AZ doma těsně podlehl Kopřivnici

Petr Miklas | 05.10.2022

Hráčům AZetu nevyšel vstup do utkání, když už po sedmi minutách prohrávali 0:3. Ještě v první třetině sice dokázali snížit, když se trefil Jiří Zdeněk, ale ve druhé třetině Kopřivnice odskočila do vedení 1:4. Havířov ve třetí třetině zabral a díky dvěma gólům Jakuba Apolenáře se dostal na dostřel. Jenže hosté už své vedení udrželi, nepomohla ani přesilovka a hra AZetu bez brankáře v závěru utkání.

2. liga - 4.kolo st 5.10.17:00
AZ Havířov - HC Kopřivnice
3:4
(1:3, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Zdeněk (Kunc, Mrva), 44. Apolenář (Antoníček, Ćmiel), 45. Apolenář (Ćmiel) – 3. Marek (Pargáč, Mach), 6. Fojtík (Velecký, Marek), 8. Indrst, 34. Pargáč (Mach). Rozhodčí: Václav Šutara – Michal Vengřín, Dominik Klimek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Střely na branku: 47:20 (15:10, 17:5, 15:5) Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.

AZ Havířov: Štipčák (od 8. Šindelka) – Dudáš "C", Kuboš, Kunc, Havlík, Ščurek, Mrowiec, Bílek – Mrva "A", Zdeněk "A", Spratek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Routa, Kofroň, Tvrdý – Krupa, Urbančík, Sekierka
HC Kopřivnice: Baldik (od 4. Kubáň) – Bail, Bartošák, Ficek, Marek, Dluhoš, Hrůzek, Petrek – Häring, Pargáč, Gola, Kleniar, Indrst, Velecký, Pindel "A", Fojtík, Sluštík "C", Mach, Brodek, Pavlík

První třetina přinesla mnoho zajímavého. Už po dvou minutách hry otevřel skóre utkání Miroslav Marek, byla to první střela na branku ze strany hostí, kdy útočník Kopřivnice posílal puk do poloodkryté branky.

V polovině 4. minuty došlo ke zranění brankáře hostí Jana Baldika, jenž byl zasažen pukem někam do obličeje a musel být vystřídán. Jeho místo zaujal Andreas Kubáň.

V 6. minutě Kopřivnice využila přesilovku, když Filip Fojtík zakončil kombinaci s Veleckým a Markem. Na začátku 8. minuty už to bylo 0:3, protože Filip Indrst poslal puk odrazem za Štipčákova záda a ukončil tím působení domácího brankáře v utkání. Místo Marka Štipčáka nastoupil Martin Šindelka.

Ve 12. minutě se prosadili i domácí hráči, když Kuncovu střelu od modré Kubáň vyrazil, ale na dorážku Jiřího Zdeňka už byl krátký. Po první části tak platilo skóre 1:3.

Druhá část přinesla dost šancí, ale jen jednu branku. Své gólovky neproměnili hostující Ficek ve 22. minutě a Mrowiec na druhé straně o minutu později. Ve 34. přidal čtvrtou branku Kopřivnice Jiří Pargáč, jenž zakončil zužitkoval pěknou Machovu přihrávku.

Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 1:4.

Třetí třetina patřila AZetu. Svého soupeře přehrával i přestřílel a hlavně vstřelil dvě branky. Obě měl na svědomí Jakub Apolenář. První ve 44. minutě, druhou v čase 44:44, přičemž na dresu nosí číslo 44.

Jak branky padly? V prvním případě Jakub dorážel puk po Antoníčkově střele, trefil přesně levý horní růžek Kubáňovy branky. Druhá branka padla po vyhraném vhazování, kdy Jakub mířil do opačného růžku.

Jenže další gól už nepadl, i když AZ v závěru hrál bez brankáře a měl k tomu přesilovku.

Havířov si tak připsal druhou domácí prohru. Další utkání sehrají naši hráči v sobotu 8.10. na ledě GASCONTROL Arény proti Žďáru nad Sázavou. Utkání začíná v 17:00.