AZ proti silné Moře padl, připsal si tak v přípravě druhou prohru

David Motloch | 20.08.2013

Havířov utržil v přípravě první porážku na ledě soupeře. Přitom v první třetině byl vývoj utkání poměrně vyrovnaný. Svěřenci trenéra Jana Danečka si ovšem v prostředním dějství vybrali slabší moment, kdy v rozmezí tří minut inkasovali hned tři branky. Převaha soupeře pokračovala i nadále, a tak jediným světlým momentem AZetu byla povedená individuální akce Roberta Říčky. Tím připravil čerstvě zdravého brankáře Halásze o čisté konto. Brankář Matoušek s celým týmem inkasoval dohromady šest branek, a tak konečný výsledek zápasu skončil 1:6. Do zápasu po dlouhé době nastoupil i Haas, dres AZetu nově oblékl i Jakúbek. Další přípravný zápas se odehraje ve čtvrtek na domácím ledě, kdy přivítáme celek Šumperka.

příprava muži - 11.kolo út 20.8.18:00
HC Olomouc - AZ Havířov
6:1
(0:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Králík (Selingr), 24. Lehečka (Heža O., Bartoň), 27. Kralík (Jergl, Selingr), 49. Vodný (Rác, Jaroměřský), 53. Rác (Herman, Vodný), 59. Diviš (Pekr, Vodný) – 58. Říčka. Rozhodčí: Přikryl – Novotná, Vožda. Vyloučení: 5:3, navíc TS pro OLO, navíc Kucharczyk (OLO) a Krisl (HAV) 5 min. + DKU [NESP]. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 717. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC Olomouc: Halász – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Staněk, Kadela, Janáček, Rašner – Pekr, Diviš, Švaňhal – Rác, Kucharczyk, Vodný – Jergl, Králík, Selingr – Novotný, Heža O., Lehečka – Herman
AZ Havířov: Matoušek – Vosátko, Bezouška, Rimmel P., Krisl, Koma, Klimíček, Graca, Deutsch – Kanko, Tomášek, Kolařík – Videlka, Říčka, Šlahař – Škumát, Haas, Sztefek – Jakúbek, Pechanec, Maruna

Mezi tři olomoucké tyče se poprvé v přípravě postavil uzdravený Tomáš Halász a hned od první minuty musel být ve střehu. Havířov mohl na začátku poslat do rychlého vedení kapitán Tomášek, ale olomoucký gólman v tomto souboji uspěl.

Havířovský AZ se papírově silnějšího soupeře nezalekl a po čas první třetiny působil aktivnějším dojmem než Mora. Paradoxně však mohli otevřít gólový účet zápasu Olomoučtí, a to dokonce ve vlastním oslabení, když za hostující obranu ujel Roman Rác. Při úniku byl faulován a pískalo se trestné střílení. Se zakončením mezi betony ale brankáře Matouška nepokořil.

Slezané byli i v dalším průběhu úvodního dějství živější a jen díky brankáři Halászovi bylo skóre stále bezbrankové, a to i po jasné gólovce Kolaříka. Kohouti se v útočné třetině mnohokrát zbytečně snažili kombinovat, proto ve většině případů nemusel Matoušek vůbec zasahovat.

Druhá perioda začala v podobném duchu jako ta první. Halász si sám zavařil, když za svou brankou poslal puk jen na hůl soupeře, včasným přesunutím však své zaváhání odčinil. Následně přišla lekce z produktivity, když se Hanáci prosadili dvakrát v rozmezí dvaadvaceti vteřin.

Pavel Selingr našel zpoza branky zcela volného Lukáše Králíka, který se štěstím procedil kotouč za brankovou čáru. Po dalším vhazování následovala druhá gólová akce Mory, když Jakub Lehečka bekhendovým dloubákem přehodil levé rameno gólmana Petra Matouška. Olomoučtí chytli vítr do plachet, a než se jejich soupeř stačil vzpamatovat, měl kotouč opět ve své síti. Po přesné nahrávce Aleše Jergla uklízel puk do prázdné klece podruhé v utkání Lukáš Králík.

Tři rychlé olomoucké branky naprosto změnily tvář hry, Mora najednou byla všude rychleji než AZet. Selingr mohl ke dvěma asistencím přidat i branku, Matoušek ho ale ve dvou šancích v krátkém časovém sledu vychytal.

Po delší době poté provětral Halásze ex-olomoucký obránce Koma, ten však nedal, a vzápětí mohl na rozdíl čtyř branek dávat Jaroměřský, počínal si ale podobně jako bek hostů. Halász v brance Mory byl pro Havířovské nadále jako noční můra, Kolářikovi totiž minutu před koncem druhé části chytl už téměř jistý gól.

Začátek třetí třetiny okořenil dlouhý pěstní souboj mezi domácím Kucharczykem a hostujícím Krislem, kteří se do sebe pustili po vzájemném osekávání. Když se pak po dlouhém přerušení začalo hrát, byla hra obou celků poněkud nesourodá. Oko diváka ale následně musel zahojit už čtvrtý gól Mory, jenž by mohl aspirovat na Zlatou helmu. Rác ve vlastním oslabení ujel do pásma Havířova, kde si vyměnil kotouč s Jaroměřským a následně adresoval na Michala Vodného, který už pouze slízl smetánku.

Rozjetí domácí hokejisté svého soupeře naprosto přehrávali, což vyvrcholilo pátou brankou v síti hostů. Matoušek se po zmatku ve svém brankovišti ocitl mimo pozici, což zužitkoval Roman Rác. Olomoucký Halász už myslel na čisté konto, to mu ale nedopřál hostující Robert Říčka. Poslední slovo však měli Hanáci, kteří zásluhou Richarda Diviše upravili na konečných 6:1 pro Olomouc

Petr Fiala - V první třetině soupeř ukázal, proč má dobré výsledky a proč trápí své protivníky. Klidně jsme mohli prohrávat 0:2 a zápas by vypadal jinak. Vstup do utkání byl špatný. Přestože jde o přípravu, musí mít hráči nastavenou nějakou laťku, pod kterou nesmí jít. V kabině jsme je nepochválili. Důrazně jsme jim řekli, že si takto nesmí zahrávat se svým jménem. Poté se nám podařilo vstřelit hezké branky. Pro soupeře je výsledek nespravedlivý. Tomáš Halász měl hodně složitých zákroků, chytal velice dobře.

Jan Daneček - Nezáleží na tom, že jsme první třetinu hráli výborně, my prostě musíme dávat góly. Měli jsme špatný vstup do druhé třetiny, kdy nás Mora dvěma rychlými góly srazila dolů, čímž se nastartovala a nám trvalo deset minut, než jsme se s tím dokázali srovnat. Následně soupeř dal na 3:0 a myslím si, že Olomouc není mužstvo, se kterým by se na jejich ledě dal takový výsledek otočit. Dělali jsme chyby, na které jsme v druhé lize nedopláceli, ovšem v první lize už to bude jiné. Prohra 1:6 je zasloužená.