V úterý zamíří Havířov na Hanou

19.08.2013 | Josef Nudera

Havířov dále pokračuje v přípravných zápasech a po turnaji v Porubě, kde získal turnajový titul, bude hrát klasické přípravné utkání. Sílu poměří s Olomoucí, která ještě v loňské sezoně bojovala o postup do extraligy.

AZ Havířov dále pokračuje v sérii přípravných zápasů na novou sezonu, po turnaji v Porubě přijde na řadu klasické přípravné utkání. Havířovský AZet vyjede na Hanou a konkrétně změří své síly s účastníkem 1. ligy, celkem Olomouce.

Havířov ukazuje v přípravných zápasech skvělou formu a hráči svůj boj o kádr berou opravdu svědomitě, vždyť náš celek naposledy prohrál hned v úvodu přípravy s extraligovým Třincem. Soupeř Havířova, olomoučtí Kohouti si počínají v podobném stylu. Olomouc v přípravě ještě neprohrála, dokonce porazila na svém ledě i extraligové Vítkovice, na kontě má pouze remízu v Třebíči.

Další souboj se soupeřem z 1. ligy

Olomoučtí budou mít v následující sezoně cíle velmi vysoko. V tomto kádru uvidíte na postupu brankáře dvojici Tomášů, konkrétně Tomáš Halász, jenž je v klubu na hostování z Košic a Tomáš Vošvrda, kterého jste mohli vidět i v havířovském dresu v době Pantherů. Tento brankář posílil Olomouc z kádru Bílých Tygrů Liberec.

V obranných řadách se pravidelně objevuje Jiří Ondrušek, Tomáš Houdek či David Škůrek. Z Třebíče přestoupil do Olomouce obránce Roman Kadela. Útočné řady drží Richard Diviš, Radim Kucharczyk, Jakub Lehečka nebo například Pavel Selingr. Do kádru přišel i Ondřej Švaňhal, jenž přestoupil z Komety Brno.

Těžko říci, co můžeme od zápasu očekávat. K tomuto názoru se přiklonil i olomoucký útočník Ondřej Švaňhal, který pro klubový web řekl, že neví, co od Havířova očekávat. „Nevím, co od nich můžeme očekávat, ale je dobré, že si proti Havířovu zahrajeme zápas už teď v přípravě, abychom věděli, co od něj čekat v sezóně. Dá se říct, že naším cílem bude zmapovat si jejich hráče, abychom zjistili, o koho se vlastně jedná. To bude poté do sezóny výhoda.“

Celek Olomouce v posledním utkání:

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Kadela, Janáček, Jaroměřský, Staněk, Schejbal J. – Pekr, Řípa, Herman – Diviš, Kucharczyk, Selingr – Rác, Králík, Vodný – Jergl, Novotný, Lehečka – Heža O. Trenér: Petr Fiala.

To stejné ovšem platí i pro Havířov, který si může zmapovat kádr Olomouce a dále pokračovat ve stříbření kádru. Po turnaji v Porubě už havířovský kádr opustil Petr Prokop, Marek Zientek, Tomáš Mráz a do kádru juniorů byl přeřazen Tomáš Matějek.

Zápas se na Hané bude hrát v úterý 20. srpna od 18 hodin. S celkem Olomouce sehraje Havířov odvetu na domácím ledě za týden, v úterý 27. srpna od 18 hodin.