V Boleslavi starší dorost vyhrál 3:0

Tomáš Vlček | 19.02.2012

Sobotní odpoledne svedlo v extralize stašího dorostu k souboji hráče BK Mladá Boleskav a AZ Havířov. Dvě třetiny byl k vidění vyrovnaný souboj bez vstřelené branky, ale na počátku třetí dvacetiminutovky Havířovští třikrát udeřili a protože domácí na toto jejich vedení nijak brankově neragovali, putují tentokrát tři body do Havířova.

Extraliga staršího dorostu - 40.kolo so 18.2.
BK Mladá Boleslav - AZ Havířov
0:3
(0:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 44. Školoud (Vyčesaný), 46. Graca (Vyčesaný), 47. Jonáš (Kotala). Rozhodčí: Jechoutek - Coubal, Zmeškal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 32:46. Průběh utkání: 0:0, 0:3.
BK Mladá Boleslav: Bača (Růžička) - Kochubej, Nastoupil, Semrád, Serbus, Tržický - Bašuš, Boček, Borovec, Brzák, Durdil, Ďurač, Pácal, Podsedníček, Pokorný, Semirád, Šulc.
AZ Havířov: Dohnal - Bahounek, Graca, Jonáš, Ryška, Weisser, Staš - Bednář, Klečka, Kotala, Křibík, Kozaczka, Malík, Matěj, Pastrňák, Vyčesaný, Školoud.

Utkání začalo svižným tempem, do první šance se dostal boleslavský Borovec, který otestoval Dohnala střelou do levého horního rohu. Ve druhé minutě dohrál ramenem havířovský Ryška u mantinelu domácího Podsedníčka, a ten se dlouho zvedal z ledu, na pomoc musela přispěchat i zdravotnice. Havířovští byli důrazní před bránou, ale pokusy Vyčesaného a Malíka Bača zlikvidoval. Boleslav darovala svou nedisciplinovaností v průběhu utkání slezskému celku nespočet přesilových her. Tu první, v 11. minutě, sehráli hráči Havířova vskutku skvěle. Minutu a půl nepustili bránící čtyřku Boleslavi z pásma a Graca, Bahounek a Školoud testovali Baču ostrými střelami. Druhá přesilová hra se hostům nezdařila, do slibné šance se dostal domácí Brzák, který mohl uhánět s kotoučem na bránu, ale puk zůstal za ním a on ztratil potřebnou rychlost. Konec třetiny patřil hostům, kteří snadno unikali a dostávali se do příležitostí.

Druhá třetina začala volnějším tempem. Hráči jakoby vyčkávali, co udělá soupeř. Po minutě a půl se do útoku dostal Brzák, jeho střelu ale Dohnal vychytal lapačkou. Poté se Boleslav opět musela bránit havířovské pětce, která boleslavskou čtveřici sevřela v útočné třetině. Poté dostali možnost zahrát si přesilovku i domácí, ale chyběl jim potřebný důraz, Havířov se dobře bránil a nepustil Boleslav do výraznějších příležitostí. Mladoboleslavskou obranu skvěle vymíchal David Pastrňák, který se dostal až k Bačovi do zakončení. Boleslavský gólman spíše se štěstím puk vypíchl z brankoviště a zabránil parádní brance. Od poloviny druhého dějství na ledě úřadovali spíše Havířovští, kteří se dostávali do brejků a mladoboleslavský Bača měl plné ruce práce. Boleslav měla ve své rozehrávce spoustu nepřesností a Havířov výborně bránil a nepouštěl je vůbec do svého pásma. Čtyři vteřiny před druhou sirénou to ještě z buly zkusil Semirád, ale jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče Dohnalovy brány.

Třetí dějství začali hráči slezského celku velmi dobře. Darovanou přesilovku sice nevyužili, ale vzápětí otevíral účet zápasu Petr Školoud, který po přihrávce Michala Vyčesaného, propálil Baču. To byl ten správný impuls pro Havířov. Do dvou minut se skóre měnilo znovu. Ve 46. minutě se prosadil kapitán David Graca, jehož střela propadla Bačovým dresem a doklouzala až za brankovou čáru. Dílo zkázy dokonal ve 47. minutě Michal Jonáš, jehož prudká střela od modré propálila vše, co jí stálo v cestě. V ten okamžik Boleslavští vyměnili brankáře a mezi tři tyče se postavil Jan Růžička. Pro Boleslavské to byla dosti studená sprcha a k odpovědi se nedostali. Šance domácích překazila buď pohotová obrana hostí, nebo vynikající zákroky brankáře Dohnala, který si po zápase vysloužil i pochvalu svého trenéra.

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: V play-out se můžou stát různé věci, buď se tým porazí sám, nebo ho porazí soupeř. Pro nás asi pomalu jiná možnost není. Dnešní a minulý zápas byl v bojovnosti diametrálně odlišný, dnes bohužel bojovnost nestačila na to, abychom dali aspoň jeden gól a během pár minut ve třetí třetině bylo po zápase. Za stavu 0:3 jsme se z toho už nedostali. Rozhodly individuální chyby hráčů. Nemůžeme se vymlouvat na to, že máme lajnu z hráčů mladšího dorostu, kteří silově nejsou tak na výši. Zbytečná vyloučení, neproměněné šance a nedůraz v útočném pásmu nás opět stály body. Myslím, že zlom nastal už v kabině. Mezi Vánoci jsme trénovali v osmi až dvanácti lidech. I teď jsme dávali dohromady hráče z mladšího i staršího dorostu. Není šance v tak malém počtu něco nacvičit – takticky, přesilovku, oslabení apod. Trénink není tak kvalitní, jako když jsou kompletní čtyři lajny. V celé letošní sezoně byl starší dorost bitý na tom, že půjčoval hráče do mladšího dorostu a juniorům (Kurka, Marek). Nemůžeme čekat od lajny mladšího dorostu, která s námi jede „do počtu“, aby nás bylo alespoň 15, že nám rozhodne výsledek. Taktická a fyzická nevyspělost hráčů se musí projevit a na druhou stranu, když nedáme gól, tak bojovnost nestačí a nemůžeme vyhrát. Všechno souvisí se vším.

Martin Janeček, AZ Havířov: My jsme chtěli navázat na náš minulý výkon, kdy jsme hloupostí a drobnými chybami prohráli 4:3, což se nám povedlo. Narazili jsme na výborně bruslící Mladou Boleslav. Věděli jsme po druhé třetině za stavu 0:0, že to bude o prvním gólu, což se povedlo nám, a vlastně během pár minut nám to tam napadalo. Jsem rád, protože potřebujeme body. Chceme, i když je to science fiction, bojovat o vyhnutí baráže, o zkomplikování soutěže, a hlavně nakopnutí hráčů pro případnou baráž, pokud se do ní dostaneme. Je potřeba jim zvednout hlavy, protože vítězství není moc. Chtěl bych poděkovat, v čele s výborným výkonem brankáře, že předvedli disciplinovaný výkon, jak v obraně, tak po celém hřišti a myslím, že jsme si tři body nakonec zasloužili.