Dorost zakončil své působení v Extralize prohrou se Šumperkem

Vít Káňa | 05.03.2022

H A V Í Ř O V - V posledním kole ELD o účast v play-off skupiny E dorazili do Havířova Mladí Draci ze Šumperka. AZ měl vstup do utkání dobrý, už v osmé minutě se trefil Toma, ale pak se o střelecké slovo pětkrát přihlásili Draci, ti po dvou třetinách vedli 1:5. Druhou havířovskou branku vsítil, po parádním sólu, Ungr. Jenže to bylo, co se týče gólů, vše. AZ prohrál v posledním zápase v nejvyšší soutěži se Šumperkem 2:5.

Extraliga dorostu - 38.kolo so 5.3.12:00
AZ Heimstaden Havířov - HK MD Šumperk
2:5
(1:1, 0:4, 1:4)

Branky a nahrávky: 8. Toma (Kisza), 52. Ungr – 11. Janech (Seidenglanz, Compel), 26. Seidenglanz (Verner, Peškař), 28. Janech (Seidenglanz, Verner), 34. Tomeš (Seidenglanz, Verner), 36. Janech (Seidenglanz, Verner). Rozhodčí: Pavel – Vengřín, Tvrdý. Vyloučení: 7:3. Vyšší tresty: 1:0 Využití: 0:3. V oslabení: . Diváci: 63. Střely na branku: 26:43. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 2:5.

AZ Heimstaden Havířov: Král (Maňásek) – Bortolli, Kisza, Beleš, Valouch (C), Zielinski (A), Pilíšek Vadovič (A) – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Jarolím, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Toma. Trenér: David Svozil
HK MD Šumperk: Valenta (Ondráček) – Hrdina, Jarmara, Cekr (A), Juřík, Zavoral (A), Plhal, Compel (C) – Peškař, Mauer, Tomeš Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Hlubuček, Novák. Trenér: Radek Kučera

Vstup do zápasu byl z obou stran vlažnější, Draci měli možnost jí do vedení v 6. minutě, když fauloval Karas, jenže přesilovku nepotrestali. AZ se radoval v 8. minutě po teči Jakuba Tomy, 1:0. V polovině úvodní periody se na trestnou lavici poroučel havířovský Bortolli, toho hosté využili v 11. minutě, Patrik Janech střílel do odkryté branky, 1:1. Hosté sice měli optickou převahu, ale v největší šanci selhal domácí Jung. První dějství skončilo 1:1.

Druhá perioda přinesla branku Kryštofa Seidenglanze, ten překonal Krále ve 26. minutě mezi betony, 1:2. AZ byl všude o něco později, což rezultovalo ve vyloučení Zielenského, které Šumperk potrestal ve 28. minutě. Patrik Janech zblízka dostal puk za havířovského gólmana, 1:3. Hosté byli v laufu a v rozmezí dvou minut navýšili skóre. Nejprve ve 34. minutě Tobias Tomeš uspěl tváří v tvář gólmanovi, 1:4. No a o chvíli později Patrik Janech ve slotu zkompletoval hattrick, 1:5. V závěru obdržel Adam Middleton trest ve hře za zásah do oblasti hlavy a krku. No a AZ se mu musel pět minut bránit.

Havířovští se po faulu Middletona museli v úvodu třetí dvacetiminutovky ubránit. Což se jim také podařilo. Jenže žádná stíhací jízda nenastala. Draci kontrovali hru a chybovali pouze jedinkrát, když Patrik Ungr sólem přes celé hřiště snížil na 2:5. Havířovský dorost prohrál v GASCONTROL Aréně se Šumperkem 2:5.

Jan Daneček (AZ Heimstaden Havířov) :Dnes to bylo poslední utkání v soutěži, kluci už měli hlavy nastaveny tak, že se v podstatě o nic nehraje. My jsme je nabádali k tomu, aby k zápasu přistupovali tak, že ho chceme vyhrát. Každé mužstvo, i když vypadává, tak se chce rozloučit posledním vítězným zápasem. Kluci to asi špatně pochopili, protože si z toho udělali nějakou rvací arénu. To množství vyloučených bylo obrovské. Byli jsme si vědomi toho, že Šumperk hraje přesilovky dobře. Taky je využil a tím rozhodl o zápase. V závěru jsme přeskupili útočné formace a poslední třetinu jsme vyhráli 1:0, to už bylo ale na ten náskok Šumperka málo.