VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 21.

19.09.2023 | Lukáš Jandora

Je tady předposlední díl celé rubriky, která se táhla letošním létem. Dnes už není třeba dělat tajnosti, protože každý pozorný čtenář tak nějak tuší, který hráč by mohl být představen. Dnešním článkem volně navážeme na ten včerejší, který si na webu stále můžete přečíst, zaměříme se na borce, který v současném týmu havířovského AZetu bude nosit kapitánské céčko.

Předposledním představeným hráčem je Marek Haas, bratr Radima, kterého si mnozí v dresu AZetu také ještě pamatují. 35letý Marek je odchovancem havířovského hokeje, který si už v mládežnických kategoriích odskočil do Třince, aby se do světa posléze vydal rok před znovuzrozením AZetu. Ve svých třiadvaceti letech si to namířil do Šumperku, kde strávil více než 6 sezón. Pak už návrat domů, krátké odskočení si do Poruby, aby se přes dvě sezóny strávené v Českém Těšíně opět ukázal v Havířově, aby svou kariéru hráče možná zakončil tam, kde ji před mnoha lety začal. Marek Haas má za sebou více než 400 prvoligových startů, v týmu AZetu je se svými zkušenostmi stále platným hráčem, trenér Raszka jej v posledních zápasech navíc zkouší i při našich přesilovkách. Těšme se, jaké role proto kapitán AZetu dostane, jaká to pro něj bude sezóna. Pokud by v ní naskočil do všech zápasů základní části, posunul by se do první desítky hráčů, kteří si od roku 2010 připsali za AZ nejvíce startů. Na 10. Tomáše Gřeše chybí nyní Hasákovi 43 zápasů...

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Poprvé jsem se postavil na led tady v Havířově, přivedl mě k tomu táta.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Jako dítě jsem hrál jen hokej a nic jiného mě moc nezajímalo. Ale postupem času bych si uměl představit, že bych se dal na tenis.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Pokud můžu, tak si vybírám dres s číslem #13, jelikož se třináctkou hrával taťka.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Roky plynou, přiznám se, že v hlavě nemám asi žádný konkrétní zápas. I když... Pokud se nyní zamyslím, tak si vzpomenu na zapas za A tým Třince, vybavuji si, že jsme hráli proti Slavii (jednalo se o jediný start Marka Haase v extralize - pozn. autora).

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Hodně těžká otázka. Fakt moc těžká. Omlouvám se, ale jednu pětku dohromady nedám, těch kluků za kariéru jsem zažil opravdu hodně, nerad bych na někoho zapomněl. Spíše bych si dovedl představit, že bych sestavil celý tým...

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

No, možná jsem to ještě neztratil. Myslím tím především bojovnost. Pak asi zmíním rychlost a jakousi osobní odpovědnost na ledě.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Asi všechny překvapím. Hokejista, kterého jsem vždy moc rád sledoval, byl David Výborný.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Uff, FIFU už jsem nehrál dobrých 10 let, takže bychom si vyrovnaný zápas asi nezahráli (úsměv - pozn. autora). Ale jinak jsem měl vždy rád Chelsea.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Něco bych asi udělal jinak, ale to si nechám pro sebe. Protože člověk se moc nemá ohlížet za sebe do minulosti. Jelikož každé rozhodnutí Tě někam posune. Ať už je to dobrou nebo špatnou cestou, tak toho člověk nemůže litovat.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Kluci, kteří mě znají, tak ví, jaké zakončení rád používám. Ale jinak se většinou rozhoduji až na poslední chvíli. A pokud by to bylo opravdu finále extraligy, tak bych se na něj samozřejmě dobře připravil. Po všech stránkách (s velikým úsměvem - pozn. autora).

A o kom jste si mohli přečíst v předchozích epizodách? Třeba o brankářích Davidu Sachrovi či Martinu Šindelkovi, z obránců jsme vám nabídli Marcela Kunce, Petra Ščurka, Ondřeje Ševčíka, Tomáše Havlíka, Tomáše ValentuDavida VosátkaDominika Ficka, z útočných řad jste pak mohli malinko více poznat Matouše Ćmiela, Jiřího Tvrdého, Šimona Pavlíka, Dominika Pawliczka, Daniela Spratka, Jakuba Apolenáře, Jana Křivohlávka, Tomáše Franka, Lukáše Bednáře, Davida Klimšu a Šimona Kratochvila.