Ve středu se AZ představí v havlíčkobrodské Kotlině

22.10.2013 | Tomáš Vlček

Rychlé tempo prvoligové soutěže přináší už ve středu 23. října další várku zápasů. Program 15. kola svede hráče AZ Havířov, dva dny po domácím duelu s Jihlavou, opět k měření sil s týmem z Vysočiny. A opět to bude velmi těžký soupeř - 5. celek tabulky HC Rebel Havlíčkův Brod. Utkání začíná v 17:30.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Hokejový klub v původně Německém Brodě má dlouhou a bohatou tradici, mnoho úspěšných odchovanců, ale na velký úspěch stále čeká. Posledních šest sezon nicméně patří k stálým účastníkům 1. ligy, v níž střídá sezony lepší a horší. Loni po skvělém nástupu (7 výher v prvních osmi kolech) do soutěže, nakonec skončil v základní části 8. a v play-off vypadli ve čtvrtfinále s Ml. Boleslaví 0:4 na zápasy.

Letošní sezonu nezačali havlíčkobrodští zdaleka tak oslnivě jako před rokem, ale i tak se postupně v tabulce posouvají vzhůru. Zejména když z posledních 7 kol slavili pětkrát výhru. Celkem posbírali Rebelové 26 bodů, což je řadí na páté místo tabulky 1. ligy.

Naposledy v pondělí vyhráli 3:2 nad Motorem České Budějovice. V zápase, sice nebyli nějak výrazně lepší, ale vedli po gólech Kolafy, Bergera a Havla už jednoznačně 3:0. Jenže v poslední třetině dovolili Jihočechům snížit, a nakonec museli o výhru bojovat až do samotného závěru.

Nejproduktivnějším hráčem Rebelů je David Dvořáček (4+7). S těsným odstupem jsou za ním „devítibodoví“ kapitán Lukáš Endál (4+5), nejlepší střelec týmu Lukáš Havel (7+2) a nejlepší nahrávač Petr Polodna (1+8). V obraně hrají prim zkušený Tomáš Kolafa (1+3, +5) a mladík Karol Korim (1+5, +6) . V brance se vystřídali už tři gólmani. Nejvíce prostoru, 12 zápasů, dostává devatenáctiletý Daniel Dolejš (2,75 br/zápas, úspěšnost 92,37%). Třikrát nastoupil Petr Opršal a dvakrát výpomoc z extraligového Hradce Králové Ondřej Kacetl. Trenéry Rebelů jsou Petr Mička a Richard Cachnín.

HC AZ Havířov

AZ hrál v pondělí doma proti Jihlavě a jak průběh, tak výsledek ukázal, že se naprosto naplnila předzápasová očekávání. Na ledě K&K Pneu arény se představil jednoznačně nejkvalitnější soupeř dosavadního průběhu 1. ligy a po zásluze si díky výhře 5:3 odvezl tři body. Havířov sice nebyl zcela bez šancí, dokonce svého soupeře přestřílel, jenže Dukla dokázala využít několika okének v jeho obraně a na každé snížení rychle zareagovat dalším brankovým úderem.

Brankově se prosadili po krásné samostatné akci Jaroslav Koma, a v přesilovkách Rostislav Marosz a David Klimša. Právě ve využívání přesilovek se svěřenci trenéra Jana Danečka zlepšili. Ale zatímco proti Berounu a v Budějovicích to přineslo bodový zisk, na Jihlavu to bylo málo.

Podle informace manažera Patrika Rimmela bude proto chtít tým přivézt nějaký bod právě z H. Brodu. Do sestavy by se měl po nemoci vrátit junior Erik Němec, naopak s týmem už nepocestuje Honza Kolařík, se kterým dnes klub ukončil spolupráci.

Vzájemná utkání

Oba soupeři se setkali ve druhém kole v K&K Pneu aréně, a po vyrovnaném průběhu si rozdělili body v poměru 2:1 pro Havířov.

AZ Havířov – HC Havlíčkův Brod 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 11. Jakúbek (Šlahař), 29. Sztefek (Pechanec, Koma), 63. Bezuška (Vosátko) – 28. Berger (Rytnauer, Endál), 42. Endál (Rytnauer, Berger). Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:32. Diváci: 2 253.

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Opršal) – Kolafa, Zdráhal, Jank, Vágner "A", Semrád, Korím, Zítka – Havel, Polodna "A", Berger – Rytnauer "C", Říha, Drtina – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Stehlík, Rybalkin.

HC AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Roupec, Graca, Krisl, Klimíček, Koma – Kanko, Pechanec, Sztefek – J.Daneček, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Maruna – Škumát, Marosz, Kolařík - M.Rimmel.

Přehled zápasů 15. kola (středa 20. října 2013):

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC AZ Havířov 2010 (17:30)
HC Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč (17:30)
BK Mladá Boleslav - SK Kadaň (17:30)
HC Most - HC Berounští Medvědi (17:30)
HC Benátky nad Jizerou - HC Dukla Jihlava (17:30)
HC Olomouc - Salith Šumperk (18:00)
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Stadion Litoměřice (18:00)