AZ zakončil přípravu vysokou výhrou

Petr Miklas | 14.09.2023

Poslední přípravné utkání se hráčům AZetu Havířov povedlo na jedničku, když porazili Kopřivnici 9:1. Dvakrát se trefili Jakub Apolenář a David Klimša. Druholigová sezóna začíná v sobotu 23.9., kdy se můžeme těšit na domácí utkání s Hodonínem.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 14.9.18:00
AZ Havířov - HC Kopřivnice
9:1
(2:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Křivohlávek (Spratek, Franek), 19. Kratochvil (Spratek), 25. Apolenář (Haas), 30. Mrva (Pavlík), 32. Apolenář (Haas, Kunc), 40. Klimša (Spratek), 53. Franek, 56. Klimša (Franek), 58. Spratek (Mrva, Havlík) – 7. Pastor (Urban). Rozhodčí: Janda – Klimek, Horák. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 9:1.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Franek, Křivohlávek, Klimša "A"- Mrva "A", Spratek, Kratochvil – Tvrdý, Ćmiel, Pawliczek – Apolenář, Pavlík, Haas "C"
HC Kopřivnice: Kubáň (od 41. Majer) – Krzak, Kelnar, Bartošák, Zeman, Novák, Spurný, Petrek – Mach M., Pindel, Raška – Urban, Kubík, Pastor – Suchý, Mach J., Indrst

AZ začal dobře, už první střela málem skončila gólem, když Franek vypálil příklepem od levého mantinelu, puk prošel výstrojí Kubáně a zastavil se o levou tyč. Na konci 3. minuty se hostující gólman Kubáň zaskvěl, když se rychle přesunul proti střele Křivohlávka, jenž po Klimšově přihrávce pálil do odkryté branky.

Skóre utkání ale otevřel v polovině 7. minuty hostující David Pastor, jehož střela se odrazila od Sachrova betonu a puk doklouzal za brankovou čáru. V 11. minutě bylo vyrovnáno, když AZ využil přesilovku. Kombinaci s Frankem a Spratkem zakončoval Jan Křivohlávek střelou z první do odkryté branky.

Minutu před koncem první části zakončil rychlý protiútok AZetu dorážkou Spratkovy střely Šimon Kratochvil, který jen doklepl puk volně ležící v brankovišti. Po první třetině proto platil stav 2:1.

Ve druhé třetině střílel góly jen AZ a navýšil svůj náskok na pět branek. První šanci prostřední části měl ale hostující Pastor, ten se dostal ke střele z mezikruží a Sachr měl co dělat, aby puk zastavil. To bylo ve 22. minutě.

O dvě minuty později se radovali domácí hráči, když Haas vystihl rozehrávku soupeře, našel volného Jakuba Apolenáře, který poslal puk do levého horního rohu Kubáňovy branky.

Ve 30. minutě zvyšoval Jakub Mrva na 4:1, když se trefil z pravého kruhu. Krátce po něm si Jakub Apolenář přikopl puk na čepel hole, nabruslil před Kubáně a tvrdou střelou k pravé tyči mu nedal šanci.

V závěru třetiny hrál AZet přesilovku, kterou využil už po dvou vteřinách David Klimša, jenž pálil po Spratkově přihrávce z buly. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 6:0.

Do třetí třetiny hosté vystřídali brankáře, Andras Kubáň přepustil své místo Ondřeji Majerovi. To ale hráče Havířova ve střílení branek nezastavilo. V 53. minutě využil AZet přesilovku, ale velmi neobvyklým způsobem. Tomáš Franek převzal puk ve vlastním obranném pásmu a po slalomu mezi hráči Kopřivnice se dostal až před Majera, kterého překonal střelou k pravé tyči.

Na začátku 56. minuty už to bylo 8:1, protože David Klimša dostal přihrávku do mezikruží, vybruslil si před Majera a střelou do horní části branky jej překonal. dostal přihrávku do mezikruží, vybruslil si před Majera a překonal jej střelou k pravé tyči.

Na začátku 58. minuty uzavřel skóre na konečných 9:1 Daniel Spratek, jenž poslal z levého kruhu puk po ledě k levé tyči Majerovy branky.

AZ tak zakončil přípravné zápasy vítězně a může se těšit na začátek sezóny. První utkání nás čeká 23.9., kdy na ledě GASCONTROL Arény přivítáme Hodonín.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Jsme rádi za vítězství a že se nám podařilo ukončit přípravu vítězně. Podařilo se nám nastřílet branky, ale úplně stoprocentně s tím zápasem spokojený nejsem. Kopřivnice hraje útočný, agresivní hokej a rychle napadají. To nám dělalo problémy a trochu nám vázla rozehrávka. V útočném pásmu jsme sice měli optickou i střeleckou převahu, ale nedostávali jsme se do vyložených šancí.

Ladislav Majkus (HC Kopřivnice): Domácí dnes předvedli výborný výkon a zaslouženě vyhráli.