V utkání juniorů proti Salzburgu bylo prakticky hotovo už po první třetině

Lukáš Jandora | 17.12.2022

Hosté z Rakouska přijeli do Havířova jako favorit utkání, už po pár minutách hry nenechali nikoho na pochybách, že všechny tři body si odvezou za hranice České republiky. Už první třetina určila směr utkání, ve kterém se domácí sice snažili, však na mnohem hokejovější hosty to bylo málo...

Liga juniorů - 24.kolo so 17.12.14:00
AZ Havířov - EC Red Bull Salzburg
1:6
(0:4, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 35. Urbančík (Lajoš, Plevka) – 3. Assavolyuk (Ziesche, Zelenov), 9. Sumpf (Zelenov, Bosecker), 10. Burgelt (Mackner, Weber), 18. Simek (Samanski, Duller), 55. Duller (Assavolyuk, Bosecker), 56. Ziesche (Zelenov, Assavolyuk). Rozhodčí: Michal Vengřín, Filip Návrat. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.

AZ Havířov: Smolka (21. Michalík) – Bílek (A), Valouch, Wlodara, Maršálek, Brančík, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Jelének, Mikula, Ungr, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Makovec (A), Pohl, David
EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Weber, Kirchebner, Bosecker, Gruber, Duller – Simek, Mackner, Assavolyuk, Samanski, Vinzens, Ziesche, Sumpf, Zelenov, Burgelt, Hupach

Utkání, ve kterém byli hosté papírovým favoritem, mělo od úvodních vteřin jednoznačný průběh. Hosté svou roli potvrzovali prakticky od úvodního buly, o vítězi bylo rozhodnuto už po první třetině, která skončila 0:4.

V té druhé se havířovští borci snažili, nic nezabalili, odměnou jim byla branka Jakuba Urbančíka, který snížil na 1:4

Hosté z Rakouska si však své vítězství velmi zkušeně pohlídali, už od druhé třetiny hráli prakticky to, co potřebovali, skóre navíc ještě kosmeticky upravili, to když v 55. a 56. minutě vstřelili 5. a 6. gól v utkání. Těch branek by bylo možná i více, však domácí podržel gólman Michalík, který do utkání naskočil od druhé třetiny.

Celkové skóre zápasu je tedy 1:6, hosté si do Rakouska, po velmi zasněžených silnicích, odvážejí zasloužené 3 body...