Utkání v Kopřivnici se AZetu vůbec nepovedlo

Klára Bártková | 24.08.2023

Po dvou dnech vyjel AZet k dalšímu venkovním utkání, tentokrát do Kopřivnice. Cílem bylo zapomenout na dvě prohry, jenže to se vůbec nepovedlo, protože domácí od začátku zápasu drželi otěže zápasu. Havířovští skórovali jen jednou, a tak se domů vrací s prohrou 1:6.

Přípravné zápasy - 0.kolo čt 24.8.18:00
HC Kopřivnice - AZ Havířov
6:1
(3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Pastor (Suchý, Červenka), 12. Žídek (Krzak, Pindel), 20. Pastor, 24. Hlaváč (Sluštík), 46. Urban (Novák, Spurný), 58. Gola (Sluštík) – 18. Franek. Vyloučení: 4:9 navíc Červenka (KOP) a Apolenář (HAV) OK krosček. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

HC Kopřivnice: Baldik – Hlaváč, Petrek, Spurný, Novák, Zeman, Krzak, Kelnar – Suchý, Sluštík, Pastor (C) – Urban, Mach J., Gola – Červenka, Pindel, Žídek.
AZ Havířov: Šindelka – Valenta (C), Ficek, Ševčík, Ščurek, Vosátko, Havlík, Korčian – Kratochvíl, Spratek, Franek – Mrva (A), Haas (A), Pawliczek – Apolenář, Pavlík, Kotásek – Middleton, Toma

Havířov měl sice v úvodu první třetiny šanci, když jel Pavlík sám na branku, jenže v zakončení minul a puk skončil vedle brány. Kopřivnice v 11. minutě otevřela stav utkání, střelou z otočky skóroval David Pastor1:0.

Záhy to mohlo být o dvě branky, jenže přečíslení tři na jednoho domácí nevyužili, protože havířovskému gólmanovi pomohla tyč. Ještě ve stejné minutě ale Šindelka znovu inkasoval, protože nedosáhl na teč Martina Žídka2:0.

AZet se pak dostal do dobrého protiútoku, nicméně puk jen sjel kolem brány. Šindelka si následně pohlídal Pindela, jenž se po dobré kličce protáhl až před branku.

Havířovští snížili v čase 17:33, Tomáš Franek totiž vystihl přihrávku domácích, dostal se do úniku a střelou k tyči nedal kopřivnickému brankáři šanci – 2:1. Šindelkovi při dalším útoku domácích pomohla tyč, následný útok už ale hokejisté Havířova nezvládli, David Pastor obešel několik hráčů AZetu a zamířil nad rameno – 3:1.

Prostřední dvacetiminutovka začala taky pěkně zostra, nejdříve se před Šindelkou vytvořila velká skrumáž, tuto situaci ale havířovská defenziva dokázala vyřešit. O pár chvil později přidala Kopřivnice další branku, tentokrát se o ni postaral Filip Hlaváč, který pálil od modré – 4:1. Ve druhé třetině sice fanoušci viděli ještě nějaké šance, ale žádná už nebyla gólová.

V závěrečné periodě kopřivnický gólman nerozehrál přesně a Havířov trefil tyč! Jenže pak už byl zápas v režii domácích, kteří přidávali další branky. Nejdříve Adam Urban tečoval střelu svého spoluhráče – 5:1. Pak se střelou zpoza kruhu prosadil Patrik Gola 6:1

Milan Mikulík (AZ Havířov): Hráči teď mají volný víkend, ale ještě po zápase jsme jim jasně řekli, že si to musí uspořádat v hlavě, protože jestli někteří nebudou pracovat tak, jak mají, jsme schopni se s nimi rozloučit. Dneska jsme mnohdy obdrželi hodně jednoduché góly... Bylo to taky tím, že my vůbec nevystupovali proti střelám a soupeře jsme nechali… Samozřejmě, že už i sestavu bychom chtěli nějak ustálit, jenže dneska zase nemohlo nastoupit několik hráčů vlivem zranění či nemoci.

Na pátek pro vás připravujeme obsáhlejší ohlas s Milanem Mikulíkem po zápase v Kopřivnici!