Vítězná série juniorů pokračuje i po utkání s Kladnem

Petr Miklas | 18.01.2019

Dnes junioři odehráli 12. kolo DHL extraligy juniorů, když na ledě GASCONTROL Arény přivítali Rytíře z Kladna. Po krátkém oťukávání se začaly padat branky, jako první se prosadil AZ, konkrétně Vojtěch Pindel. Kladno dvěma góly získalo vedení na svou stranu. Ve druhé části Havířov zásluhou Ernesta Bochnaka srovnal a ve třetí třetině znovu vedl, když se prosadil Dominik Pawliczek. Kladno sice dokázalo znovu srovnat, ale na gól Davida Zdeňka už odpověď nenašlo, ani při hře bez brankáře v závěru třetí třetiny. V prodloužení nadstavby branka nepadla a o majiteli bodu navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty rozhodl v páté sérii hostující Tomáš Bernat. AZ tedy získal 3 body, Kladno si z Havířova odváží jeden. Juniory Havířova čeká další utkání už zítra ve 14 hodin, když hostí Mladou Boleslav.

DHL Extraliga juniorů - 32.kolo pá 18.1.18:00
AZ Residomo Havířov - Rytíř Kladno
4:3
(1:2, 1:0, 2:1 - N 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Pindel (Pavelek, Kylnar), 35. Bochnak (Kylnar, Pindel), 43. Pawliczek (Zdeněk, Mastič), 58. Zdeněk (Tomeček, Szturc) – 9. Rendla (Bláha M.), 14. Bláha O. (Flachs, Filip), 53. Bláha O. (Štrombach), rozhodující nájezd Bernat. Rozhodčí: Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 68. Střely na branku: 39:44 (10:17, 13:11, 14:14, 2:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Zdeněk, Uhlíř, Pavelek, Grygar, Koubek, Ševěček, Thiel – Béreš, Pindel "A", Juhász, Szturc G., Pawliczek "C", Mastič, Kylnar, Bochnak, Tomeček, Dufek
Rytíř Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák "A", Flachs, Zíka, Zich "A" – Hašek, Bernat, Bláha M, Bláha O., Husarik "C", Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

Oba celky se ze začátku oťukávaly a dlouho nebyla k vidění kloudná akce. V 6. minutě ale padl první gól, úspěšným střelcem byl domácí Vojtěch Pindel, jenž šikovně tečoval Pavelkovu střelu od modré. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, když Martin Bláha chytrou přihrávkou zpoza branky našel volného Matyáše Rendlu, kterému stačilo trefit poloodkrytou branku.

Ve 14. minutě už Rytíři vedli, když Ondřej Bláha krásně tečoval Flachsovu střelu od modré čáry. Ve zbytku třetiny bylo Kladno lepším týmem a domácí hráči se téměř k ničemu nedostali. Po první části tak platil stav 1:2.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří si zahráli přesilovku, ale ta se jim moc nepovedla. Ve 24. minutě mohl vyrovnat Juhász, který jel sám na Jirouška, prohodil si puk mezi bruslemi a zakončil na vyrážečku, jenže gólman hostí svůj tým podržel.

Ve 33. minutě mohli své vedení navýšit hosté, když jeli Filip se Štrombachem 2 na 1, vyměnili si puk a prvně jmenovaný zakončil, ale měl smůlu, protože Štipčák se rychle přesunul a zastavil puk vyrážečkou. Ve 35. minutě vyrovnal Ernest Bochnak, jenž po závaru před Jirouškovou brankou poslal puk do sítě.

Vstřelená branka domácí hráče povzbudila, měli trochu více ze hry, ale další gól nepřidali. Po čtyřiceti minutách to bylo 2:2.

Ve třetí části byl k vidění boj do poslední vteřiny. Ve 43. minutě šel AZ do vedení, když Zdeňkův takřka fotbalový lob od modré čáry tečoval Dominik Pawliczek. O deset minut později bylo znovu vyrovnáno, protože Štrombach poslal do úniku Ondřeje Bláhu, jenž po blafáku posla puk bekhendem mezi Štipčákovy betony.

Jenže v 58 minutě vrátil Havířovu vedení David Zdeněk, když dorazil Tomečkovu ránu z první. Hosté zkusili v závěru power-play, ale vyrovnat nedokázali. AZ tak bral tři body za vítězství 4:3 a mohl získat další v nadstavbě.

V prodloužení nadstavby měli dvě gólovky hosté, ale Husarik trefil jen pravou tyč Štipčákovy branky a Ondřej Bláha zblízka minul branku AZetu. Na druhé straně mohl skórovat 9 vteřin před koncem prodloužení Pawliczek, ale jeden z hostujících hráčů jeho střelu v rozhodujícím momentu ztečoval do ochranné sítě.

O bodu navíc se tak muselo rozhodovat v samostatných nájezdech. Ty byly velice dramatické, nakonec je v poměru 1:2 vyhráli hosté, když v páté sérii překonal Štipčáka střelou mezi betony Tomáš Bernat. Na jeho branku nenašel odpověď Pindel a Rytíři získali alespoň bod útěchy.

Juniorka AZetu odehraje své další utkání už zítra ve 14 hodin na domácím ledě proti Mladé Boleslavi.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): Jsem rád, že jsme udrželi vítěznou sérii. Před zápasem jsme měli takové dilema, protože jsme věděli, že nebude hrát Bambula, bez kterého jsme ještě nevyhráli. Jsem strašně rád, že jsme to prokletí prolomili a vyhráli jsme. Kluci bojovali a utkání zvládli, i když Kladno je kvalitní soupeř, kterého je těžké porazit. V podstatě jsme se tím dostali do hry o play-off, což možná ty kluky nabudí, když budou před sebou vidět možnost hrát s těmi lepšími týmy. Doufám, že zítra zopakujeme dnešní výkon a utrhneme nějaké body.