Tentokrát jsme byli lepším mužstvem, říkají shodně oba střelci AZetu

03.02.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Ve středu večer je oba spojovalo nejen stejné křestní jméno Jan, ale také fakt, že se oba v utkání se Šumperkem prosadili střelecky. Bohužel však byli jediní z týmu, a protože hosté skórovali čtyřikrát, nakonec to byli oni kdo, se po zápase radoval ze zisku tří bodů. Jak tedy viděli Jan Maruna a Jan Daneček ml. zápas s vedoucím týmem tabulky.

Nejprve jsme v šatně oslovili Jana Marunu.

Honzo gratulujeme k ocenění nejlepší hráč utkání a poprosíme tě o jeho zhodnocení.

Myslím si, že jsme dneska byli lepším týmem. Zaslouženě jsme šli do vedení, které jsme drželi většinu zápasu. Naše vlastní chyby v poslední třetině pak ale vedly ke gólům v naší síti a tak jsme nakonec prohráli.

Jan Maruna v zápase se Šumperkem

Byl jsi střelcem úvodního gólu utkání, jak jsi viděl tu situaci.

To byla skvělá práce Roberta Najdka. Vyhrál vhazování u jejich branky, odstavil mi dva protihráče a pro mě už to bylo celkem jednoduché – vyjetí před branku, střela a gól.

Hráli jste s dá se říct suverénně vedoucím týmem tabulky. Ale dnes to nevypadalo, že je Šumperk tak neporazitelný, jak napovídají jeho předchozí výsledky. Překvapilo vás to?

Je to tak. My jsme hodně bruslili a tím je dostali pod určitý tlak a tak se oni nedostali ke svému tlaku jako v jiných zápasech. Jinak my s nimi hrajeme rádi, protože to je vždy kvalitní hokej a pěkné zápasy.

A Jan Daneček ml. v rozhovoru říká.

Já si myslím, že jsme dneska konečně v zápase se Šumperkem měli navrch, že jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel dvě chyby v závěru nás stály zápas. Je to škoda, protože jsme makali naplno, většinu zápasu je přehrávali a pak to v závěru ztratili.

Jan Daneček v jednom z tvrdých soubojů v zápase se Šumperkem

Byl jsi střelcem druhého gólu AZetu po spolupráci s Martinem Potočným. Jak bys popsal tu situaci.

Tak já jsem naskočil za střídačky a viděl jsem, že Martin dostává puk. Tak jsem si najel před bránu, Martin mě tam krásně našel přihrávkou a já jsem už jen ten puk zvedl bekhendem brankářovi nad vyrážečku a bylo to.

Jak výkon týmu ovlivnila bouřlivá atmosféra utkání, která ještě zhoustla po některých výrocích rozhodčího?

Určitě nás to hodně ovlivnilo, několikrát jsme se nechali i strhnout, ale když na vás někdo neodpíská několik jasných faulů, tak to ani jinak nejde.

Čím to že jste dneska Šumperk přehráli, s jakou taktikou jste šli do utkání?

My víme, že mají nejlepší útok v lize a tak jsme hráli taky útočně. Na nic jsme nečekali, nechtěli jsme jen bránit, ale šli jsme do toho aktivně a naplno a myslím, že nám to vycházelo. Škoda těch chyb v závěru, kvůli kterým jsme zápas nakonec ztratili.