SDO: Po sympatickém výkonu vyšel Havířov proti Zlínu naprázdno

David Motloch | 05.10.2013

H A V Í Ř O V - Ve 12. kole RAKO extraligy staršího dorostu se svěřenci trenéra Martina Janečka střetli se Zlínem. Zápas s tabulkovým sousedem odstartoval lépe pro soupeře, který si v průběhu první třetiny vypracoval dvoubrankový náskok. Po přestávce ale Havířov zlepšil hru a předvedený výkon vynesl domácím rovněž dvě branky. Do černého pálil v přesilovce Kryštof Fejko a srovnávající branku si připsal Lukáš Pacas. Přestože zápas už pomalu spěl do prodloužení, pět minut před koncem Zlín rozhodl o své výhře, když využil hrubku v obraně Havířova. AZet si tak připsal druhou porážku v řadě. Další utkání sehraje družina trenéra Janečka už v pondělí 7.10. v Olomouci.

ELSD - 12.kolo so 5.10.13:15
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Fejko (Orság, Dudek), 49. Pacas (Trombik, Moravčík) – 11. Krejčiřík (Karafiát), 19. Vyoral (Hladiš, Gago), 55. Hladiš (Gago). Rozhodčí: Czubaj – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 38:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
AZ Havířov: Šimeček – Trombik, Kalus, Ďurkáč, Šteffko, Dudek, Chroboček – Fejko, Moravčík, Frojda, Pořízek, Hendrych, Orság, Sap, Wróbel, Bednář, Polak, Pacas
PSG Berani Zlín: Haloda – Řezníček, Schmied, Kobylík, Hradila, Martínek, Procházka – Pavlůsek, Rezek, Fryšara, Karafiát, Krejčiřík, Hladiš, Vyoral, Gago, Werbik, Kolařík, Valášek, Bumbál

Zápas začal ve vysokém tempu, do první vážnější situace se v 7. minutě dostal domácí Havířov, brankář Haloda ale svým skvělým zákrokem zamezil soupeři v radosti. Hosté ze Zlína mohli jít do vedení hned o minutu a půl později, když ujížděl sám na branku Hladiš. Jenže zlínský kapitán nastřelil pouze tyč. V 11. minutě už se ale skóre zápasu měnilo, když z nepřehledné situace za brankou vytěžil branku Vojtěch Krejčiřík.

Hosté měli dokonce možnost své vedení navýšit, když dostali možnost přesilové hry. I když z této herní situace nedokázali vytěžit branku, povedlo se jim hned o pár sekund později při rovnocenném počtu hráčů na ledě. V 19. minutě tak Zlín vedl 2:0, když se střelou z poměrně velkého úhlu prosadil Jan Vyoral.

Po přestávce se na ledě Havířova představil jiný tým. Domácí začali být aktivnější, více bruslili a za zlepšený herní projev také sklidili ovoce. Ve 25. minutě mohl snížit Wróbel, který jel sám na branku, jenže jeho klička brankáře Halodu neošálila. Naopak o tři minuty později mohl Zlín svůj náskok ještě navýšit, když se do nebezpečných pozic dostal Vyoral s Hladišem.

V půlce druhé třetiny se dostali Zlínští pod tlak, což vyústilo ve vyloučení. Havířov si s naskytnutou početní výhodou poradil náramně, když v 33.minutě nastavoval Kryštof Fejko hokejku do střílené přihrávky Orsága.

Po řadě nevyužitých šancí se domácí tým přeci jen dočkal srovnání, když se v 50. minutě dostal ke střele Lukáš Pacas. Ten se radoval z branky poté, co puk propadl výstrojí brankáři Halodovi. Azet byl v laufu a hned po vstřelené brance se opět tlačil do zakončení. Pořízek zkoušel objet odkrytou branku, která byla po závaru před brankovištěm neobsazená, jenže obránci Zlína si vše s přehledem pohlídali.

Radost a elán domácích však rychle opadl, jelikož v 55.minutě využil chyby v obraně Dominik Hladiš a jako správný kapitán rozhodl celý zápas pro svůj tým. Havířov to ještě zkoušel ve hře bez brankáře a v závěru zápasu si připsal řadu nebezpečných střel, ovšem obrana PSG v čele s brankářem Halodou už soupeři skórovat nedovolila. Zlín si tak připsal vítězství v poměru 3:2.

Martin Janeček (AZ Havířov): Myslím si, že jsme dnes viděli kvalitní zápas. Podle mě jsme dnes podali jeden z nejlepších výkonů, ale na to se samozřejmě nehraje. Pokud si hráči jako je Kryštof Fejko neuvědomí vážnost situace, tak se nikdy nezlepšíme, protože právě kvůli zmiňovaným hráčům jsme už prohráli čtyři zápasy. Pokud s tím něco neuděláme, nemůžeme pomýšlet na nejlepší čtyřku týmů umístěnou v tabulce.