AZ Havířov

Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Třetí porážku v řadě AZ nechce připustit

05.12.2023 | Lukáš Jandora

Dvě porážky v řadě za sebou, to je něco, co hokejisté AZetu, až do soboty, zatím v této sezóně nepoznali. Obě porážky (v Kopřivnici a ve Vyškově) se podobaly jako vejce vejci. AZet prohrával o dvě, potažmo o 3 branky, do utkání se vrátil, však nakonec padl po samostatných nájezdech. Mohou se tyto zápasy projevit na psychickém rozpoložení našich hráčů, mohou nás poznamenat právě směrem k zápasu středečnímu? Ten opět, už jako třetí v řadě, sehrajeme na soupeřově kluzišti. S odhodláním zlomit aktuální nedobrou "šňůru". V rámci 21. kola vyráží AZet do Opavy. Pardon, vlastně do Krnova...

Slůvko z havířovské kabiny

Dominance. To bylo tím slovem, které se táhlo prakticky celým povídáním s trenérem Jiřím Raszkou po naší prohře ve Vyškově. "My od první minuty musíme soupeře začít tlačit a tu sílu našeho týmu mu hned ukázat. Ukázat, kdo na hřišti bude dominovat", sdělil nám kouč naší družiny, aby se vzápětí ke své hlavní myšlence trochu vrátil... "My jsme v těch zápasech od prvních minut šlapali a hráli to, co potřebujeme, ukazovali jsme dominanci, byli jsme dominantní, z čehož pak padaly branky. S tím přišly výsledky jaké přišly, za což jsme moc rádi. A tady, dle mého názoru, je ten rozdíl, to se asi změnilo. My se v hlavách možná musíme nastavit trošičku zpátky. Musíme si uvědomit, že je potřeba pracovat od první minuty každého zápasu."

Uvidíme tedy, jakou herní tvář ukáží naši borci ve středu, uvidíme, jak moc, a jak moc aktivně, na svého soupeře vletíme, uvidíme, zda bude viditelné jakési poučení se ze dvou předchozích porážek. 

Nechme se také překvapit, v jakém složení naše mužstvo nastoupí. V bráně asi změny čekat nemůžeme, v obraně také ne, nicméně zajímavé bude sledovat seskupení prvních dvou útočných formací, protože právě do nich v průběhu minulého utkání trenér Raszka sáhnul... "Cítili jsme, že jsme, i s výhledem toho zápasu, nějakou změnu trošičku potřebovali a myslím si, že obě ty lajny to oživilo..." 

Týmové produktivitě s obrovskou převahou vládnou David Klimša a Tomáš Franek, vždyť jen oni dva dali 2/3 všech gólů, které nastřílel celý opavský mančaft! Oba nyní mají našlápnuto k tomu, aby atakovali letitý rekord druholigové skupiny Východ v počtu kanadských bodů v jedné sezóně, v ročníku 08/09 zaznamenal Dalibor Sochorek z Valašského Meziříčí (fanoušci si jej z 90. let pamatují i z AZetu) 87 bodů ve 43 zápasech, což je 2.02 bodu na zápas. Tomáš Franek má nyní 2.26 bodu na zápas, David Klimša 2.10... 

Odveze si AZ tři body z města, ve kterém je sídlo výrobce nápojů Kofola? Bude oproti svému protivníkovi silnější než bublinky ve sklenici právě s tímto oblíbeným nápojem? 

Naším soupeřem je Opava

Našemu středečnímu hostiteli patří aktuálně 4. příčka, na druhý Vyškov Opava ztrácí 4 body, ale má také utkání k dobru, jelikož její sobotní duel v Brně s Technikou byl kvůli sněhové kalamitě odložen. 

Hráči Slezanu se aktuálně pyšní sérií tří tříbodových výher v řadě za sebou, při kterých je držel především gólman Marek Slíž. Ten ve třech zmíněných zápasech inkasoval pouze 3x. Gólman, který v sezóně trénuje s Porubou a do Opavy jezdí převážně jen na zápasy, odchytal už 19 utkání, drží si v nich velmi dobrý průměr 2,81, což jej mezi ligovými brankáři, kteří odchytali alespoň 10 zápasů, řadí na 3. místo. Marka Slíže jsme v minulém vzájemném utkání, když se hrálo v Gascontrol aréně, po 20 minutách vystřídali (4 inkasované góly), tak uvidíme, jak se na nás tento, teprve dvacetiletý, gólman připraví...

Mezi hráči v poli není v kádru našeho soupeře nikdo, kdo by vyloženě vyčníval, 17 kanadských bodů, což je nejvíce z týmu, má Tomáš Rousek, s devíti góly je pak nejlepším střelcem Marek Brada. V opavském kádru je také řada hráčů, které zná pozorný fanoušek AZetu s dobrým pamatovákem, můžeme jmenovat třeba Kryštofa Stuchlíka, Tomáše Krupu, Jana Vašenku či Alexe Kotáska, nad všemi, nejen díky své výšce, je samozřejmě trenér Pavel Zdráhal... 

Zajímavost utkání?

AZ se sice střetne s Opavou, ale jak už jsme zmínili, zajíždět bude až do Krnova. Právě v tomto téměř 23 tisícovém městě, kdy k největším úspěchům krnovského hokeje patří účast ve 2. lize v letech 1991 až 1997, hraje letos Opava své domácí zápasy, důvodem je rekonstrukce opavského zimní stadionu. Zimák v Krnov byl původně jen nekrytou ledovou plochu se zázemím vytvořeným z unimo buněk. Ledová plocha byla zastřešena až v roce 2003, s modernizací stadionu se pak začalo o čtyři roky později. V roce 2017 město zakoupilo mobilní umělý povrch, který umožnil využití zimního stadionu i mimo hokejovou sezonu, tím byl učiněn první krok k multifunkčnosti haly, která podle původního projektu pojme 2 243 diváků.

Kdy a kde? A proč?

Utkání v Krnově začíná ve středu 6.12. v 18:00. Pokud se na zápas nevypravíte, můžete jej sledovat na webu onlajny.com, kde bude připraven živý textový přenos.

Youtube