Utkání nám ukázalo, na čem musíme ještě zapracovat, tvrdí Jaroslav Koma

21.08.2013 | Jan Matúš

Hokejisté Havířova sehráli své další venkovní přípravné utkání na zimním stadionu v Olomouci. Jeden z favoritů první ligy nakonec porazil nováčka soutěže vysoko 6:1. Slezané si tak v přípravě připsali teprve svou první prohru na ledě soupeře. „Byl to hodně dobrý zápas, který ukázal, co nám zatím chybí,“ řekl o zápase havířovský obránce Jaroslav Koma.

Mora si na svém ledě dokázala poradit i s havířovským AZetem, který porazila 6:1. Pro Havířov to tak byl první těžší test s jedním z favoritů první ligy. I když zápas skončil vysokým rozdílem, tak se Slezané nemají za co stydět. Polovinu zápasu dokázali být Olomouci vyrovnaným soupeřem, v několika okamžicích domácí tým dokonce přehrávali.

„Půlku zápasu jsme se drželi, ale je vidět, že to je jiná liga. Šance byly na obou stranách. Polovinu utkání to bylo velmi vyrovnané, ale bohužel jsme nedali žádný gól. Kdybychom vstřelili první branku my, tak by se možná utkání vyvíjelo jinak,“ pravil obránce Jaroslav Koma.

Hanáci poté udeřili ve druhé třetině hned třikrát během tří minut, kdy tak prakticky rozhodli o svém vítězství. „Olomouc zvýšila své nasazení a bohužel pro nás nám dokázala vstřelit tři rychlé góly. Naše hra se v té fázi úplně rozpadla. Váznul nám přechod do útoku. V obranném pásmu jsme měli také velké problémy a Olomouc nás z nich dokázala potrestat,“ byl si vědom defenzivní štít.

Druhou polovinu zápasu měli již domácí ve svých rukou. AZ se nemohl dostat zpět ke své hře, díky které Hanáky dlouho trápili. „Rozdíl byl v tom, že Olomouc využila své šance. My jsme tu část utkání trochu zaspali a v průběhu několika sekund jsme obdrželi dva góly. Za chvíli jsme inkasovali ještě třetí gól, a to už se soupeř těžko zadržuje. Pár minut nám trvalo, než jsme se vrátili ke své hře,“ řekl hráč, jenž v minulosti na Hané působil.

Velká část z obdržených branek padala po kombinacích domácích do prázdné brány. Obránci Havířova si nedokázali pohlídat hráče v předbrankovém prostoru, kteří tak byli velmi často před Matouškem sami.

„Bylo vidět, že musíme dopilovat vracení útočníků zpátky. Domácí si nás poté vlastně dokázali rozebrat i v jejich oslabení. Musíme to před bránou dobržďovat a nehrát vše v obloucích. Utkání nám ukázalo naše nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Bylo vidět, že někteří kluci na tempo první ligy nejsou ještě úplně zvyklí. V přípravě jsme odehráli hodně dobrých utkání, ale s Olomoucí bylo vidět, že rozdíl mezi týmy je markantní,“ konstatoval hokejista, který v Havířově hokejově vyrostl.

Jaroslav Koma si v posledních třech sezónách zahrál dohromady za sedm celků. Přestože měl po celou dobu uzavřený kontrakt s extraligovými Pardubicemi, jeho zaměstnavatel jej posílal na různá hostování. Nejvíc osmadvacetiletý bek kvituje své působení ve Slavii Praha, kde působil v minulé sezóně.

„V minulé sezóně jsem začínal v Trenčíně, kde jsem byl, co se týče hry, velmi spokojený. Byl jsem hodně vytěžovaný. Bohužel ale měl Trenčín problémy s penězi, a obzvlášť když máte rodinu, tak se hokej bez peněz hrát nedá. Poté si mě však vytáhnul Vladimír Růžička a já jsem jeho velkým dlužníkem, že mi dal tuto šanci. Díky tomu jsem získal svou další medaili, která sice není zlatá, ale pro mě je i ta bronzová důležitá. Hlavně mi tento úspěch znovu nastartoval kariéru,“ popsal na závěr Jaroslav Koma své loňské účinkování v české a slovenské nejvyšší soutěži.

Foto: Karolina Martinková