyl příliš dobrý. Takže určitě nevymýšlet blafák, ale vystřelit. Kam? Asi pod lapačku...

V předešlých epizodách jste si mohli přečíst o brankáři Martinu Šindelkovi, z obránců jsme vám nabídli Marcela Kunce, Petra Ščurka, Ondřeje Ševčíka, Tomáše HavlíkaTomáše ValentuDavida Vosátka, z útočných řad jste pak mohli malinko více poznat Matouše Ćmiela, Jiřího Tvrdého, Šimona Pavlíka, Dominika Pawliczka, Daniela Spratka, Jakuba Apolenáře, Jana Křivohlávka, Tomáše Franka, Lukáše Bednáře a Davida Klimšu.

Youtube