Přestřelku vyhráli domácí junioři Sparty

David Motloch | 09.10.2010

V zápase, ve kterém padala spousta branek, tahal za kratší konec celek Havířova. Po polovině zápasu byl Havířov na odpis, ale dokázal se nečekaně na soupeře dotáhnout a zdramatizovat tím tak už ztracený zápas. K výhře už ale hosté zaveleli pozdě, a tak jim nepomohl ani hattrick Jana Miczeka, Havířov padl na Spartě poměrem 5:7.

Extraliga junioři - 8.kolo pá 8.10.17:30
HC Sparta Praha - AZ Havířov
7:5
(3:2, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Kolář (Sovík, Veselý), 9. Kniazev (Hanták), 18. Forman (Rubeš, Eis), 25. Kniazev (Hanták), 36. Merta (Dvořák), 38. Forman, 59. Puna (Hanták) - 11. Miczek (Mach), 17. Zientek, 39. Miczek (Mach), 48. Miczek (Mach, Marek), 49. Pechanec. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54.
HC Sparta Praha: Kocián - Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota, Žovinec, Zacpálek, Dvořák - Merta, Hanták, Kniazev, Forman, Přibyl, Ribalkin, Rubeš, Eis, Doležal, Puna, Sovík
AZ Havířov: Matoušek - Teper, Zientek, Bálint, Lešiga, Krause, Jindřich, Marek - Horák, Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Smuž, Chaloupka, Mach, Včíslák, Čaja, Brezani

Sparťané se do svého soupeře zakousli bez sebemenší lítosti hned ze začátku. Už po půlminutě hry se měnilo skóre. Přesně mířil Jakub Kolář. Hra se poté trochu umírnila, na další změnu skóre museli přítomní v promrzlé Incheba Aréně čekat do poloviny třetiny. Právě tehdy totiž domácí publikum a nejen jej rozveselil Valerij Kniazev.

Sparta vedla o dvě branky, což havířovské Pantery nemohlo nechat v klidu. V 11. minutě se prosadil Jan Miczek, asistoval mu Marek Mach. Havířov se nevzdal a podařilo se mu na krátký moment také vyrovnat. Zásluhu na tom nesl především zadák Marek Zientek. Ještě do přestávky se ale domácí stihli ujmout vedení. Po přihrávkách Eise a Rubeše se v gólové pozici ocitl Miroslav Forman - 3:2.

Ani ve druhém dějství nebyla o branky nouze. Ve 25. minutě odskakoval Havířovu na dvougólový rozdíl Valerij Kniazev svou druhou trefou v zápase. Sparťané dál lačnili po gólu a jejich úsilí se brzy přetavilo v úspěch. Ve 36. minutě se puk v síti Moravanů ocitl už popáté. Dopravil ho tam hbitý forvard David Merta. Za pár dalších momentů už svítila na výsledkové tabuli šestka.

Po Kniazevovi vstřelil svůj druhý gól v zápase i Miroslav Forman. Havířovští ještě do sirény výsledek zkorigovali a znovu u toho byl Jan Miczek, jemuž i tentokrát připravil gólové podmínky Marek Mach. Výsledek po čtyřiceti odehraných minutách však pro hosty nezněl vůbec lichotivě. V české metropoli prohrávali 6:3.

Dokázali se však ještě vzchopit. Ve 48. minutě zkompletoval hattrick Jan Miczek. Ani teď nemohl jeho branku připravit nikdo jiný než kolega z útoku Marek Mach. Ke spolupráci však přibral i zadáka Miroslava Marka. Na 6:5 dotahoval o chvíli později Antonín Pechanec a rázem zadělal v aréně na pořádné drama. To však minutu a půl před koncem nepřipustil David Puna. Jeho gól znamenal, že si sparťané spravili chuť po nevydařeném víkendu a znovu se naladili na vítěznou vlnu.