Starší dorostenci si ve Zlíně připsali výhru po nájezdech

David Motloch | 14.09.2013

V pátém kole RAKO extraligy staršího dorostu si svěřenci trenéra Martina Janečka připsali dvoubodové vítězství. Souboj s hokejisty z Hané začal divoce, už v první minutě skóroval hostující Fejko. Po dvou rychlých kontrech domácích srovnával v závěru první části Radek Pořízek. Ve zbytku utkání už další branky nepadly, a tak oba soupeře musely rozseknout až samostatné nájezdy. V nich si vítěznou branku zápasu připsal střelec Kryštof Fejko. Po dvou porážkách tak starší dorostenci dokázali opět zvítězit. Další zápas je na programu v pátek 20.9. proti Olomouci.

ELSD - 5.kolo so 14.9.16:00
PSG Berani Zlín - AZ Havířov
2:3sn
(2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Rezek (Vyoral), 17. Werbik (Peška) – 1. Fejko (Pořízek), 19. Pořízek (Fejko), rozh. náj. Fejko. Rozhodčí: Cik - Nazad, Trunečka. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
PSG Berani Zlín: Ling – Kobylík, Hradila, Kosorin, Řezníček, Schmied, Gazda, Babchuk, Procházka – Pavlůsek, Peška, Strmiska, Bumbál, Werbik, Rezek, Vyoral, Kolařík, Hladiš, Valášek
AZ Havířov: Turšner – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Šteffko, Kiss, Ďurkáč – Frojda, Orság, Polak, Fejko, Wróbel, Moravčík, Kurovský, Pořízek, Bednář, Cihlář, Stružík

Hosté vstoupili do zápasu odhodlaně a tato taktika se jim velmi záhy vyplatila. Už po dvanácti vteřinách rozsvítil červené světlo Kryštof Fejko, který ujel domácím obráncům a povedenou kličkou nedal Lingovi v brance šanci. Zlínští se do zápasu dostávali déle, ale jejich tlak postupně sílil. Do nadějných příležitostí se dostali Peška s Werbikem, ale brankář Turšner svůj tým držel.

Po chvíli se však domácí přeci jen dočkali, když Vyoralovo nahození brankář hostí vyrazil betonem před osamoceného Václava Rezka, který puk dopravil za brankovou čáru. Také po vstřelené brance byl Zlín aktivnějším týmem a dostával se do šancí častěji. Druhý zásah domácích přidal Nicolas Werbik, jenž dostal v útočném pásmu trochu volného prostoru a trefil přesně horní roh Turšnerovy branky.

Hosté s odpovědí nečekali příliš dlouho. Půldruhé minuty po inkasování využil chyby ve zlínské obraně Fejko, který přistrčil puk na Radka Pořízka a ten se z první trefil přesně pod břevno. Do přestávky už další branka nepadla. Po úvodní třetině, která byla bohatá na góly, se tedy šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině si oba týmy vytvořily šance zejména v přesilovkách. Domácím se jednou dokonce podařilo dostat puk za čáru, ale rozhodčí branku neuznali. V polovině zápasu si poprvé zahráli hru v početní výhodě také hráči Havířova, ale branky se nedočkali. Největší šanci hostů ve druhé třetině měl Pořízek, který se dostal za zlínskou obranu, ale svůj nájezd nezakončil úspěšně. Brankář Ling si s tímto pokusem poradil stejně jako s těmi dalšími. Bezchybný byl také Turšner na druhé straně, a tak byl po čtyřiceti minutách stav stále nerozhodný.

Zkraje třetí třetiny dostali domácí další možnost přesilovky, ale hned po jejím skončení převzali aktivitu Havířovští. Přestože měla domácí obrana plné ruce práce, tlak hostů ustála. Jak čas ubíhal, bylo jasné, že kdo dá gól, bude velmi blízko ke třem bodům. Obě mužstva bojovala s chutí a touhou urvat vítězství. Hrálo se nahoru dolů, proti šanci domácího Hladiše zasáhl Turšner, na druhé straně vychytal Fejkovu příležitost Ling. V závěru třetiny měli domácí velký tlak, ke gólu však nevedl a zápas dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase oba soupeři hráli opatrněji, o šance však nebylo nouze. Nadějnou příležitost nevyužil domácí Vyoral, na druhé straně byl neúspěšný Pořízek. Rozhodnutí tak přinesly až samostatné nájezdy. Hned v první sérii proměnil havířovský Kryštof Fejko, který se trefil bekhendem přesně nad vyrážečku. Jak se ukázalo, byla to trefa vítězná, protože v dalších nájezdech už kralovali oba brankáři. Hosté si ze Zlína vezou cenné vítězství a dva body, Zlínští si připisují bod.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Mrzí nás ztráta bodů jak doma, tak ve Vítkovicích, protože si myslím, že ani jedno utkání jsme nehráli špatně. Dnes rozhodly naše nevyužité šance v přesilovkách, což znamená, že na tom musíme zapracovat. Také si myslím, že nám nebyl uznán regulérní gól, ale na to se nehraje. Kluci se musí zase vrátit k jednoduché hře, kterou předváděli v prvních třech kolech.

Martin Janeček (AZ Havířov): My jsme přijeli díky našemu sekretářovi a neudělaným registračkám jako hobby tým, v počtu hobby týmu, takže o to víc si cením dvou bodů. Bylo to pro nás strašně těžké utkání. Jednak chybí centři, jednak jsme byli často a zbytečně vylučovaní a bylo otázkou času, kdy dostaneme gól. Jen díky urputné hře a výbornému gólmanovi jsme vybojovali remízu a na nájezdy už to bylo vabank. Já jsem samozřejmě rád, že jsme ten druhý bodík přidali.