AZ překonal Dolejše jen jednou a Poruba si odváží tři body

Petr Miklas | 10.12.2018

Hostující hráči totiž dokázali skórovat dvakrát, první branku dal ve 30. minutě Michal Vymazal. Na jeho trefu odpověděl o čtyři minuty později Branislav Rehuš, ale pak už AZ gól nedal, přestože si dokázal vytvořit tlak i pěkné šance. Daniel Dolejš svým výborným výkonem pomohl Porubě ke tříbodovému zisku, který vystřelil v 58. minutě Jan Káňa. Další utkání sehraje AZ ve středu 12.12. ve Vsetíně.

CHANCE LIGA - 33.kolo po 10.12.18:00
AZ Residomo Havířov - HC RT TORAX Poruba
1:2
(0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Rehuš (Mrowiec, O. Procházka) – 30. Vymazal (Guman), 58. J. Káňa (Guman, Ovčačík). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2, navíc Káňa (POR) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 1187. Střely na branku: 34:23 (7:13, 12:4, 15:7). Zblokované střely: 3:11. Vhazování: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Dudek, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov, Maruna – Juhász, Cihlář, Macuh.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Matějíček, Padrnos, Černý, Pastor – Guman, J. Káňa, Dufek – Kanko, Vymazal, Fojtík – Ollender, Pytlík, Jankovský.

Po opatrném úvodu utkání bylo hned v první desetiminutovce k vidění několik gólových příležitostí. Ve 3. minutě to byl ještě spíše náznak, když hostující Ollender hledal Káňu, ale ten těsně minul letící puk. V 7. minutě už musel Bláha řešit během krátké chvíle prudkou střelu Ovčačíka z levého kruhu a následně velké šance Gumana a Káni na svém brankovišti. Z protiútoku měl před sebou odkrytou branku Kotala, ale mířil nad horní tyč!

Ve 12. minutě dostal přihrávku do druhé vlny Kanko a jeho bekhendové zakončení lízlo boční síťku havířovské branky. Na druhé straně byl Dolejš spolehlivý při zakončeních Dudka a Procházky z mezikruží. Od 14. minuty měli hosté k dispozici přesilovku, ale moc nebezpeční v ní nebyli. V 19. minutě se dostal za havířovskou obranu Ollender, ale jeho zakončení mezi betony si Bláha pohlídal. Pak hráli hosté svou druhou přesilovku, ale unikl jim Rehuš, a protože byl při svém zakončení faulován, jejich početní výhoda tím skončila.

Druhou třetinu naproti tomu začali aktivněji domácí, jenže ani Procházka dvakrát, ani chvíli po něm Veselý své slušné šance nevyužili. Pak měl v další porubské přesilovce možnost Pytlík, ale Bláha svým pravým betonem jeho střelu vyrazil. Od 28. minuty měl i AZ možnost hrát poprvé regulérní přesilovku. Bednář v ní nemířil z levého kruhu přesně, ale pak především vychytal Bořutu lapačkou Dolejš. A protože v závěru početní výhody zlikvidoval Dolejš i nebezpečnou střelu Kotaly, přišel trest na druhé straně.

Michal Vymazal těsně před polovinou utkání napřáhl hned po přejetí útočné modré čáry a jeho bomba zapadla přesně k pravé Bláhově tyči – 0:1. Hosté měli po vstřelené brance chvíli navrch, ale ve 34. minutě už bylo opět srovnáno. Branislav Rehuš si vyměnil na útočné modré puk s Mrowiecem, a pak přesnou střelou z mezikruží k pravé tyči překonal Dolejše – 1:1. Ve zbytku druhé třetiny to pak byli domácí, kdo měl výrazně blíže ke druhému gólu. Žukenov se dostal sám před Dolejše, ale puk mu sklouzl z čepele, Matai protečoval Marunovu nabídku těsně vedle a v další šanci jej pak vychytal Dolejš.

Také třetí třetina se nesla ve znamení herní a střelecké převahy AZetu. Hosta však držel Dolejš. Nejprve nepropustil puk za svá záda při náporu Veselého a Žukenova na svém brankovišti a pak v 50. minutě znovu zachránil svůj tým při šancích vytvořených Kotalou pro Žukenova. Hosté kontrovali jen při své přesilovce od 52. minuty, ale Bláha dorážku Vymazala po Kankově střele také pokryl.

Zápas směřoval ke svému konci, a když už to vypadalo, že skončí remízou, udeřili opět hosté. Jan Káňa dostal v 58. minutě přihrávku z poza branky a sám před Bláhou mu rychlou střelou z první nad beton nedal šanci – 1:2. AZ to zkusil ještě v posledních dvou minutách bez brankáře. Jenže všechny závary před Dolejšem, ani dva pokusy porubských do prázdné branky, už gól nepřinesly. A tak si hosté odváží tři body. Na AZ, i přes velkou převahu ve druhé a třetí třetině, nezbyl žádný.

Patrik Rimmel AZ RESIDOMO Havířov): Prohráli jsme, protože jsme nehráli to, co jsme měli. A soupeř chtěl vyhrát více než my.

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba): Dneska jsme měli obavy, zda vůbec poskládáme pro utkání tři lajny. Tolik máme zranění a nemocných hráčů. Věděli jsme navíc, že se s Havířovem, který je ve formě, nemůžeme pouštět do otevřeného hokeje. Nicméně tým tato situace semkla, a i když měli domácí převahu, tak jsme vydřeli, pro nás velmi cenné, tři body.