Dorostenci přetlačili Přerov a mají tři body

Petr Miklas | 20.02.2022

Dnešní utkání přineslo spíše boj se spoustou vyloučených, než nějaký pohledný hokej. Domácí dorostenci dokázali vstřelit dvě branky a o gól porazili Přerov. Branky AZetu obstarali Olaf Zachariasz a Adam Middleton. Tomáš Maňásek zsatavil 29 ze 30 střel a výrazně pomohl k výhřě.

Extraliga dorostu - 34.kolo ne 20.2.14:00
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky:2. Zachariasz (Jelének, Ungr), 23. Middleton – 30. Kuchta (Hanák M., Dobřecký). Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Kořistka. Vyloučení: 8:6. Bez využitíDiváci: 73. Střely na branku: 36:30 (14:8, 10:12, 12:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Heimstaden Havířov: Maňásek– Valouch "C", Zielinski, Maršálek, Pilíšek "A", Vadovič "A", Jelének – Šlampiak, Ungr, Middleton, Jarolím, Hansel, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Toma
HC ZUBR Přerov: Vojtek – Škňouřil, Pohanka, Svozil, Polame, Harásek, Veselý "A" – Hanák M., Hanák J. "A", Paska, Kolařík, Toman, Kuchta "C", Dobřecký, Svoboda

V první třetině jsme viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil v polovině 2. minuty domácí Olaf Zachariasz. Ten se prohnal po levém křídle a bombou z levého kruhu poslal puk do levé šibenice Vojtkovy branky.

Hosté mohli srovnat v polovině 5. minuty, když se Jan Hanák prokličkoval před Maňáska, ale se střelou k levé tyči neuspěl. Oba celky hrály přesilovky, ale nic v nich nevymyslely a po dvaceti minutách tak AZ vedl 1:0.

Druhá třetina přinesla bitvu se spoustou nedovolených zákroků a velké množství vyloučení, ale ani jeden z týmů přesilovky nehrál dobře. I tak ale dva góly padly. V polovině 23. minuty navýšil vedení AZetu Adam Middleton, který vybojoval puk a nadvakrát překonal Vojtka. Gólman Zubrů jeho první střelu, mířící k pravé tyči, zastavil betonem, ale nevěděl, kde je puk. Domácí útočník pak snadno poslal kus černé gumy do sítě.

V polovině 30. minuty snížil kapitán Zubrů Tobiáš Kuchta, který nekompromisně zavěsil vyražený puk po střele Matyáše Hanáka, domácí gólman Maňásek byl bez šance. Krátce poté mohl vyrovnat Paska, ale minul odkrytou branku AZetu.

V závěru třetiny jsme viděli dvě trestná střílení. Nejprve jel domácí Middleton, ale neuspěl se střelou mezi betony. Půl minuty před koncem třetiny pak hostující Jan Hanák, jenž poslal puk po bekhendové kličce mimo Maňáskovu branku.

Po dvou třetinách to tedy bylo 2:1.

Ve třetí třetině už gól nepadl, i když AZ měl dvě dobré šance. Ve 46. minutě jeli domácí Jung s Ungrem dva na jednoho, prvně jmenovaný to vzal na sebe, a už to vypadalo, že dá gól, když si položil Vojtka, ale puk šel nakonec mimo tři tyče.

V 50. minutě se Jung dostal v oslabení do brejku, ale tváří v tvář Vojtkovi neuspěl. Nakonec spadl do brankoviště a pískalo se postavení útočícího hráče v brankovišti. Zubři se ani nedostali k závěrečnému tlaku, když byli dvakrát v oslabení.

Dorostenci Havířova tak berou tři důležité body. Další utkání sehraje dorost AZetu v úterý 22.2. na ledě Přerova. Zápas začíná v 18:00.