Ve středu hostíme vedoucí tým soutěže Salith Šumperk

31.01.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V – Po dvou venkovních (a vítězných) zápasech v Přerově a Novém Jičíně se ve středu 2. 2. 2011 představí muži AZetu Havířov opět po deseti dnech na domácím ledě. Soupeřem jim bude tým, který je téměř od samého počátku soutěže v čele tabulky – Salith Šumperk. Jak se našim borcům podaří navázat na předchozí výborné výsledky, se můžete přijít podívat od 18 hodin.

Přestože se oba soupeři letos střetli již pětkrát, zatím poznaly tyto souboje jen jednoho vítěze. Po vítězstvích Šumperka v přípravných duelech 5:3 a 6:1, které ale neměly moc velkou váhu, vyhráli hráči z podhůří Jeseníků i v ligových duelech v Havířově (7:5) a pak dvakrát na domácím ledě (5:4, 7:4). Pokud tedy máte základní přehled o výsledcích AZetu v letošní sezóně, jistě si snadno spočítáte, že Šumperk je poslední tým, který naši borci neporazili. I proto je nejbližší domácí zápas velkou výzvou pro hráče i fanoušky. Jak na tom tedy oba týmy před vzájemným duelem jsou?

Šumperští zažívají po loňském sestupu z 1. ligy sezónu snů. Dá se říct, že tým který i přes sestup nepostihlo žádné převratné oslabení kádru, je zcela suverénem soutěže. Dokumentovat to může těchto pár údajů. V dosavadních 34 odehraných zápasech poznal jen pětkrát hořkost porážky. Doma ztratil jen dva body za výhry v prodloužení. Má nejvíce vítězství, nejlepší útok i obranu a brankáře s nejvyšší procentuální úspěšností zákroků. Přidáme-li k tomu velmi solidní diváckou podporu, vychází z toho jednoznačný fakt, že v Šumperku panuje v této sezóně pohoda. Vše směřuje k předem vytčenému cíli: usilovat o postup do 1. ligy. Zatím k tomu mají Draci našlápnuto nadějně, protože už teď je totiž téměř jisté, že v čele tabulky nebudou předstiženi, a to jim poskytne nejvýhodnější pozici pro play-off. Všichni ovšem také vědí, že to nejtěžší, tedy právě play-off a následná baráž, je teprve před nimi.

O výsledcích týmu jsme se už zmínili. Představme si ale nyní konkrétní vybrané hráče, ze souboru trenéra Radka Kučery, kteří za nimi stojí. Své brankoviště s přehledem ovládá předsezónní posila Tomáš Štůrala. Jeho statistiky hovoří za vše – průměr 2,06 branky na zápas a 93,3 procent úspěšnost zákroků. V obraně před ním kralují především Aleš Holík (19+16)!, Tomáš Sedlák (7+18) a Jan Tesařík (6+11). V útoku jsou postrachem soupeřů především hráči velmi dobře známí i v Havířově, tedy Michal Velecký (32+14) , Jakub Hulva (11+25), Adam Červenka (14+11) a Marek Haas (9+18). Silnou podporu mají ve dvou zkušených matadorech, tedy Martinu Ambruzovi a především osmatřicetiletém Romanu Meluzínovi.

AZet si po zmiňovaných vítězstvích 3:2 na sn v Přerově a 5:2 v Novém Jičíně (mimochodem body z venku přivezl tým po více než měsíci, a to je velké povzbuzení) nejen zpravil chuť po prohře s Orlovou, ale po zaváhání právě Olejářů v Přerově, se k nim dotáhl v tabulce na jediný bod. Souboj o druhé (pro semifinále výhodnější) místo, tak dostal opět nový impuls. Jak moc to pomůže hráčům ve středečním utkání, se teprve uvidí. Nicméně jisté je, že do souboje s vedoucím týmem tabulky opět půjdou se snahou předvést kvalitní výkon a s maximálním nasazením bojovat o další mistrovské body. Jak se to družině vedené Janem Danečkem st. podaří, to uvidíme už ve středu od 18:00.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: Vrba (Daneček L).- Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Doczy - Maruna, Najdek, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Pavlas, Říčka, Daneček J.

Salith Šumperk: Boška - Sedlák, Ondráček, Holík, Novotný, Tesařík, Navrátil - Novosad, Brunec, Matějka - Meluzín, Hulva, Ambruz - Haas, Fischer, Červenka - Cink.

Přehled ostatních zápasů 37. kola:

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov, HC Orlová – HC Nový Jičín, SHK Hodonín - HC Slezan Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Brno, HC Břeclav - HC Frýdek Místek.