SDO: Havířov prohrál ve Zlíně až po samostatných nájezdech

Petr Blakala | 25.10.2013

Starší dorostenci Havířova se vydali v pátek 25. 10. k utkání do obuvnického města, Zlína. Zde svedli velmi zajímavý souboj, který nakonec dospěl do prodloužení a následně až k samostatným nájezdům. Zlínští se sice dostali do vedení, ale za Havířov se ve třetí třetině prosadili Hendrych s Bednářem. Tímto otočili vývoj zápasu na svou stranu. Domácí však dokázali najít odpověď a vyrovnali. Úspěšnější v nájezdech byli ale domácí a Havířov odjíždí ze Zlína s jedním bodem.

ELSD - 19.kolo pá 25.10.15:00
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
3:2sn
(1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Rezek (Vyoral, Procházka), 60. Gago (Kobylík), rozh. náj. Gago – 51. Hendrych (Kurovský, Moravčík), 54. Bednář (Fejko). Rozhodčí: Kika – Lukš, Novák. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
PSG Berani Zlín: Haloda (Ling) – Řezníček, Váňa, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin, Gabrhelík – Kotek, Pavlůsek, Kuncek, Peška, Karafiát, Rezek, Stiksa, Vyoral, Werbik, Gago, Hladiš, Bumbál
AZ Havířov: Turšner (Šimeček) – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Trombik, Ďurkáč – Frojda, Pacoň, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Hendrych, Kurovský, Pacas, Pořízek, Bednář, Cihlář, Sap

První třetina patřila Zlínu. Ševci měli převahu od úvodních minut a jejich převaha vygradovala přesilovkou v polovině třetiny. Na trestnou odešel Fejka a domácí početní převahu zužitkovali. Střela Procházky od modré čáry propadla Turšnerovi za záda a do sítě puk pohotově doklepl Václav Rezek. Zbytek třetiny se dohrál v poklidu, bez větších příležitostí. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:0 pro Zlín. V úvodu druhé třetiny měli hosté možnost hrát svou první přesilovku. Se všemi střelami si ale poradil brankář Haloda a tak zůstala havířovská přesilovka nevyužita. Pak se do šance dostal Váňa, který si najel od modré před branku, dostal přihrávku a pokusil se překonat Turšnera. Klička mu však úplně nevyšla tak skóre zůstalo stejné. Havířov se během třetiny začal zlepšovat, ale stále byl o něco lepším týmem domácí tým.

Ve třetí třetině ale bylo vše jinak. Již úvod ukázal, že zlínští budou mít problémy. Přesto blíže ke gólu měl ve 48. minutě Zlín a to když byl sám před bránou Dominik Hladiš, kterému ovšem puk přeskočil hokejku. Dvě minuty na to, už ale bylo vše jinak. Hosté vyhráli buly v útočném pásmu. Střelu od modré čáry v podání Kurovského vyrazil domácí gólman pouze k Jakubu Hendrychovi, který se ocitl sám před odkrytou bránou a puk poslal do sítě. Zlín chtěl opět začít hrát, to co v první třetině, ale pak z ničeho nic udeřili hosté podruhé. Lukáš Bednář zavezl kotouč do útočného pásma, puk od mantinelu nahodil na Halodu a tomu střela proletěla přes rameno až do sítě. Hosté byli v euforii, ale Berani se zlomit nenechali. Střelec branky Bednář otřel puk o strop arény a rozhodčí ho poslal na trestnou za zdržování hry. Zlín pak přesilovku umocnil hrou bez gólmana a to se vyplatilo. Kobylík vypálil od modré, Turšner puk vyrazil na Michala Gaga, který napřáhl ke střele a puk poslal nekompromisně pod horní tyč!

Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení. Tam měl největší šanci zlínský lídr Dominik Hladiš, který se pokoušel překonat Turšnera bekhendovou střelu. Zlín byl v prodloužení jasně lepší, ale rozhodnout se mu nepovedlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Jako první jel domácí Werbik a po něm hostující Fejko. Ani jednomu klička do bekhendu nevyšla. Pak přišel na řadu Michal Gago. Ten se rozjel, zamíchal s kotoučem a poslal ho přímo pod horní tyčku. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Havířovský Bednář s kličkou neuspěl, puk mu v inkriminovanou chvíli přeskočil hokejku. Zlínský Procházka však úspěšný byl a střelou nad vyrážečku Turšnera pečetil výhru Ševců 3:2 po nájezdech.

Tomáš Valášek - PSG Zlín: Už se stalo u nás tradicí, že za posledních asi sedm utkání jsme s Havířovem ukončovali utkání v nájezdech. Jako obvykle to byl bojovný zápas. My jsme byli lepší první dvě třetiny, kde jsme měli dát víc než jen jeden gól a pak to dopadlo, tak jak to v hokeji chodí. Havířov se ve třetí třetině zvedl a už to vypadlo, že to dohraje do vítězného konce. Naši kluci naštěstí nesložili zbraně, podařilo se nám vyrovnat a jsme rádi i za dva body.

Martin Janeček - trenér AZ Havířov: Myslím, že jsme odehráli velice slušné utkání. Škoda, že jsme byli trošku hloupý v koncovce, kdy jsme udělali zbytečné vyloučení kvůli nízkému stropu. Pak jsme měli jasně vyhrané buly a nevyhozený kotouč při hře bez brankáře. Je to škoda. Doufám, že se z toho hráči ponaučili. Myslím si, že jsme si za ten průběh zápasu od druhé třetiny klidně zasloužili i tři body. Nicméně, Zlín hrál velice dobře. Potom v nájezdech je to buď a nebo. Soupeřům gratuluji, ale s hokejem jako takovým jsem byl dneska spokojený.