SDO: V přímém souboji o čtvrté místo AZ nestačil na Motor

David Motloch | 13.02.2015

H A V Í Ř O V - 39. kolo znamenalo pro starší dorostence důležitý souboj o čtvrtou příčku v tabulce a tedy poslední postupovou naději do play-off. Tento duel dopadl lépe pro našeho soupeře z Českých Budějovic. Hosté se ujali v zápase vedení, na které však Havířov zásluhou přesilovkové trefy Hendrycha dokázal odpovědět. Jenže ve třetině přišla další rána, na kterou AZ už nedokázal odpovědět. I přes velký závěrečný tlak tak svěřenci trenéra Janečka prohráli výsledkem 1:2 a značně se jim komplikuje cesta do play-off. Další zápas sehraje starší dorost v sobotu 14.2. opět doma proti Písku.

ELSD - 39.kolo pá 13.2.16:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Hendrych (Wróbel, Kurovský) – 3. Fencl (Stehlík), 45. Bárta (Šulek, Fencl). Rozhodčí: Dobeš – Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
AZ Havířov: Gerža – Srníček, Spálovský, Frojda, Dudek, Trombik, Kiss, Ševěček – Cihlář, Peterka, Langer, Stružík, Kurovský, Hendrych, Macuh, Kosina, Polak, Wróbel
HC Motor České Budějovice: Němec – Benda, Svoboda, Kubeš, Dvořák, Klinecký, Stehlík, Kachyňa – Jiřinec, Vráblík, Mašek, Bláha, Fencl, Bahula, Schmidmayer, Pospíšil, Bárta , Šulek

Úvod utkání si připsali na svou stranu hostující hokejisté Motoru. Ti se už v úvodní minutě dostali do první velké příležitosti zásluhou střely Šulka. Gerža sice jeho pokus z mezikruží vyrazil, na střelu ze 3. minuty zápasu už však byl krátký, a tak poslal hosty do vedení přesně pálící Tomáš Fencl.

Když se v 10. minutě ocitl před brankou osamocený Bláha, vypadalo to s domácími hokejisty velice špatně. Jenže českobudějovický útočník neproměnil a posléze se ke slovu dostali i Havířovští. O pár momentů později totiž mohl skórovat Kamil Wróbel, ten však ztroskotal na ležícím brankáři Němcovi. Ak dyž v 15. minutě neuspěl ani se svou tečí Hendrych, šlo se do šaten za vedoucího stavu pro Budějovice.

Ačkoliv úvod druhé části opět patřil hokejistům Motoru, branky z něj hosté vytěžit nedokázali. A tak zůstala nevyužita i vyložená šance hostí, kdy stačilo po chybě brankáře Gerži pouze trefit puk do branky. Ve 26. minutě už se ale Gerža opět zaskvěl, tentokrát po střele z první od Schmidmayera. Tyto zákroky pomohly Havířovu udržet se v zápase a posléze bylo dokonce srovnáno. V 36. minutě totiž využil přesilovku přesnou ranou Jakub Hendrych.

Domácí vstoupili do třetí části skvěle a po aktivitě před brankou se po zásluze Kurovského málem radovali z vedoucí branky. Havířovský útočník ale po obtočení svatyně hostů uviděl pouze připravený beton brankáře Němce. Poté však přišel rozhodující moment celého zápasu, jelikož ve 45. minutě skóroval František Bárta přesnou střelou do horního prostoru branky, čímž se zasloužil o rozhodující branku zápasu.

Když se ve 48. minutě zjevil před brankou sám s pukem Bahula, bylo z pozice Havířova hodně zle. Tato šance však zůstala nevyužita, a tak se domácí ještě mohli nadechnout k závěrečnému náporu. Ten po vyloučení Motoru ještě podpořili odvoláním brankářem, jenže kýžené branky již nedosáhli. Konečný stav tak zní - 2:1 pro České Budějovice.

Martin Janeček (AZ Havířov): Myslím si, že jsme po reprezentační pauze viděli velice kvalitní utkání, ve kterém se hodně bruslilo. Soupeř byl jednoznačně lepší v koncovce, což rozhodlo o osudu celého zápasu. Je škoda, že jsme v tom závěrečném tlaku nevsítili druhou branku, protože si myslím, že jsme si za ten výkon rozhodně zasloužili alespoň bod.