Junioři nestačili na rakouský Salzburg

Josef Nudera | 01.10.2022

Akademie Salzburgu je proslulá svou kvalitou a o tom se přesvědčili i junioři AZetu. Ti odehráli další kolo Ligy juniorů proti tamnímu EC Red Bull Salzburg. Domácí měli utkání po celou dobu pod kontrolou, postupně si vybojovali náskok 6:0, využili i dvě přesilové hry. Jedinou branku Havířova vstřelil 29 sekund před koncem utkání Mateusz Siekierka. Junioři prohráli počtvrté za sebou a na tříbodový zisk stále čekají. Šanci vybojovat body budou mít už tuto neděli 2. 10. 2022 na ledě Českých Budějovic.

Liga juniorů - 5.kolo so 1.10.18:00
EC Red Bull Salzburg - AZ Havířov
6:1
(0:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 28. Simek (Gruber, Kerbel), 28. Samanski (Zelenov, Lexer), 32. Simek (Gruber, Juric), 45. Kerbel (Zelenov, Gruber), 47. Lexer (Juric, Kerbel), 58. Wurzer (Juric, Kauhanen) – 60. Siekierka (Lajoš). Rozhodčí: Andreas Huber, Patrick Kalb — Ricardo-Adriano Jäger, Marcel Müller. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 11. Střely na branku: 42:24 (13:5, 15:9, 14:10). Průběh utkání: 6:0, 6:1.

EC Red Bull Salzburg: A. Lamp — J. Kauhanen, J. Gruber, A. Rebernig, M. Lexer, R. Gruber — M. Wurzer, N. Samanski, N. Juric, F. Kerbel, B. Bürgelt, M. Mackner, D. Simek, V. Zelenov
AZ Havířov: F. Hořejší (od 47. T. Maňásek) — O. Wlodara, M. Bílek, J. Valouch, J. Gřegoř, M. Brančík, A. Kreutz, J. Kalina — A. David, J. Plevka, D. Kolat, P. Pohl, P. Mikula, J. Lipka, L. Lajoš, P. Ungr, M. Siekierka, J. Urbančík, V. Jelének, P. Makovec

Na juniory čekal v sobotu těžký úkol, a to poměřit své síly s rakouským Salzburgem. V první třetině to byl po výsledkové stránce vyrovnaný hokej, jelikož se ani jeden z týmů gólově neprosadil. I tak, ale byl domácí Salzburg aktivnější, dokázal Havířov přestřílet 13:5.

V druhé třetině se sice rozdíl v počtu střel trochu snížil, ale domácí začali úřadovat brankově. Ve 28. minutě využil přesilovou hru 5 na 4 Denis Simek – 1:0. Na jeho branku reagoval o 33 sekund později Noah Samanski, který navýšil na 2:0. Netrvalo to dlouho a domácí Salzburg se radoval ve druhé třetině ještě jednou. Ve 32. minutě rozjásal svůj tým svou druhou brankou v utkání Denis Simek – 3:0.

Rakouský celek pokračoval v dobrém výkonu i ve třetí třetině. Ve 45. minutě se prosadil Felix Kerbel – 4:0. A když ve 47. minutě dokázal využít přesilovou hru Salzburgu Matthias Lexer a navýšit na 5:0, znamenalo to odchod havířovského brankáře Filipa Hořejšího a nástup Tomáše Maňáska.

Domácí dokázal v 58. minutě navýšit na 6:0 brankou Maxmiliana Wurzera a už to vypadalo, že se AZetu nepodaří ani kosmeticky výsledek utkání upravit. To se ale nakonec stalo. Do konce utkání chybělo 29 sekund, když po přihrávce Lukáše Lajoše prostřelil domácího brankáře Lampa Mateusz Siekierka – 6:1.

Havířov si připsal čtvrtou prohru v řadě a stále čeká na první tříbodové utkání v sezoně. Další šanci bude mít juniorka AZetu v neděli 2. 10. 2022, kdy pokračuje v tripu, a představí se na ledě Českých Budějovic.