AZ Havířov

AZ vyhrál na jihu Čech, série se vrací do Havířova

Tomáš Vlček | 08.03.2019

Čtvrtfinálová série play-off Chance ligy mezi AZetem a Motorem dnes pokračovala na jihu Čech pátým utkáním. Havířovští hokejisté, díky výbornému kolektivnímu výkonu a brankám Kotaly, Gřeše a Bednáře, odrazili první mečbol soupeře a po výhře 3:2 se série opět přesune na havířovský led. Šesté utkání uvidí Gascontrol Aréna v neděli od 16:00.

CHANCE LIGA - ČF 5 pá 8.3.17:30
ČEZ Motor České Budějovice - AZ Residomo Havířov
2:3
(0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Doležal, Kutlák) – 4. Kotala (F. Seman, Rehuš), 7. Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 29. L. Bednář (Maruna, Haas). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6.338. Střely na branku: 29:24 (10:9, 11:10, 8:5). Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 32:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Pýcha, Plášil, Kutlák, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Babka, Čermák, Gilbert – M. Novák, R. Přikryl, Endál – Beránek, Doktor, Heřman.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Jako první se ke střele osmělili hostující hráči, ale Bořuta Kváču u levé tyče nenachytal. Do první opravdu vážnější šance zápasu se dostal ve 2. minutě domácí Doležal, ale po svém elegantním obkroužení hostující svatyně nedokázal usměrnit kotouč do poloodkryté branky. Ve 4. minutě rozesmutněl Budvar arénu hostující Jakub Kotala, který po vyjetí zpoza Kváčovy branky vstřelil zblízka bekhendem úvodní branku zápasu. A po chvilce bylo pro domácí ještě hůř. Zatímco Seman ještě nevyužil svou šanci při diskutabilním vyloučení domácího Heřmana, tak Tomáš Greš již byl úspěšnější. Lehce tečoval prudkou střelu Bořuty od modré čáry a překonal tak podruhé domácího brankáře. V dalším průběhu třetiny se dosavadním průběhem zápasu opařený Motor nepříliš úspěšně pokoušel usadit v pásmu soupeře. V 15. minutě ale domácí uzamkli Havířovské v jejich obranném pásmu na delší čas, ale hostující obrana v čele s brankářem Bláhou byla pozorná. Minutu před koncem první třetiny vytasil Kváča výtečný zákrok při zajímavém přečíslení hostí. A když v poslední minutě Doležal po rychlé akci z levé strany nemířil přesně, odcházeli domácí do šaten s dvougólovým mankem.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem v přesilovce. Zejména obě Karabáčkovy šance volaly po gólu. Následující přesilovku již domácí hokejisté přetavili v toužebný první gól, když křížnou Doležalovu přihrávku nekompromisně využil Cody Bradley. V 25. minutě ujel budějovické obraně Maruna, ale na Kváčovu lapačku nevyzrál. Další z havířovských rychlých přečíslení využil ve 29. minutě Lukáš Bednář, který po křížné Marunově příhře pověsil kotouč pod horní tyčku domácí svatyně. Zaskočení domácí neodehráli dobře dvě po sobě jdoucí přesilovky. Naopak, největší šancí ke vstřelení gólu byla hostující pumelice do Kváčovy masky, po níž zůstal domácí brankář viditelně otřesen. V 35. minutě prokličkoval až před budějovickou branku Veselý, ale domácí brankář zůstal klidný a šanci zlikvidoval. Čtyři minuty před koncem druhé periody ubránili Budějovičtí takřka minutové dvojnásobné oslabení, během kterého Havířovští tvrdě, ale nepřesně ostřelovali budějovickou branku. V samém závěru se do slibných střeleckých příležitostí probíjeli Karabáček a po něm Endál, ale Bláha byl pozorný.

Do třetí třetiny vtrhli Budejovičtí bojovně naladěni. Ve 42. minutě snížil stav utkání při přečíslení hostující obrany Cody Bradley, který usměrnil za Bláhova záda přesnou Doležalovu nahrávku. V dalším průběhu třetiny se domácí pokoušeli usadit v útočném pásmu, ale dobře organizovaná havířovská obrana jim v tom úspěšně bránila. V 48. minutě nastřelil Pýcha tyčku Bláhovy svatyně. I nadále pokračoval mírný tlak budějovického týmu, ale hostující obrana nepouštěla domácí hráče do nebezpečných střeleckých příležitostí. V 54. minutě se domácím naskytla velká příležitost ke srovnání skóre v podobě přesilového hry. V jejím průběhu měl největší šanci Karabáček, který stál tváří v tvář Hostujícímu Bláhovi, ale nepřelstil jej. Necelé dvě minuty před koncem zavelel domácí lodivod ke hře bez brankáře, ale houževnatě bojující hosté cenné jednobrankové vítězství uhájili, když pár vteřin před koncem Pavlinova dělovka orazítkovala horní tyčku.

Ohlasy k utkání


Václav Prospal (České Budějovice): V jakékoliv lize, v jakémkoliv play-off, jakmile budeš mít v týmu pasažéry a nebudeš připravený hrát od první minuty, neuspěješ. Stejně jako dneska. Nám hrála jedna lajna. Víc k tomu nemám co říct.


Jiří Režnar (Havířov): Jsme rádi, že se nám povedlo zápas urvat. Nechali jsme se vyloupit doma, aspoň jedno utkání jsme si tam zasloužili vyhrát. Naši hráči se ale nepodělali, tentokrát loupili oni a díky tomu vracíme sérii do Havířova.

Instagram Youtube