AZet nepotvrdil body z Prostějova a podlehl Třebíči 1:3

Daniel Wróbel | 25.09.2019

Havířov sice v dnešním utkání otevřel skóre a po první třetině vedl 1:0. Hosté ale postupně zlepšovali svůj výkon, ve druhé třetině vyrovnali a ve třetím dějství strhli vítězství na svou stranu. Další utkání sehraje AZet na ledě Kadaně a v neděli pak nastoupí v Ústí.

CHANCE LIGA - 7.kolo st 25.9.18:00
AZ Residomo Havířov - SK Horácka Slavia Třebíč
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. L. Rutar (Baláž, Matai) - 37. Vodný (Jenáček, Nedvídek), 53. Kusý (Forman, Havránek), 60. Nedvídek (Vodný). Rozhodčí: Barek, Koziol – Komínek, Kučera. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.058. Střely na branku: 27:25 (6:13, 7:5, 14:7). Zblokované střely: 13:5. Vhazování: 33:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

AZ Residomo Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Mrowiec, Rašner, L. Rutar, Kachyňa – Bambula, F. Seman (A), Kotala – Pawliczek, R. Veselý, L. Bednář (A) – Cihlář, Pořízek, Maruna (C) – Žiak, Baláž, Fridrich.
SK Horácka Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Jenáček, Hort, Forman, Furch, Kowalczyk – Psota (C), Šťovíček, Kusý – T. Havránek, Bittner, Michálek – Havlát, Nedvídek, Vodný (A) – Paták, Tadeáš Král, Malec.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, kteří si také brzy zahráli přesilovku, ale ze svého tlaku nic nevytěžili. První velkou šanci měl ve 4. minutě domácí tým, když Bambula zavezl puk do útočného pásma a po objetí branky jej servíroval Kotalovi, ten před odkrytou brankou promáchnul. I nadále byla aktivnější Horácká Slavia, ale její tlak byl jalový. První branka zápasu přišla v 10. minutě, po skvělé akci Baláže, který zavezl puk do útočného pásma, v mezikruží našel volného Ludvíka Rutara, který parádně vymetl pravý horní růžek Jekelovy branky.

V závěru třetiny se hrálo ve 4 na obou stranách, když byli za hrubost vyloučeni domácí Kotala a hostující Forman. V tomto počtu hráčů pak přišla velká šance Kusého, který pálil v úniku 2 na 1, ale Lukáš zasáhl vyrážečkou a podržel AZ. Na druhé straně z protiútoku Matai vybídl ke střele Pořízka, jeho ale vychytal Jekel. Po první části tak platil stav 1:0

V první polovině druhé třetiny měl více ze hry AZ, který si zahrál i přesilovku, v ní měl největší šanci Žiak, který pálil po přihrávce Mataie, ale Jekel se rychle přesunul a puk zastavil. To bylo ve 24. minutě. I poté byl aktivnější domácí tým, který měl další přesilovku, ale tu sehrál bídně a nic z toho nebylo. Podobně se vedlo Třebíči, která svou přesilovku hrála ve 29. minutě. Pak přišla velká šance Třebíče ve 32. minutě - Král předvedl krásnou individuální akci - proháčkoval se před Lukáše, oklamal jej blafákem, ale nakonec mu sjel puk z hole a ani nevystřelil.

O dvě minuty později se předvedl domácí útočník Jan Bambula, který se prokličkoval před Jekela, ale se zakončením mezi betony neuspěl. Ve 37. minutě udeřil jako blesk z čistého nebe hostující Michal Vodný, který si zajel pro Jenáčkem nahozený puk za branku, následně objel branku a zakončil bekhendem mezi Lukášovy betony. Ve zbytku třetiny už se nic nestalo a po čtyřiceti minutách to bylo 1:1

Třetí třetina začala nepřesnostmi na obou stranách a také velkou šancí Třebíče, kterou měl ve 43. minutě Král, jenž mohl zakončovat z hranice brankoviště, ale puk mu sjel z čepele hole a prolétl kolem pravé tyče Lukášovy branky. Ve 45. minutě měl šanci AZ, domácí Fridrich v přečíslení hledal Pořízka, ale přihrávku zhatil obránce hostí. Další velký tlak AZetu přišel ve 46. minutě při přesilovce, jenže Třebíč se dokázala ubránit. Běžela 51. minuta, AZ hrál přesilovku Baláž se dostal k zakončení v předbrankovém prostoru a domácí hráči už zvedali ruce nad hlavu, ale Jekl puk udržel před brankovou čárou.

A hosté tak mohli udeřit v 53. minutě, když Denis Kusý v přesilovce vybruslil od levého mantinelu až na pravý kruh a poslal puk nad levé rameno Lukáše. O minutu později hrál přesilovku AZ, ale gól z ní nevytěžil. V závěru třetiny zkusil Havířov hru bez brankáře, ale ta se mu nevyplatila, protože Lukáš Nedvídek trefil prázdnou bránu a pečetil vítězství Třebíče. AZ tak poprvé v sezóně prohrál na vlastním ledě. Další utkání sehraje v sobotu 28.9. v Kadani.

Jiří Režnar (AZ Havířov): Máme za sebou 3 výborná utkání, včetně vítězství v Prostějově. A dneska jsme si mysleli, že to půjde samo i bez srdíčka a chutí vítězit. To je samozřejmě špatně, měli jsme málo střel, dělali jsme zbytečné chyby, někteří hráči hráli hokej z před třiceti let, kdy tahali sami puk středem. Zkrátka Třebíč dnes byla lepší a zaslouženě zvítězila. Hned po utkání jsme si k tomu něco řekli, a pokud chceme být příště úspěšní, musíme hrát to, co jsme hráli v předchozích utkáních.

Jaroslav Barvíř (SK HS Třebíč): Měli jsme problém se složením obrany, protože máme 4 zraněné beky. Ale na našem výkonu to nebylo až tak znát, hráli jsme dobře z obrany a byli jsme trpěliví. Troufám si říct, že jsme byli v utkání lepší. Udělali jsme sice nějaké zbytečné útočné fauly, ale oslabení jsme odehráli výborně a koncentrovaný výkon nás dovedl ke 3 bodům.