AZ Havířov

Dlouho vyrovnaný zápas ve Vsetíně rozhodla až třetí třetina

Tomáš Vlček | 13.01.2020

41. zápas letošního ročníku Chance ligy sehráli dnes havířovští hokejisté na vsetínském ledě. V první třetině dokázali, díky Lukáši Bednářovi v oslabení, odpovědět na vedoucí gól domácích. Ve druhé třetině chvílemi tahali za delší provaz, ale ve třetí Valaši třemi góly strhli zápas na svou stranu. Další utkání sehraje AZ už ve středu doma proti Litoměřicím.

CHANCE LIGA - 41.kolo po 13.1.17:30
VHK Vsetín - AZ Residomo Havířov
4:1
(1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Březina (J. Drtina, D. Tůma), 43. Březina (D. Tůma, Pechanec), 43. Procházka (Gorčík, J. Drtina), 57. D. Tůma (Pechanec, J. Drtina) – 18. L. Bednář (E. Němec). Rozhodčí: Barek, Cabák – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:4, navíc Kotala (HAV) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2.410. Střely na branku: 35:21 (17:7, 7:7, 11:7). Zblokované střely: 11:16. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

VHK Vsetín: Gába – Slováček (A), Teper, Hryciow, J. Drtina (A), Ondračka, Jeřábek, Hunkes – Jonák (C), Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – L. Volf, Šilhavý, Vítek.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Malina (A), Nepokoj, Dajčar, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar, Ševěček – Kotala, L. Bednář (A), O. Procházka – Doktor, E. Němec, Bambula – Pawliczek, Maruna (C), Dvořák – Fridrich, Cihlář, Horváth.

Úvodní minuty souboje Vsetína s Havířovem přinesly vyrovnaný hokej bez větších brankových příležitostí. Do první vážnější příležitosti se dostal domácí Martin Procházka, když si dokázal kličkou obehrát bránícího Malinu a pálil na branku, tu však netrefil. Havířov mohl otevřít skóre po přečíslení dva na jednoho, které vedl Kachyňa a předložil kotouč Kotalovi, nejproduktivnější hráč Azetu ovšem na Gábu nevyzrál. Chvíli poté se z první branky v utkání radovali domácí. Obránce Drtina zavezl kotouč do havířovského pásma a zpoza branky jej předložil David Březinovi, ten nikým nehlídaný najel mezi kruhy a střelou k tyči překonal havířovského brankáře. Vsetín byl v tu chvíli na koni a vynutil si i přesilovou hru v pěti proti třem, v té mohl vsetínské vedení po přihrávce Tepera navýšit Rehuš, ale z voleje trefil pouze brankáře Stezku.

V plném počtu hráčů pak mohl za Azet srovnat Bambula, jenž využil chyby vsetínského obránce na modré čáře a rozjel se vstříc Gábovi, vsetínský brankář ovšem zachoval klidnou hlavu a havířovského nájezdníka vychytal. Slezanům se však přeci jen podařilo vyrovnat a to při vlastním oslabení. Ze středního pásma se do vsetínské třetiny rozjel Lukáš Bednář a ač byl otravován dvěma bránícími hráči, dokázal bekhendem zakončit do pravého růžku vsetínské branky. Po prvních dvaceti minutách tak na Lapači platil vyrovnaný stav 1:1.

Druhá třetina nepřinesla tolik brankových příležitostí jako ta první. Přesilové hry si tentokrát vyzkoušeli hosté ze Slezska, ale v plnohodnotných početních výhodách byli prakticky neškodní. Výjimku potvrzující pravidlo představovala spolupráce Němce s Kotalou, kterou však Gába dokázal pohotovým zákrokem zneškodnit. Za Vsetín mohl po perfektní přihrávce Slováčka udeřit Jonák, v samostatném úniku mířil mezi Stezkovy betony, ovšem havířovský brankář dokázal včas reagovat. Na druhé straně se pak po chybě v rozehrávce snažil procpat kotouč za Gábu Bambula, ale ani napodruhé v tutové příležitosti nebyl úspěšný. Ve druhé třetině tak více než dvě tisícovky diváků čekalo na branku marně.

Havířov zahajoval třetí třetinu v početní výhodě, kterou si přenášel ze závěru té předcházející. Vsetín se ovšem i třetí přesilové hře soupeře ubránil a pak zasadil rozhodující ránu. Nejprve se podruhé v utkání prosadil David Březina, jehož povedenému důrazu na brankovišti předcházela dobrá práce od Tůmy, jenž dopravil kotouč do nebezpečného prostoru z pravého křídla. Neuplynula ani půlminuta a Vsetín se radoval potřetí. Tentokrát se zrodila povedená souhra, která začala ve středním pásmu u Drtiny, od něj si kotouč na modré čáře převzal Gorčík a všiml si najetého Martina Procházky, jenž v tváří v tvář Stezkovi skóroval prudkou střelou nad lapačku. Vsetín rychle získaný dvoubrankový náskok uklidnil, a i když se musel ještě jednou bránit početní výhodě soupeře, měl průběh třetí třetiny pod kontrolou. Definitivní pojistku pak při přesilové hře Vsetína přidal David Tůma, jenž zcela sám před brankovištěm zužitkoval povedenou přihrávku od Pechance.

Vsetín se po výhře posunul na  2. místo, AZ zůstává v v tabulce 6.

Ohlasy k utkání


Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): Prví třetina byla jakž takž, druhou dvacetiminutovku jsme nehráli dobře. Havířov v ní byl lepší, sinější v osobních soubojích. Ve třetí třetině po druhém gólu jsme utkání dohráli dobře. Ale za stavu 1:1 to mohlo dopadnout jakkoliv, takže jsme rádi, že jsme zápas zvládli za tři body.


Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Chtěl bych pochválit kluky. Zní to blbě, když jsme prohráli 1:4, ale dvě třetiny jsme hráli velice dobře, v té třetí nám tam během minutky spadly dva góly. Takové kontroverzní rozhodnutí. Bohužel to bylo 3:1, pak jsme dostali čtvrtý gól. Jedeme domů s prázdnou a musíme se připravit na středu.

Instagram Youtube