AZ Havířov

Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet si díky obratu proti Opavě připisuje tři body

Klára Bártková | 06.12.2023

Havířov se po dvou nepovedených utkáních vydal do Krnova, aby vyzval opavský Slezan. Ten sice ještě v polovině utkání držel náskok dvou branek, nicméně pak AZet snížil a v závěrečné periodě otočil skóre ve svůj prospěch. Opava sice ještě v závěru jednu branku přidala, ale vyrovnat už nedokázala.

2. liga - 21.kolo st 6.12.18:00
HC Slezan Opava - AZ Havířov
3:4
(1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Vašenka (Vojtovič), 24. Káňa (Stuchlík, Rousek), 58. Brada (Štěpánek, Rousek) – 34. Spratek (Kunc, Bednář), 43. Ćmiel (Apolenář), 45. Apolenář (Valenta), 54. Franek (Ševčík). Rozhodčí: Hranoš - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 263. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.

HC Slezan Opava: Slíž – Šindelář (C), Backa, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Káňa, Stuchlík (A), Rousek (A) – Hradil, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Krupa, Štindl, Häring – Kotásek
AZ Havířov: Šindelka – Vosátko, Kunc, Ševčík, Ščurek, Havlík, Valenta (A), Tomiga – Klimša (C), Křivohlávek, Bednář – Franek, Spratek, Kratochvil – Mrva (A), Ćmiel, Apolenář – Middleton, Tvrdý

Utkání 21. kola mezi Opavou a Havířovem začalo v krnovské Krystal aréně docela zostra, už v úvodních minutách bylo k vidění několik šancí a práci měli oba gólmani. Nejdříve to zkoušel opavský Brada, který sice prošel do pásma, jenže pak byl o puk obrán hostujícími obránci. Zanedlouho se přes modrou čáru dostal Kunc, jenž vypálil hned dvakrát. Nicméně první rána byla zblokována, tu druhou pak lapil brankář Slíž. Právě opavský brankář čelil na počátku páté minuty nebezpečné teči havířovského Franka, jenže puk nakonec o malý kousek bránu minul. 

Na druhou stranu se hned poté vydal Hendrych a Šindelka proti němu vytáhl svou lapačku. Poté, co Štindl před vlastní brankou fauloval, zahrával AZet přesilovou hru, ve které už se radoval z vedoucí branky. Havířovští sice kotouč dostali za čáru, jenže branka byla posunuta, a tak tento gól uznán nebyl. Co se nepovedlo na jedné straně, povedlo se na té druhé. Opava v čase 08:44 otevřela skóre zápasu střelou Jana Vašenky. Domácí útočník si najel na přihrávku mezi kruhy a havířovského brankáře propálil – 1:0

Také AZet si musel vyzkoušet hru v oslabení a Opava své vedení klidně mohla navýšit. Brankář Šindelka však své spoluhráče podržel několika dobrými zákroky. Po těch se k opavské bráně prokličkoval Ćmiel, ale jeho střelu přes obránce Slíž viděl a vyrazil ji. Ještě v první periodě mohl Havířov vyrovnat, když Klimša skvělou přihrávkou našel Křivohlávka jedoucího na brankáře. Ale brankář Slezanu zasáhl i v tuto chvíli.

Havířovským se nepovedl ani vstup do prostřední dvacetiminutovky, protože Opava se na jejím začátku dostala do dvoubrankového vedení. Havířovští si nepohlídali Tomáše Káňu, ten tak po pasu Stuchlíka mohl vyrazit k bráně, kde s následným zakončením neměl žádné potíže – 2:0. Ačkoliv se mohlo zdát, že by hosté mohli vyrovnat střeleckým pokusem Franka, nestalo se tak. Puk totiž skončil jen v ochranné síti nad brankou. 

AZet si vytvářel větší a větší šance, jenže domácí brankář je všechny zneškodnil. Změna přišla až na konci 34. minuty, kdy se Havířovu podařilo využít přesilovou hru. Slíž si sice puk do brány sklepnul sám, za autora byl ale označen Daniel Spratek2:1.

Úvod posledního dějství vypadal úplně jinak. Havířov se usadil v útočném pásmu, kde Apolenář obkroužil opavskou klec a přihrál přímo Matouši Ćmielovi, jenž zakončil k bližší tyči, kam se Slíž nestihl přesunout – 2:2. Skóre se za malou chvilinku měnilo znovu. Jakub Apolenář obdržel přihrávku, obešel bránící hráče a střelou nad beton překonal strážce opavské svatyně – 2:3. AZet se tak poprvé v utkání dostal do vedení. Nicméně ani tento stav nemusel vydržet dlouho, jelikož se v dobré pozici ocitl Šindelář, trefil však jen beton Šindelky. 

V čase 53:32 odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Slíž totiž vyrazil kotouč přímo na hokejku Tomáše Franka, který jej následně umístil do sítě – 2:4. Střelec druhé havířovské branky Ćmiel jel ve vlastním oslabení sám na Slíže, ten mu však kotouč vypíchl, takže z této akce nakonec nic nebylo. AZet se pak dostal do hodně těžké situace, protože šel do tří, zatímco Opava nastoupila bez brankáře v šesti.

Opava udeřila až ve chvíli, kdy už byl jeden z havířovských hráčů zpátky na ledě. To Marek Brada tečoval střelu Štěpánka zpoza levého kruhu – 3:4. Domácí sice znovu zkoušeli power play, nicméně skórovat už se jim nepodařilo, a tak AZet po dvou prohrách znovu vítězí za tři body. 

Ohlasy k utkání


Jiří Raszka (trenér AZ Havířov): Jsme moc rádi, že jsme tu sérii proher co nejrychleji ukončili. S Opavou je to vždycky těžké a bylo nám už předem jasné, že to bude hlavně o dobývaní branky. Náš výkon nebyl ideální, ale za ty tři body jsem rád, protože si myslím, že jsme si je dneska zasloužili.

Zítra se můžete těšit na obsáhlejší rozhovor s hlavním trenérem, který vám přineseme na webu.

Youtube