AZ dokázal i přes nepříznivý vývoj zápas s Mostem otočit

Petr Blakala, David Motloch | 02.11.2013

V sobotu 2. 11. se odehrálo další kolo druhé nejvyšší soutěže, ve kterém Havířov hostil soupeře z Mostu. Azet již jednou proti tomuto soupeři padl těsným rozdílem a i v dnešním utkání se dostali jako první do vedení právě hosté. Ale Havířovští dokázali otočit vývoj zápasu na svou stranu, když druhou část hry ovládli v poměru 3:1. Vítězství havířovského celku potvrdili ve třetí třetině Marosz a do prázdné branky Škumát. Azet si tak po výhře 5:2 připisuje další tři cenné body do tabulky.

1. liga - 18.kolo so 2.11.17:00
AZ Havířov - HC Most
5:2
(0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Maruna (Roupec, Daneček J.), 34. Koma (Říčka, Vosátko), 37. Šedivý (Vosátko), 51. Marosz (Šedivý, Rimmel), 59. Škumát (Koma) – 20. Zavřel (Tauš, Volke), 24. Charousek (Zavřel, Vlček). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:6, navíc Tůma 5+DKU. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2 112. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
AZ Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Roupec, Krisl, Koma, Graca, Rimmel P., Klimíček – Sztefek, Němec, Šedivý – Daneček J., Šlahař, Jakúbek – Klimša, Říčka, Maruna – Škumát, Marosz, Rimmel M.
HC Most: Volke – Charousek, Kasal, Čížek, Pavelka, Drtil, Tůma, Slavík – Bojer, Smolka, Tauš – Palaščák, Slavíček, Sedláček – Kafan, Gerhát, Andres – Marek, Zavřel, Vlček

Vstup do dnešního utkání měli jednoznačně lepší domácí hráči, kteří se ihned po vyhraném vhazování tlačili do koncovky. První třetinu zdobily velmi pohledné akce. Ty se naskytly spíše na straně Havířova, který měl také několik gólových akcí, avšak puk za brankovou čárou neskončil. V 5. minutě se do velké šance dostali Němec se Šedivým. Ti se protlačili do přečíslení, jenže po zakončení poskakoval kotouč jen okolo branky mosteckého Volkeho. Na druhé straně to byl Smolka, který osamocený nevyzrál na Lukáše Danečka. V první dvacetiminutovce diváci viděli dvě vyloučení. Jedno na straně domácích a jedno na straně hostů. I přes početní převahu Havířova se Most dostal do protiútoku a Marek Zavřel po pěkné kličce otevřel skóre dnešního klání. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 ve prospěch Mostu.

Druhá třetina byla již o něčem zcela jiném. Mostečtí sice navýšili své vedení a odskočili domácím na rozdíl dvou branek, když se ve 24. minutě trefil Kamil Charousek, jenže pak přišla branková smršť Havířova. O snížení se postaral Jan Maruna, který dostal přesnou přihrávku a tu umístil do horního rohu Volkeho branky. O minutu později využil přesilovou hru Azetu Jaroslav Koma, který zpracoval rychlou přihrávku u modré čáry a poté našel mezeru mezi lapačkou a betonem mosteckého brankáře. Po tomto gólu vznikla pořádná mela mezi Tůmou, který zahodil rukavice a pustil se do Rimmela. Tůma vyfasoval trest až do konce utkání. Do vedení pak poslal Havířov Ondrej Šedivý, který v úniku našel skulinu mezi betony brankáře. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro domácí.

V poslední části hry mohli místní fanoušci vidět pár pohledných akcí, které zaváněly brankou. Ta pravá radost přišla až při využité přesilové hře, kdy se prosadila posila Azetu Rostislav Marosz. Ten se nemýlil když zakončil pohlednou kombinaci domácích. V závěru si hosté, po vyloučení havířovského Němce, vyžádali oddechový čas a zkusili to bez brankáře. To jim však nepomohlo od inkasování páté branky, kterou přidal Miroslav Škumát a zpečetil tak výhru Havířova. Ten tak jednak získal cenné tři body, ale také v letošní sezoně poprvé nastřílel v jednom utkání pět branek.

Jan Daneček (AZ Havířov): Věděli jsme, že Most má poslední dobou dobré vstupy do utkání, přesto jsme nechali soupeře utéct do dvoubrankového náskoku. V šatně jsem klukům řekl, že pokud vstřelíme branku, bude rázem převaha na naší straně a zápas budeme moct otočit. To se nakonec potvrdilo a nastříleli jsme pět branek, což se nám za celou sezónu ještě nepovedlo. Rád bych toto vítězství potvrdil středeční výhrou v moravskoslezském derby se Šumperkem, protože nám schází na dobře odehrané zápasy navazovat.

Leo Gudas (HC Most): My jsme sice potvrdili dobré vstupy do utkání, ale po druhé vstřelené brance jsme polevili. Soupeř toho využil a dokázal zápas otočit. V závěru zápasu sice už nebyl pro nás vývoj příznivý, přesto jsme zkusili power play, abychom rychle vstřelili kontaktní branku. To se nám ovšem nepovedlo.