Starší dorostenci vezou na úvod soutěže bod z Olomouce

Tomáš Schmiedt, Ondřej Kubát | 03.09.2010

Úvodní kolo měla na programu extraliga staršího dorostu. Mladíci Havířova zajížděli do Olomouce, kde se dlouho hrálo bez branek. Až v poslední části otevřeli skóre domácí, Havířov ale zásluhou Bureše srovnal. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, které se lépe podařily Hanákům.

Extraliga staršího dorostu - 1.kolo pá 3.9.17:30
HC Olomouc - AZ Havířov
2:1sn
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Peštuka (Zítka, Vondra), rozh. náj. Peštuka – 56. Bureš. Rozhodčí: Minář – Bryška, Ji. Novák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1 – náj. 1:0.
HC Olomouc: Lukáš - Schejbal, Škůrek, Vondra, Ziegler, Němec, Jirák, Novotný, Tomiga, Kebza, Kunce, Peštuka, Hes, Ostřanský, Hánl, Jergl, Zítka.
AZ Havířov: Tomšů - Deutsch, Flamík, Čintala, Ryška, Szewieczek, Bureš, Juhász, Diviš, Majda, Patrman, Suchý, Pasker, Dýrr, Glos, Školoud, Vyčesaný.

První třetina nabídla aktivní hokej, přesto se diváci v úvodní dvacetiminutovce branky nedočkali. Největší šanci hostů totiž hned v úvodu spálil Juhasz, když v úniku trefil rameno Lukáše. Na druhé straně těsně před koncem šikovně tečoval střelu od modré Kunce, hostující gólman ale včas sklapl své betony.

Druhé dějství bylo o něco zajímavější. Svůj díl v tom měla nejen přesilovka 5 na 3, kterou na začátku nevyužili domácí borci, ale i několik hrubek v rozehrávce na obou stranách. Tu první po polovině hry nevyužil Tomiga, když vystihl přihrávku havířovského beka a jel sám na Tomše, který následnou ránu olomouckého útočníka vykryl. Poté následovalo několik přečíslení 2 na 1, ale ani ta neskončila úspěchem. Diváci tak museli doufat, že branku přinese třetí část.

A dočkali se. Po necelých osmačtyřiceti minutách se poprvé měnilo skóre. Na modré se pustil do souboje s panterským obráncem Zítka, vybojoval puk a poslal ho na Jiřího Peštuku, který tváří v tvář havířovskému brankáři nezaváhal. Hosté po gólu ještě více zrychlili a přitvrdili. Odměnou jim byla vyrovnávácí trefa z hokejky Davida Bureše, který potrestal špatné vyhození domácí obrany a tvrdou střelou propálil Lukáše.

Když už se v závěru a ani v prodloužení žádný z týmů neprosadil, došlo na nájezdy. Jediný a zároveň rozhodující proměnil Jiří Peštuka, který tak Kohoutům přisoudil druhý bod.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Z přípravy nám vykrystalizovala sestava, se kterou jsme dnes hráli. Bylo to to nejlepší, co máme, i když netvrdím, že kluci ve čtvrté lajně jsou o něco horší. Šanci dostali jiní a já těm hráčům věřím. Dneska jsem s nimi byl maximálně spokojený, protože předvedli stoprocentní výkon.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): Odpovídalo to prvnímu mistrovskému utkání. Věděli jsme, že to bude spíše bojovné než na krásu a že do toho kluci dají to nasazení, co zdobí starší dorost. Bylo tam samozřejmě hodně chyb. Vytvořili jsme si i nějaké šance, mohli jsme to utkání vyhrát, ale stejně tak i prohrát. Ten bod je určitě dobrý. Ty nájezdy jsou potom už jen loterie. Soupeř byl šikovnější a já mu k vítězství gratuluji.