Olomouc si odváží těsné vítězství

Petr Miklas | 27.08.2013

H A V Í Ř O V - Dnes jsme viděli vyrovnaný zápas, Azet vedl, když využil přesilovku, poté však Olomouc využila chyb domácích a dostala se do vedení. Havířov pak v přesilovce srovnal a sahal po vítězství, ale Olomouc si dávala pozor na obranu a nakonec si po další chybě domácích odváží vítězsví. (foto převzato z webu hc-olomouc.cz)

příprava muži - 12.kolo út 27.8.18:00
AZ Havířov - HC Olomouc
2:3
(1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Haas (Kanko, Kolařík), 36. Koma (Škumát) – 16. Herman (Řípa), 17. Rác (Králík), 59. Švaňhal (Selingr). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Vengřín M., Vengřín R.. Vyloučení: 3:4, navíc Řípa (OLO) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1262. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.
AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Rimmel, Klimíček, Koma, Graca, Deutsch - Kanko, Haas, Kolařík - Jakúbek, Daneček J., Šlahař - Rimmel, Škumát, Sztefek - Maruna, Pechanec, Říčka.
HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Bartoň, Ondrušek, Kadela, Janáček, Jaroměřský, Rác, Pekr, Švaňhal, Herman, Řípa, Lehačka, Králík, Cartelli, Novotný, Kraigher, Diviš, Selingr.

Oba týmy vstoupily do utkání velice aktivně. Jak Vošvrda, tak Daneček se měli v brance hned ze startu co ohánět. První velké šance spálili Haas s Hermanem. Vysoké tempo ovšem pokračovalo, čehož využili lépe domácí. Už v 6. minutě se Azet ujal vedení, když početní výhodu po pěkné kombinaci využil Radim Haas střelou pod víko. Havířov dále hýřil aktivitou a Kohouty přehrával. Důkazem herní převahy domácích byla nastřelená tyčka obránce Azetu Patrika Rimmela.

Obrázek hry se ale změnil při přesilovce domácích. Při rozehrávce brankáře Danečka se v 16. minutě zjevil před brankou Jakub Herman, který zasunutím puku do prázdné branky skóroval ve vlastním oslabení. Psychickou výhodu se Kohoutům podařilo využít o minutu později. Obrannou hrubku Komy dokázal střelou do prázdné branky využít Roman Rác. I ve zbytku prvního dějství létali na ledě výhradně Kohouti, ale další branky už dosáhnout nedokázali.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím hokejistům, kteří se hned při prvním střídání dostali prostřednictvím Říčky do stoprocentní šance. Vošvrda ale celou situaci vyřešil hbitým betonem. Podobně vyloženou šanci o chvíli později spálil i hostující Pekr. Tlak Kohoutů postupem zápasu sílil, herní převahy využil v 29. minutě agilní Herman, jeho kličkovaná před branku ale skončila na domácím brankáři.

Od druhé poloviny prostřední části se začal prosazovat i domácí mančaft. V 31. minutě musel Vošvrda hasit tutovku Haase. O pár momentů později ten samý maskovaný muž musel čelit nádherné individuální akci Martina Jakúbka. Tím ovšem výčet příležitostí neskončil. Tlak AZetu mohl využít v 35. minutě Kolařík, ale prázdnou branku v obtížné pozici minul o pár čísel. Důležitý moment zápasu na sebe nenechal dlouho čekat. Při vyloučení hrubého zákroku na hlavu Jiřího Řípy hráli Kohouti pětiminutové oslabení. Převtělit tuto výhodu ve vyrovnávací branku se v 36. minutě podařilo pálícímu obránci Jaroslavu Komovi.

Hned po úvodním buly třetí části se do velké příležitosti dostal Herman, jemuž ve skórování zabránila nastřelená tyč. Iniciativu zápasu ale pomalu přebírali Kohouti. Ti v 47. minutě ujeli do přečíslení 3 na 1, ale vracející se obránce Krisl jim celou akci zhatil. Na druhé straně měl na holi rozhodující branku Jan Daneček, ale sám před brankou cíl přestřelil. Chvilkové nepozornosti mohl využít i Pechanec, který ovšem v přečíslení netrefil poloodkrytou branku.

Klíčový okamžik zápasu přišel v 59. minutě kdy se před brankou zjevil najíždějící Ondřej Švaňhal. V závěru utkání nepadla branka po dobré střele Klimíčka, a tak si Kohouti připsali vítězství v poměru 3:2 a v průběhu přípravy jsou stále neporaženi.

Jan Daneček (HC AZ Havířov 2010): Dnešní utkání bylo velmi kvalitní. Ukázalo se, že bojovností a vysokým nasazením můžeme v domácím prostředí potrápit i přední tým první ligy. Naše mužstvo ukázalo dobrý charakter, a i když jsme zápas vlastní chybou v závěru ztratili, věřím že se z těchto chyb dokážeme poučit. Patrik Rimmel má tržnou ránu na hlavě, ale za pár dnů by se měl vrátit na led. Kádr, se kterým jsme hráli dnes je téměř totožný s tím, se kterým budeme hrát ligu. Budeme pouze používat některé hráče z extraligy na střídavé starty.

Petr Fiala (HC Olomouc): Bylo to těžké, ale vyrovnané utkání. Oslabení v první třetině jsme odehráli velmi naivně. Druhou branku jsme dostali, když hráč zvedl nohu, což je o osobní statečnosti, kterou by v první lize hráči měli mít. V útoku jsme byli nedůrazní před brankou a končili v rozích, Havířov ukázal, že bude nepříjemným soupeřem.